تغییر رنگ کادر در navigator / پنل navigator در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ

فتوشاپ ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

تغییر رنگ کادر در navigator / پنل navigator در فتوشاپ / تغییر حالت نمایش در پنل navigator

تغییر رنگ کادر در navigator / فتوشاپ : کادر رنگی در پانل Navigator (محدوده پیش نمایش)، ناحیه قابل رؤیت از تصویر را نشان می دهد. دیدن خطوط رنگی محدوده این کادر روی تصویر اهمیت دارد. رنگ پیش فرض این کادر نمایش قرمز روشن است. در برخی سندها، تصاویری با این رنگ وجود دارد که دیدن ناحیه نمایش را مشکل می سازد. با تغییر رنگ این خطوط، می توانید از مشخص بودن آنها اطمینان داشته باشید. ممکن است این نکته کوچکی به نظر برسد، اما حین کار، انتخاب رنگ متضادی برای این کادر نمایش با رنگ تصویر کمک کننده است.

تغییر رنگ کادر نمایش :

۱- پنل Navigator را انتخاب کنید.

۲- دکمه Navigator Options را کلیک کنید و سپس Panel Options را کلیک کنید.

۳- فلش فهرست Color را کلیک کنید و سپس یک رنگ از پیش تعریف شده را کلیک کنید یا Custom را انتخاب کنید و رنگی را از کادر
محاوره ای Color Picker انتخاب کنید.

۴-  Ok را کلیک کنید.

تغییر رنگ کادر نمایش در پنل navigator

تغییر رنگ کادر نمایش در پنل navigator

آیا میدانستید :

می توانید اندازه تصویر نمونه در پنل Navigator را افزایش دهید. گوشه راست و پایینی پنل Navigator را بکشید تا اندازه پنل بزرگ شود. در حالی که این پنل بزرگ می شود، تصویر نمونه نیز بزرگ خواهدشد.

از آنجا که پس زمینه مانیتور در ترکیب با پنل های Photoshop رنگ هایی را به محیط کار می افزایند که ممکن است حواس شما را پرت کنند، می توانید با تغییر حالت نمایش یک تصویر را روی یک پس زمینه ساده و یکنواخت مشاهده کنید.

مشاهده تصاویر روی یک پس زمینه سیاه، خاکستری (تیره، متوسط، روشن) یا سفارشی به شما کمک می کند تا رنگهای واقعی در یک تصویر را تشخیص دهید.

نمایش متفاوت صفحه راههای مختلفی را برای نشان دادن تصویر فعال در اختیار شما قرار می دهد. برای مثال، می توانید حالت نمایشی را انتخاب کنید که پس زمینه سیاه است و تمام پانل ها ناپدید شده اند.

تغییر حالت نمایش :

۱- دکمه Change Server Mode را کلیک کنید تا بین حالت های نمایشی مختلف جابه جا شوید یا فلش دکمه Change Screen Mlodle را کلیک کنید و سپس حالت موردنظر خود را انتخاب کنید.

حالت نمایشی استاندارد : تصویر را روی یک پس زمینه خاکستری، سیاه یا رنگ سفارشی شما (در ویندوز) یا همراه با پس زمینه قابل رؤیت (در مکینتاش) نشان می دهد. تمام منوها و پانل ها قابل رؤیت هستند.

حالت نمایشی تمام صفحه همراه با نوار منو : تصویر را در وسط قرار می دهد و آن را روی یک پس زمینه خاکستری، سیاه یا رنگ سفارشی شما نشان میدهد.

حالت نمایش تمام صفحه : تصویر را در وسط قرار می دهد و آن را روی یک پس زمینه خاکستری، سیاه یا رنگ سفارشی شما نشان میدهد (رنگ پیش فرض سیاه است).

نکته : میانبر کلید F را برای جابه جایی بین حالت های نمایش فشار دهید.

آیا میدانستید : می توانید به صورت موقت تمام پانل ها و جعبه ابزار را ناپدید کنید. کلید Tab را فشار دهید تا جعبه ابزار و پانل ها ناپدید شوند. بار دیگر کلید Tab را فشار دهید تا پانل ها و جعبه ابزار ناپدید شده را نمایش دهید.

کلید Shift را پایین نگه دارید و سپس کلید Tab را فشار دهید تا پانل ها ناپدید شوند ولی جعبه ابزار و نوار Options قابل رؤیت باشند. در تنظیمات محیط می توانید انتخاب کنید که یک کادر یا سایه برای هر حالت نمایشی صفحه داشته باشید یا هیچ جلوه ای را مشاهده نکنید.

تغییر حالت نمایش عکس در فتوشاپ

تغییر حالت نمایش عکس در فتوشاپ

 

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments