مرور پنجره های فتوشاپ / پنل های فتوشاپ / آموزش فتوشاپ / قسمت دوم

فتوشاپ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

مرور پنجره های فتوشاپ / محیط کاری فتوشاپ / آموزش قسمت های مختلف فتوشاپ

مرور پنجره های فتوشاپ / فتوشاپ : در ادامه آموزش فتوشاپ زمانی که Photoshop را راه اندازی می کنید، پنجره باز شده دارای چندین قسمت از انواع مختلف است.

پنجره سند : پنجره سند یک یا چند سند Photoshop را نمایش می دهد که می توانید از آنها به عنوان یک بوم پس زمینه برای کار با تصاویر استفاده کنید. در Photoshop، پنجره های زیادی در محیط کار ظاهر می شوند که می توانید همراه با منوها، جعبه ابزار، نوار Options و نوار وضعیت از آنها بهره مند شوید و روی اصلاح و بهبود تصاویر کار کنید.

مرور پنجره های فتوشاپ : Photoshop این امکان را به شما میدهد تا رنگ محیط کاربری را از حالت پیش فرض (خاکستری تیره) به خاکستری روشن (مشابه Photoshop CS5 تغییر دهید. رنگ محیط را می توان در Interface Preferences تغییر داد. منوی Edit (در ویندوز) یا Photoshop (در مکینتاش) را کلیک کنید و Preferences را انتخاب کنید، سپس Interface را کلیک کنید و کادر Color Theme دلخواه را برگزینید. روی Ok کلیک کنید. همچنین می توانید کلیدهای Shift + F1 را چندین بار به سرعت فشار دهید تا محیط را تیره تر کنید یا کلیدهای Shift + F2 را چندین بار فشار دهید تا محیط را روشن تر کنید. به علاوه، می توانید رنگ بوم اطراف تصویر را تغییر دهید.

مرور پنجره های فتوشاپ : به سادگی، روی بوم کلیک راست کنید یا کلید Option (در مکینتاش) را پایین نگه دارید و کلیک کنید و یکی از گزینه های رنگ شامل: Dark Black Default Light Gray Medium Gray Gray یا Custom را انتخاب کنید. روی Select Custom Color کلیک کنید تا جدول انتخاب رنگ باز شود.

مرور پنجره های فتوشاپ

فتوشاپ کار با پنل ها

پنل های فتوشاپ : 

پنل ها امکان دسترسی سریع به فرمانها و عملیات خاص از کنترل رنگ گرفته تا اطلاعات مسیر برداری را فراهم می کنند. به طور پیش فرض، پنل اصلی در امتداد کناره راست پنجره قرار دارد. می توانید از منوی Window برای نمایش یک پنل استفاده کنید یا روی برگه پنل در یک گروه کلیک کنید و سپس گزینه ها را در پنل انتخاب کنید یا فرمانهای خاص پنل را از منوی Options در آن پنل انتخاب کنید. به جای جابه جایی، تغییر اندازه و باز کردن و بستن مکرر پنجره ها، می توانید از نوار عنوان برگه های پنل برای جمع و باز کردن پنل های واحد درون یک پنجره استفاده کنید تا جای کمتری را در صفحه اشغال کنند.

باز کردن و بستن یک پنل : 

  1.  منوی Window را کلیک کنید.
  2. اسم یک پنل، مثل Navigator Layers Color Options یا Tools را کلیک کنید.
مدیریت پنل ها در فتوشاپ

مدیریت پنل ها در فتوشاپ

نکته : 

میانبر برای بستن یک پنل، منوی optionمیباشد. برای این کار روی option کلیک کنید و گزینه close tab group را انتخاب کنید.

جمع کردن یا گسترده کردن یک پنل :

برای جمع کردن یا گستره کردن یک پنل باز، روی یک برگه عنوان در نوار عنوان پنل دابل کلیک کنید. اگر پنل در حالت آیکن قرار دارد، روی آیکن آن کلیک کنید تا گسترده یا جمع شود. برای بازگرداندن پنل به حالت آیکن، روی پیکانهایی که به راست اشاره می کنند، کلیک کنید. برای گسترده کردن آیکنها به صورت پنل ها، روی پیکان دوتایی که به چپ اشاره می کند، کلیک کنید.

افزودن یک پنل :

  1.  با کلیک کردن روی پانل دلخواه یا کلیک کردن منوی Window و سپس نام پانل دلخواه را انتخاب کنید.
  2.  پنل را به گروه پنل دیگری بکشید.
آموزش کار کردن با پنل در فتوشاپ

آموزش کار کردن با پنل در فتوشاپ / اضافه کردن یک پنل در مجموعه

حذف یک پنل :

  1. با کلیک کردن روی یک پنل یا انتخاب آن پنل دلخواه از منوی Window پنلی را انتخاب کنید.
  2.  پنل را به خارج از گروه بکشید.
  3.  آن را روی دسک تاپ (در مکینتاش) یا پنجره Photoshop (در ویندوز) رها کنید.
مرور پنجره های فتوشاپ

پنل های فتوشاپ / حذف یک پنل از داخل مجموعه

 

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments