آموزش lasso tool مغناطیسی در فتوشاپ / آموزش tool lasso در فتوشاپ

فتوشاپ ۱۶ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

آموزش lasso tool مغناطیسی در فتوشاپ / آموزش tool lasso در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ حرفه ای, آموزش فتوشاپ تصویری

آموزش lasso tool مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش tool lasso در فتوشاپ, آموزش ابزار کمند مغناطیسی, آموزش کمند مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش magnetic lasso tool در فتوشاپ, آموزش کار با کمند مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش فتوشاپ حرفه ای, آموزش فتوشاپ تصویری

آموزش lasso tool مغناطیسی در فتوشاپ / فتوشاپ : ابزار lasso tool مغناطیسی با دنبال کردن امتداد کناره یک شیء مشخص ناحیه انتخاب ایجاد می کند.
برای مثال، می تواند کناره های یک ساختمان را در جلوی آسمان آبی روشن انتخاب کند.
در واقع در سند عکاسی هیچ کناره ای وجود ندارد، بنابراین این ابزار از تغییر میزان روشنایی یک رنگ به رنگ دیگر استفاده می کند.
ابزار کمند مغناطیسی را از جعبه ابزار انتخاب کنید. روی کناره یک شیء قابل رؤیت در تصویر کلیک کنید و ابزار را حول شیء جابه جا کنید (لازم نیست کلیک کنید و بکشید).
ابزار کمند مغناطیسی از کناره های قابل رؤیت شیء پیروی می کند و نقاط دیگری را در حال جابه جایی ماوس به خط می افزاید.
دابل کلیک کردن ماوس سبب می شود کمند مغناطیسی ناحیه انتخاب را ببندد.

استفاده از ابزار lasso tool مغناطیسی

آموزش lasso tool مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش tool lasso در فتوشاپ, آموزش ابزار کمند مغناطیسی, آموزش کمند مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش magnetic lasso tool در فتوشاپ, آموزش کار با کمند مغناطیسی در فتوشاپ

آموزش lasso tool مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش tool lasso در فتوشاپ, آموزش ابزار کمند مغناطیسی, آموزش کمند مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش magnetic lasso tool در فتوشاپ, آموزش کار با کمند مغناطیسی در فتوشاپ, آموزش فتوشاپ حرفه ای, آموزش فتوشاپ تصویری

۱- ابزار کمند مغناطیسی را از جعبه ابزار انتخاب کنید.
۲- فلش فهرست Tool Preset را کلیک کنید و از میان گزینه های از پیش تنظیم شده ابزار گزینه ای را انتخاب کنید.
۳- از گزینه های انتخاب در نوار Options برای ایجاد در ناحیه انتخاب جدید، افزودن به ناحیه انتخاب موجود، کم کردن از ناحیه انتخاب یا ترکیب با ناحیه انتخاب موجود استفاده کنید.
۴- یک مقدار عددی (۰ تا ۱۰۰۰) را در کادر Feather وارد کنید تا کناره ناحیه انتخاب محو شود یا کادر Refine Edge را برای دیدن بصری اندازه محو کردن کلیک کنید.
۵- کادر تأیید Anti – alias را برای ایجاد ناحیه انتخاب هموارتر انتخاب کنید (برای ایجاد نواحی انتخاب منحنی و گرد مناسب است).
۶- یک مقدار Width (بین ۰ تا ۲۵۶) وارد کنید تا به کمند مغناطیسی بگویید چه تعداد پیکسل را برای شناسایی کناره شیء بررسی کند.
۷- یک مقدار (بین %۱ تا %۱۰۰) را در کادر Edge Contrast وارد کنید تا به کمند مغناطیسی بگویید چه مقدار تغییر در مقادیر روشنایی برای تشخیص کناره شیء در نظر گرفته شود.
۸- یک مقدار (بین ۰ تا ۱۰۰) را در کادر Frequency وارد کنید تا به کمند مغناطیسی بگویید در کجا نقاط به خط ناحیه انتخاب اضافه شوند.
۹- یکبار کلیک کنید تا یک نقطه لنگر ایجاد کنید و سپس اشاره گر را در امتداد کناره شیء حرکت دهید.
۱۱- اگر خط محدوده انتخاب به کناره موردنظر نچسبید، یکبار کلیک کنید تا یک نقطه لنگر را به صورت دستی اضافه کنید. دنبال کردن کناره شیء را ادامه دهید و در صورت لزوم نقاط لنگر را اضافه کنید.
۱۲- دابل کلیک کنید یا نقطه شروع را کلیک کنید تا ناحیه انتخاب را ببندید.

آیا میدانید؟

می توانید نقاط لنگز را حذف کنید.
در حال استفاده از lasso tool مغناطیسی، اگر می خواهید ناحیه انتخاب را بازگردانید به سادگی ماوس را در مسیر تا آخرین نقطه بنگر به عقب بازگردانید.
برای این که بیشتر به عقب بروید، کلید Backspace در (ویندوز) یا Delete (در مکینتاش) را برای حذف و آخرین نقطه لنگر فشار دهید.
می توانید به طور موقت کمند مغناطیسی را به ابزار کمند آزاد تبدیل کنید.کلید Alt (ویندوز) یا Option (در مکینتاش) را پایین نگه دارید. و ماوس را برای ترسیم بکشید.
برای بازگشت به ابزار کمند مغناطیسی ماوس را رها کنید.

 

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments