انعکاس عکس در آب در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ / انعکاس تصاویر در فتوشاپ

فتوشاپ ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ ۳ دیدگاه

انعکاس عکس در آب در فتوشاپ / آموزش انعکاس تصاویر در فتوشاپ / افکت های فتوشاپ / افکت پرتو نور و آینه در فتوشاپ / فیلتر عکس / آموزش افکت گذاری در فتوشاپ / آموزش ساخت آب در فتوشاپ / آموزش انعکاس تصویر و ایجاد حالت آینه در فتوشاپ / آموزش سایه انداختن عکس در فتوشاپ

انعکاس عکس در آب / آموزش فتوشاپ: در این قسمت از آموزش فتوشاپ قصد داریم یک شاهکار هنری را با شما خلق کنیم و آن انعکاس عکس در آب است. این آموزش از چند بخش تشکیل شده است. بخش اول آن قسمت اصلی انعکاس عکس در آب است که آن را با کپی کردن خود عکس و سپس برعکس کردن عکس میسازیم. در واقع با این کار مانند آینه عمل میکنیم و بازتاب عکس را میسازیم. سپس با افکت ها و ایجاد موج و اعواج در این عکس به آن حالت آب را میدهیم. در ادامه ما یک نقشه قابل انتقال خواهیم ساخت بطوری که قابل تغییر شکل و افکت گذاری باشد. این نقشه یک نوع از سند های فتوشاپ است که در آخر با انتقال به عکس اصلی باعث ایجاد تغییرات در عکس خواهیم شد. در ادامه با سایه گذاری در خطوط ساحلی جلوه ی زیباتر و طبیعی تری به عکس خود میدهیم. ما این روش را در photoshop cc انجام میدهیم ولی شما میتوانید از تمامی ورژن های فتوشاپ مانند آموزش ما استفاده کنید.

مرحله اول

برای شروع کار عکسی را که دوست دارید بر روی آن کار کنید را انتخاب کنید.

عکس اصلی آموزش انعکاس تصویر در آب در فتوشاپ

عکس اصلی آموزش انعکاس تصویر در آب در فتوشاپ, آموزش فتوشاپ حرفه ای, آموزش فتوشاپ تصویری

مرحله دوم

انعکاس عکس در آب : در پنل لایه ها عکس اصلی را با نام بک گراند مشاهده میکنید. لایه بک گراند همیشه قفل میباشد و شما میتوانید نشانه قفل را در سمت راست لایه مشاهده کنید. ما نیاز داریم تا این لایه را از قفل خارج کنیم تا در ادامه لایه هایی را در زیر آن قرار دهیم. شما میتوانید با تغییر نام، آن عکس را از حالت قفل خارج کنید. برای این کار روی لایه بک گراند دبل کلیک کنید.

دبل کلیک روی بک گراند در فتوشاپ

در پنجره باز شده نام جدید برای عکس خود را photo انتخاب کنید.

تغییر نام بک گراند در پنل لایه ها در فتوشاپ

مرحله سوم

از لایه اول یک کپی تهیه کنید و نام آن را بازتاب یا reflection بگذارید. برای این کار دکمه alt کیبورد را نگه دارید. همزمان لایه را کلیک کرده و به سمت پایین پنل و آیکون new layer بکشید و در آنجا رها کنید.

کپی از یک لایه در پنل لایه ها در فتوشاپ

حالا دکمه ها را رها کنید. پنجره جدیدی با نام duplicate layer باز میشود. نام این لایه را reflection انتخاب کنید.

پنجره duplicate در فتوشاپپنجره reflection در بالای لایه photo ظاهر میشود.

لایه reflection بالای لایه photo در فتوشاپ

مرحله چهارم

انعکاس عکس در آب : لایه reflaction را به اسمارت آبجکت تبدیل کنید. برای این کار به بالا و سمت راست پنل لایه ها بروید و روی آیکون menu کلیک کنید.

آیکون menu در پنل لایه ها در فتوشاپ

گزینه convert to smart object را انتخاب کنید.

تبدیل به اسمارت آبجکت در فتوشاپ

آیکون اسمارت آبجکت در گوشه عکس در پنل لایه ها ظاهر میشود که به ما میگوید این لایه یک اسمارت آبجکت است.

تبدیل لایه به اسمارت آبجکت در فتوشاپ

مرحله پنجم

برای قرار دادن انعکاس عکس به مقداری فضای خالی در زیر عکس نیاز داریم. برای این کار به منو بروید و گزینه canvas size را کلیلک کنید.

گزینه canvas size در فتوشاپ

در پنجره canvas size باز شده قسمت عرض را روی عدد ۱۰۰ و قسمت ارتفاع را روی ۲۰۰ قرار دهید. در ادامه تیک قسمت relative را بزنید بردارید تا فضای خالی تمام زیر عکس را در بر گیرد. در مربع شطرنجی قسمت anchor در قسمت بالا و وسط مربع مطابق شکل کلیک کنید و سپس تایید و از صفحه تنظیمات خارج شوید.

پنجره canvas size در فتوشاپ

فتوشاپ در زیر عکس فضای خالی را اضافه خواهد کرد. اگر مقدار فضای خالی اضافه شده در زیر عکس بزرگتر از عکس بود با فشردن دکمه ctrl+0 دستور هم سایز کردن در فتوشاپ اجرا شود.

اضافه کردن canvas به عکس در فتوشاپ

مرحله ششم

حالا باید عکس بازتاب را بکشید و به زیر عکس اصلی منتقل کنید. برای این کار روی گزینه move tool بروید.

انتخاب گزینه move tool در فتوشاپ

حالا دکمه شیفت را نگه دارید در حالی که عکس را نگه داشته و به سمت فضای خالی باز شده میکشیم. دکمه شیفت باعث میشود عکس به طور مستقیم به سمت پایین حرکت کند.

کپی کردن عکس در فضای canvas در فتوشاپ

مرحله هفتم

انعکاس عکس در آب : برای آنکه این عکس نشان دهنده یک انعکاس باشد باید عکس را در لایه انعکاس در جهت عمودی برعکس کنیم. برای این کار در منوی ادیت گزینه transform را انتخاب کنید و سپس گزینه flip vertical را انتخاب کنید.

گزینه flip vertical در فتوشاپ

حالا عکس جدید را ببینید.عکس در flip vertical در فتوشاپ

مرحله هشتم

در این مرحله باید لایه انعکاس را به زیر لایه عکس اصلی ببرید. برای این کار بر روی لایه انعکاس کلیک کنید و آن را به زیر لایه عکس اصلی منتقل کنید.

پایین بردن لایه انعکاس در زیر لایه اصلی در فتوشاپ

مرحله نهم

انعکاس عکس در آب : در این مرحله مقداری موج و حرکت به آب داخل عکس انعکاس یافته اضافه کنید. برای این کار در حالی که همچنان لایه انعکاس انتخاب شده است در منو بار گزینه فیلتر را انتخاب کنید و سپس از گزینه blur گزینه motion blur را انتخاب کنید.

گزینه motion blur در فتوشاپ

در پنجره باز شده زاویه را روی ۹۰ درجه تنظیم کنید و فاصله را بین ۱۰ تا ۲۰ پیکسل با توجه به سایز عکستان انتخاب کنید.

تنظیمات motion blur در فتوشاپ

در اینجا مقدار نامحسوسی از حرکت و مواج بودن آب را میبینید. پس از تثبیت این فیلتر بر روی لایه انعکاس، خطی سفید رنگ در امتداد لبه اتصال دو عکس خواهید دید. نگران نباشید در ادامه ما این مشکل را با هم حل خواهیم کرد.

تثبیت motion blur بر روی عکس در فتوشاپ

در پنل لایه ها motion blur در پایین لایه انعکاس ظاهر میشود. اگر خواستید مقدارهای motion blur را تغییر دهید فقط کافی است روی آن دبل کلیک کنید تا پنجره مجددا باز شده و تنظیمات جدید را بر روی آن اعمال کنید.

اسمارت فیلتر motion blur در فتوشاپ

مرحله دهم

انعکاس عکس در آب : برای آنکه به آب یک رنگ آبی بدهیم به گزینه new fill بروید.

گزینه new fill در فتوشاپ

حالا از منو گزینه solid color را انتخاب کنید.

گزینه solid color در فتوشاپ

در پنل رنگ ها به سراغ یک رنگ آبی تیره و غیر شفاف بروید. برای این کار به شما توصیه میکنم R را برابر ۴۰، G برابر ۱۱۰ و B را ۱۸۵ انتخاب کنید.

پنل انتخاب رنگ در فتوشاپ

بعد از اضافه کردن این فیلتر نیمه پایین عکس کاملا با رنگ آبی پوشش داده میشود.

اضافه شدن فیلتر رنگ در فتوشاپ

مرحله یازدهم

دلیل این رنگ آبی آن است که فتوشاپ لایه رنگ جدید را بین لایه عکس اصلی و لایه انعکاس قرار داده است. حالا لایه رنگ را بگیرید و به زیر لایه انعکاس بکشید.

انتقال لایه رنگ به زیر لایه انعکاس در فتوشاپ

مرحله دوازدهم

انعکاس عکس در آب : در این مرحله باید تنظیمات ظاهر کردن امواج بر روی آب را طوری تنظیم کنیم که هر چه از خط ساحل دور میشویم انعکاس صاف تر شود. برای این کار بر روی لایه ماسک شده smart filter کلیک کنید.

انتخاب لایه ماسک شده smart filter در فتوشاپ

مرحله سیزدهم

از نوار ابزارtool bar گزینه gradiant tool را انتخاب کنید.

gradiant tool در فتوشاپ

در نوار کوچک بالای صفحه در قسمت option روی فلش کوچک کلیک کنید تا پنل رنگ ها برای شما باز شود و سپس روی سیاه به سفید در این پنل دبل کلیک کنید.

پنل رنگ ها در فتوشاپ

همچنان در همان نوار ابزار بالا بمانید و اطمینان پیدا کنید که نوع gradiant به صورت خطی یا همان linear تنظیم شده باشد.

گرادینت خطی در فتوشاپ

موس خود را به پایین ترین قسمت عکس برده و کلیک کنید و نگه دارید و تا وسط عکس بکشید. از دکمه shift برای راحتی در حرکت موس استفاده کنید تا حرکت موس منحرف نشود.

حرکت gradiant در فتوشاپ

حالا دست خود را از روی موس بردارید تا افکت تایید شود.

تایید gradiant در فتوشاپ

مرحله چهاردهم

انعکاس عکس در آب : حالا که امواج در آب را ملایم کردیم حالا باید امواج موجود در خود آب را از بین ببریم و به آن پس زمینه آبی را اضافه کنیم. برای این کار ما یک کپی از لایه ماسک شده تهیه میکنیم و آن را به لایه انعکاسمان اضافه میکنیم. دکمه ctrl را نگه داشته و روی لایه ماسک شده smart filter کلیک کنید تا دور قاب یک لایه خارجی در پنل لایه ها ایجاد شود.load layer mask در فتوشاپ

مرحله پانزدهم

اطمینان پیدا کنید که لایه انعکاس یا همان reflaction انتخاب شده است. حالا روی گزینه add layer mask کلیک کنید.

گزینه add layer mask در فتوشاپ

فتوشاپ کادر خارج لایه ماسک شده را به یک لایه ماسک شده جدید تبدیل میکند و تمامی امکانات لایه ماسک را میدهد در حالی که لایه انعکاس ما با gradiant ماسک شده است.

اضافه شدن لایه ماسک به لایه انعکاس در فتوشاپ

در حالی که لایه ماسک جدید به لایه انعکاس اضافه شده شاهد اضافه شدن رنگ آبی از پایین با بالا در انعکاس خواهیم بود.اضافه شدن رنگ به عکس در فتوشاپ

مرحله شانزدهم

شاید رنگ آبی عکس به نظر کمی پر رنگ باشد. برای کم رنگ کردن این رنگ به پنل تنطیمات بروید.اطمینان پیدا کنید که لایه ماسک شده روی لایه انعکاس انتخاب شده باشد. سپس در پنل تنظیمات، نوار متحرک density را به سمت چپ میکشیم. من این عدد را روی ۵۰% تنظیم میکنم.

کم کردن density در فتوشاپ

حالا شاهد یک رنگ آبی ملایم خواهید بود.

اضافه شدن رنگ به عکس در فتوشاپ

مرحله هفدهم

در این مرحله نیاز داریم تا لایه انعکاس را با لایه پر شده از رنگ در یک اسمارت آبجکت جدید ترکیب کنیم. در حالی که لایه انعکاس انتخاب شده است دکمه shift را فشار دهید و روی لایه رنگ نیز کلیک کنید تا هردو لایه انتخاب شده باشد.

انتخاب دو لایه در پنل لایه ها در فتوشاپ

در پنل لایه ها در بالا سمت راست روی آیکون منو کلیک کنید.

آیکون منو در پنل لایه ها در فتوشاپ

حالا گزینه convert to smart object را کلیک کنید.

تبدیل شدن به اسمارت آبجکت در فتوشاپ

حالا هردو لایه در پنل لایه ها در شکل یک اسمارت آبجکت ظاهر میشود.

تبدیل دو لایه به یک اسمارت آبجکت در فتوشاپ

مرحله هجدهم

انعکاس عکس در آب : در این مرحله باید سک سند جدید با سایز یکسان با عکسمان ایجاد کنیم. برای ایجاد امواج طبیعی به آب ما یک نقشه جدید و قابل انتقال میسازیم. برای ساخت اینگونه نقشه باید از سند جدیدی در فتوشاپ استفاده کرد و حتما باید نقشه ما هم سایز با عکسمان باشد. برای این کار ابتدا ببینید که لایه انعکاس کلیک شده باشد. سپس به منوی select بروید گزینه all را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه all در فتوشاپ

حالا به گزینه ادیت بروید و گزینه کپی را انتخاب کنید.

گزینه copy در فتوشاپ

حالا برای ساخت یک سند جدید به گزینه منو بروید و در گزینه file روی new کلیک کنید.

ساخت سند جدید در فتوشاپ

در پایین پنجره ایجاد سند جدید مشاهده میشود. از آنجایی که ما طول و عرض عکس را قبلا کپی کرده ایم در پنل سند جدید طول و عرض به صورت پیش فرض تعریف شده است. حالا روی گزینه create  یا ok کلیک کنید.

ساخت سند جدید در فتوشاپ

مرحله نوزدهم

در قدم اول باید به این نقشه جدید مقداری noise اضافه کنیم. پس در سند جدید به گزینه filter رفته و add noise را انتخاب کنید.

اضافه کردن noise به سند

در پنجره مربوط به noise مقدار amount را روی ۰۴۰% بگذارید و سپس گزینه guassian و monochromatic را انتخاب کنید. دکمه ok را بزنید و از پنجره خارج شوید.فتوشاپتمام سند را با noise پر میکند.پنجره تنظیمات noise

مرحله بیستم

حالا برای نرم شدن noise ها از گزینه blur استفاده میکنیم. به منوی فیلتر بروید و از گزینه guassian گزینه guassian blur را انتخاب میکنید.

گزینهguassian blur در فتوشاپ

در پنجره guassian blur باز شده عدد radius را روی ۲ تنظیم کنید.

تنظیمات guassian blur در فتوشاپ

مرحله بیست و یکم

انعکاس عکس در آب : برای ایجاد برجستگی در پنل لایه ها بر روی گزینه channels در کنار گزینه layers کلیک کنید.

گزینه channels در پنل لایه ها در فتوشاپ

روی گزینه قرمز کلیک کنید.

گزینه قرمز در پنجره channels

حالا به منوی فیلتر بروید و از گزینه stylize گزینه emboss را انتخاب کنید.

گزینه emboos در فتوشاپ

در پنجره باز شده، زاویه را روی ۹۰، ارتفاع را روی ۱ و مقدار را روی ۵۰۰% بگذارید و ok کنید.

پنجره باز شده emboos در فتوشاپ

به همین ترتیب به گزینه سبز بروید و به ترتیب زاویه را روی ۱۸۰، ارتفاع را روی ۱ و مقدار را روی ۵۰۰% قرار دهید.

تنظیمات channels سبز در فتوشاپ

مرحله بیست و دوم

در این مرحله روی گزینه RGB کلیک کنید و به پنجره layers برگردید.

مرحله بیست و سوم

حالا باید background را از قفل خارج کنیم تا بتوانیم به آن شکل داده و سایزش را تغییر دهیم. برای این کار در photoshop cc فقط کافی است روی علامت قفل در کنار لایه کلیک کنید و در photoshop cs6 دکمه alt را نگه داشته و روی لایه دبل کلیک کنید. بدین ترتیب عکس از حالت قفل خارج میشود.

مرحله بیست و چهارم

در اینجا قصد داریم تا به عکس تغییر شکل دهیم ولی قبل از آن نیاز به فضای زیادی داریم. برای این کار دکمه ctrl را نگه داشته و دکمه منها _ روی کیبورد را فشار دهید تا عکس از زوم خارج شود. این کار را تا زمانی انجام دهید تا عکس به یک ذره کوچک در وسط صفحه تبدیل شود.

خارج شدن از زوم در فتوشاپ

مرحله بیست و پنجم

به منوی ادیت بروید، سپس گزینه transform و سپس گزینه perspective را انتخاب کنید.

گزینه perspective در فتوشاپ

حالا یکی از کناری ترین گوشه های سمت پایین عکس را بگیرید و به منتها علیه سمت چپ یا راست بکشید.

 

ایجاد perspective در فتوشاپ

من عدد را بر روی ۳۰۰۰% قرار دادم. شما میتوانید این عدد را از بالا بخوانید.

عرض perspective در فتوشاپ

مرحله بیست و ششم

انعکاس عکس در آب : حالا دوباره به عکس زوم کنید. این بار دکمه ctrl را نگه دارید و دکمه + را فشار دهید. هرچه بیشتر زوم کنید بهتر امواج ساخته شده شبیه امواج آب را خواهید دید.

زوم روی عکس در فتوشاپ

مرحله بیست و هفتم

برای کوچک نگه داشتن سایز عکس و مقابله با هر مشکلی که در حال ذخیره سازی به عنوان نقشه پیش می آید باید عکس را crop کنید. به گزینه select بروید و all را انتخاب کنید.

گزینه all

حالا به منوی image بروید و گزینه crop را انتخاب کنید. هیچ اتفاقی شاید برای عکس نیوفتد ولی در واقع پیکسل های غیر قابل دیدن در حاشیه عکس بریده خواهد شد.

گزینه crop در فتوشاپ

برای حذف کردن خطوط حاشیه به گزینه select بروید و گزینه deselect را انتخاب کنید.

deselect در فتوشاپ

مرحله بیست و هشتم

حالا که قرار است در نهایت این نقشه بر روی قسمت انعکاس عکس در نیمه پایینی عکس تاثیر بگذارد پس نیاز است تا مقیاس عکس را تنظیم کنیم. به منوی ادیت رفته و free transform را انتخاب کنید. در بالای عکس کلیک کنید و به سمت مرکز عکس حرکت کنید. هنگامی که به مرکز نزدیک شدید باید به مرکز وصل کنید و ok کنید.

scale کردن در فتوشاپ

مرحله بیست و نهم

ما یک نقشه قابل جابجایی داریم و حالا نوبت به ذخیره سازی آن ریسده است. به منوی فایل بروید و گزینه save as را انتخاب کنید.

ذخیره سازی در پوشه در فتوشاپ

در پنجره باز شده ابتدا مکان ذخیره سازی را به دلخواه انتخاب کنید. در ادامه حتما بدانید که فرمت فایل را روی photoshop قرار دهید. بدین ترتیب فایل با پسوند psd ذخیره خواهد شد. پس از تایید و ذخیره سازی اگر از شما در مورد حداکثر سازی یا maximize compatibility سوال شد آن را تایید کنید.

ذخیره سازی در فتوشاپ

مرحله سی ام

به سند بازتاب در فتوشاپ برگردید.

تغییر سند در فتوشاپ

اگر هنوز در اطراف عکس خطوط انتخاب را مشاهده میکنید به منوی select بروید و گزینه deselect را انتخاب کنید.

مرحله سی و یکم

حالا باید نقشه قابل حرکت را بر روی انعکاس آب منطبق کنیم. در حالی که اسمارت آبجکت انعکاس کلیک شده است بر روی گزینه فیلتر رفته و ابتدا گزینه distort و سپس displace را انتخاب کنید.

گزینه displace در فتوشاپ

در پنجره باز شده دو گزینه به نام horizontal scale و vertical scale وجود دارد.این دو گزینه به ما این امکان را میدهد تا به مقداری که میخواهیم نقشه مان را بر روی عکس اصلی خم کنیم یا بکشیم و یا تغییر شکل بدهیم. برای نشان دادن موج های روی آب ثابت شده است که بهترین تغییرات، تغییرات افقی یا horizontal کم و عمودی یا vertical زیاد است ولی مقدار آن به عهده شماست.

پنجره displace در فتوشاپ

حالا نقشه خود را از جایی که ذخیره کرده اید باز کنید.

باز کردن نقشه در جایی که ذخیره شده است در فتوشاپ

پس از تایید عکس جدید نشان میدهد که نقشه ای که در فایل جدید ساخته بودیم چگونه بر روی انعکاس آب قرار گرفته است.

قرار گرفتن نقشه بر روی انعکاس در فتوشاپ

نکته

در پنل لایه ها فیلتر displace را در پایین لایه انعکاس میبینید. میتوانید برای تغییرات در horizontal scale و vertical scale روی فیلتر دبل کلیک کنید و آن ها را تغییر دهید و نتیجه را ببینید. من در بالا scale عمودی را روی ۸۰ قرار دادم. حالا برای امتحان آن را روی ۱۲۰ میگذارم و عکس جدید را نشان میدهم.

تغییر scale در فتوشاپ

مرحله سی و دوم

اگر به عکس خوب دقت کنید خطوطی آبی رنگی را در خط ساحلی خواهید دید.

خطوط آبی در عکس در فتوشاپ

برای پاک کردن این رنگ ها ابتدا اطمینان پیدا کنید که اسمارت آبجکت انعکاس در پنل لایه ها انتخاب شده باشد سپس از منوی ادیت روی گزینه free transform کلیک کنید.

free transform در فتوشاپ

در این حال فتوشاپ به شما هشدار میدهد که در حالت free transform هر فیلتری که شما اعمال کرده اید غیر فعال میشود. شما با دیدن این پیغام ok  را فشار دهید.

هشدار غیر فعال شدن فیلتر ها در فتوشاپ

در این حال بالای عکس را بگیرید و به آرامی بکشید تا خطوط آبی رنگ در پشت عکس اصلی پنهان شود.

کشیدن عکس در فتوشاپ

مرحله سی و سوم

انعکاس عکس در آب : در نگاه اول شاید در عکس ایرادی مشاهده نکنید ولی اگر در عکس دقت کنید شاید بر اثر تطبیق نقشه بر روی اسمارت آبجکت انعکاس و یا دیگر شرایط پیش آمده در اطراف عکس شاهد خرابی هایی باشیم. برای رفع این مشکل حاشیه های عکس را تا حدودی برش میدهیم. برای این منظور از crop tool استفاده میکنیم.

گزینه crop tool در فتوشاپ

به دلخواه خود محیط مورد تایید خود را انتخاب کنید و با زدن enter محیط برش خورده را تایید کنید.

محیط برش در فتوشاپ

مرحله سی و چهارم

برای تکمیل کردن این شاهکار هنری شما باید کمی سایه در طول خط ساحل اضافه کنید. در پنل لایه ها بر روی لایه عکس کلیک کنید.

انتخاب لایه عکس در فتوشاپ

حالا با زدن آیکون new layer یک لایه جدید در بالای لایه عکس ایجاد کنید.

اضافه کردن لایه جدید در فتوشاپ

گزینه rectangular marquee را انتخاب کنید.

گزینه rectangular marquee در فتوشاپ

با این ابزار نشانه گذاری خط ساحلی را علامت گذاری کنید.

علامت گذاری در فتوشاپ

قسمت انتخاب شده را با رنگ سیاه پر کنید. برای این امر در منوی ادیت گزینه fill  را انتخاب کنید.

پر کردن قسمت علامت گذاری با رنگ در فتوشاپ

در پنجره باز شده در قسمت content سیاه را انتخاب کنید.

اضافه کردن رنگ سیاه در فتوشاپ

حالا ببینید که چه بلایی سر عکس می آید.

rectangular tool در فتوشاپ

دوباره از منوی select گزینه deselect را انتخاب کنید تا محیط انتخاب شده deselect شود. حالا برای نرم کردن محیط مشکی در منوی filter، روی گزینه blur و سپس guassian blur را انتخاب کنید.

guassian blur در فتوشاپ

در پنجره باز شده با اعداد مطابق سلیقه خود بازی کنید ولی به شما اعداد بین ۳۰ تا ۴۰ را پیشنهاد میکنم.

تنظیمات guassian blur در فتوشاپ

حالا تغییرات عکس مشهود تر است.

نرم شدن سایه در فتوشاپ

در نهایت در پنل لایه ها opacity را کم کنید تا سایه ها کاملا در هم مخلوط شود. من opacity را روی ۵۰ قرار دادم و حالا عکس نهایی را با هم ببینیم.

آموزش انعکاس تصویر در آب در فتوشاپ

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
3 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments