عکاسی از منظره کوهستانی / آموزش عکاسی از کوهستان / اندازه و تناسب عکس

عکاسی ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ بدون دیدگاه

عکاسی از منظره کوهستانی / آموزش عکاسی از کوهستان / اندازه و تناسب عکس

مقدمه:

عکاسی از منظره کوهستانی / عکاسی : عده ای از دوستانم که گاهگاهی عکاسی می کنند، از سفر به ارتفاعات کانادا با دستهای عکس برگشته بودند، مناطق بین «بانف ۱۲» و دریاچه «لوییز ۱۳ » آن قدر آنها را تحت تاثیر قرار داده بود که دو برابر سفر قبلیشان عکس گرفته بودند.

عکاسی در طبیعت و کوهستان

عکاسی در طبیعت و کوهستان

در این مطلب میخوانید:

مقدمه

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز

نکات ویژه

اما وقتی فهمیدند که در بسیاری از عکسها نتوانسته اند عظمت و شکوه کوهستان را نشان دهند، از شور و شوق افتادند. در میان عکس ها، فقط عکسی که از دور گروهی را در حال پیاده روی در کنار رودخانه های یخ زده نشان میداد، عظمت و گستردگی کوهستان را به تصویر کشیده بود.

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز:

آموزش عکاسی از مناظر کوهستانی

آموزش عکاسی از مناظر کوهستانی

عکاسی از منظره کوهستانی : از این عکس، دوستان من درسی درباره عکاسی از کوهستان گرفتند و آن این است که این نوع عکس ها باید دارای نشانه ای بصری باشد تا اندازه واقعی صحنه اطراف را نشان دهد. مقیاس یا عاملی برای دریافت تناسب بین موضوعات، مهم ترین عامل بصری در این نوع عکس ها می باشد.
به طور مثال یکی از راههای به وجود آوردن حس اندازه و تناسب هنگام استفاده از عدسیهای زاویه باز (بین ۲۴ تا ۳۵ میلی متر) یا عدسی های «زاویه باز متغیر ۱۴»، قرار دادن انبوهی از گل های وحشی یا چادرهای کوهنوردان در پیش زمینه کادر عکس می باشد.

عکاسی از کوه ها

عکاسی از کوه ها

قرار دادن اشیاء مناسب در پیش زمینه کمک می کند تا بیننده حس کند در آن موقعیت قرار گرفته است. از طرف دیگر استفاده از عدسیهای زاویه باز باعث می شود که اندازه واقعی اشیاء در دوردست کوچکتر به نظر برسد و از این رو از ابهت کوهستان کاسته می شود.
عکاسی از منظره کوهستانی : برای این که مناظر کوهستانی باشکوه بیشتری به نظر برسند، از عدسیهای دورگیر متوسط استفاده کنید تا از اشیایی که در میانه تصویر قرار گرفته اند، مثل تک درختکاج یا ساختمانی انباری در جلو کادر به عنوان عاملی برای قیاس یا اندازه در نظر گرفته شود.

عکاسی از کوهستان

عکاسی از کوهستان

عدسی های دورگیر فاصله میان پیش زمینه و پس زمینه را فشرده ساخته و اندازه کوه را آشکار می سازد. عدسیهای دورگیر بلند، پرسپکتیو فضایی محیط را از بین می برند و این حالت فشردگی فواصل بین اشیا باعث میشود که رنگ مایه و تنالیته جو، روشن و دقیق تر به نظر برسد. این کاهش غلظت رنگ خود باعث می شود که چشم مسافت بین اشیا و مقیاس صحنه را به درستی درک نکند.

عکاسی کوهستان

عکاسی کوهستان

نکات ویژه:

  • اشیایی را در کادر قرار دهید که اندازه شناخته شده ای دارند.
  • در کار قراردادن اشیا نزدیک به دوربین باعث دیده شدن بعد مسافت و عمق تصویر می شود.
  • سازید فاصله را به وسیله استفاده از عدسیهای دورگیر متوسط فشرده
همچنین بخوانید:  عکاسی با فلاش / استفاده از دستگاه فلاش در عکاسی / استفاده از فلاش عکاسی

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments