انتخاب محدوده رنگها در فتوشاپ با فرمان color range / color range در فتوشاپ

فتوشاپ ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

انتخاب محدوده رنگها در فتوشاپ با فرمان color range / color range در فتوشاپ

انتخاب محدوده رنگها در فتوشاپ با فرمان color range ,color range در فتوشاپ, دستور Color Range در فتوشاپ, select color در فتوشاپ, یکسان سازی رنگ ها در فتوشاپ

انتخاب محدوده رنگها در فتوشاپ با فرمان color range / فتوشاپ : علاوه بر ابزارهای استاندارد ترسیم، Photoshop امکان انتخاب اطلاعات تصویر براساس اطلاعات رنگ کانال ها را نیز می دهد.
شاید این رنگ، ماشین قرمز روشن روی یک پس زمینه، گچبری زیبا روی یک خانه یا تونهای رنگی روی پوست باشد، تفاوت نمی کند و Photoshop امکان انتخاب رنگ ها (شامل رنگ های نمونه برداری شده، تونهای رنگ پوست یا رنگ های خارج از محدوده) را می دهد.
زمانی که با گزینه Color Range کار می کنید، تصویر نمایش داده شده در کادر محاوره، ترکیبی از سیاه و سفید است.
نواحی سفید بخشهای انتخاب شده تصویر هستند در حالی که نواحی سیاه بخش های ماسک شده در تصویر می باشند.
در صورتی که می خواهید مجددا از تنظیمات استفاده کنید، می توانید آنها را به عنوان تنظیمات از پیش انجام شده ذخیره کنید و در آینده آنها را فراخوانی کنید.


انتخاب با استفاده از Color Range

انتخاب محدوده رنگها در فتوشاپ با فرمان color range / color range در فتوشاپ

انتخاب محدوده رنگها در فتوشاپ با فرمان color range / color range در فتوشاپ, آموزش فتوشاپ, آموزش فتوشاپ حرفه ای, آموزش فتوشاپ تصویری

۱- از منوی Select، گزینه Color Range را انتخاب کنید و سپس گزینه های دلخواه را تنظیم کنید.
Select : امکان انتخاب رنگ های نمونه برداری شده، یک رنگ خاص، سایه روشن ها، تونهای متوسط، سایه ها، تونهای رنگ پوست یا رنگ های خارج از محدوده را می دهد.
Detect Faces : این گزینه را انتخاب کنید .تا صورتها را برای انتخاب بهتر تونهای رنگ پوست شناسایی کند.
Localized Color Clusters: زمانی که می خواهید انتخاب رنگ را به یک ناحیه خاص محدود کنید، این گزینه را انتخاب کنید. از لغزنده Range برای تنظیم فاصله از رنگ انتخاب شده استفاده کنید.
لغزنده Fuzziness را برای افزایش یا کاهش مقادیر رنگ انتخاب شده (بین ۰ تا ۲۰۰) کلیک کنید و بکشید.
Selection Or Image : امکان دیدن تصویر یا ماسک انتخاب را می دهد.
Selection Preview : نمای تصویر در پنجره سند را تغییر می دهد. یکی از گزینه های White Matte ،Black Matte، Grayscale، NoneMatte یا Quick Mask را انتخاب کنید.
۲- از قطره چکان ها برای افزودن یا حذف کردن رنگ های ناحیه انتخاب استفاده کنید، آنها را کلیک کنید و سپس درون تصویر کلیک کنید.
۳- کادر تأیید Invert را انتخاب کنید تا ماسک ناحیه انتخاب را معکوس کنید.
۴- Ok را برای تبدیل اطلاعات محدوده رنگی به ناحیه انتخاب کلیک کنید.


 

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments