آموزش گام به گام فتوشاپ / تبدیل عکس به عکس های Collage در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ

فتوشاپ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

 آموزش photoshop / photoshop / مرجع آموزش فتوشاپ / آموزش گام به گام فتوشاپ / تبدیل عکس به عکس های Collage در فتو شاپ / آموزش سریع فتوشاپ / بهترین سایت آموزش photoshop / بهترین سایت آموزش فتوشاپ / بهترین مرجع آموزش photoshop / بهترین مرجع آموزش فتوشاپ / آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ: در این جلسه از آموزش فتوشاپ قصد داریم طرز ساختن عکس های پازلی یا عکس های collage را آموزش بدیم. برای ساختن این گونه عکس های collage در فتوشاپ اول نیاز داریم که عکس را به شکل مربع برش بزنیم. سپس عکس ها را به مربع های کوچکتر تقسیم میکنیم و برای هر عکس کوچک یک حاشیه درست میکنیم طوری که عکس ها از یکدیگر مجزا به نظر برسند. در ادامه این عکس های کوچک را به جهت های مختلف چرخانده و حرکت میدیم و در انتها با سایه گذاری جلوه زیبایی به عکس میدیم.

آموزش فتوشاپ

در انتهای این قسمت از آموزش فتوشاپ شما شاهد تبدیل عکس بالا به عکس پایین خواهید بود.

آموزش photoshop

در اولین قدم از آموزش فتوشاپ این مقاله ما نیاز به برش عکس به شکل مربع داریم. برای این منظور از ابزار crop مطابق شکل زیر استفاده میکنیم.

ابزار برش عکس در فتوشاپ

شما میتوانید در قسمت options bar تنظیمات بخش crop  را روی مربع قرار بدید.

تنظیمات نسبت crop tool

بعد از تنظیمات بالا شما میتوانید عکس خود را به صورت مربعی آماده برش دهید.

کراپ عکس در فتوشاپ

دوباره به قسمت options bar در نرم افزار photoshop خود بروید و مطمئن شوید که پیکسل های بریده شده پاک شده باشند.

پاک کردن پیکسل های بریده شده در فتوشاپ

در این مرحله موس خود را حرکت دهید تا محدوده crop خود را مشخص کنید. اگر شما با عکس های پرتره سرو کار دارید بهتر است محدوده برش را طوری تنظیم کنید که قسمت صورت در مرکز تصویر قرار بگیرد.

تغییر سایز crop tool

بعد از زدن دکمه enter شما عکس برش خورده خود را خواهید داشت.

اما در این بخس از آموزش فتوشاپ، در قسمت بعد باید خطوط راهنمای عمودی و افقی را به عکس اضافه کنیم.

برای این کار به قسمت view در منوی photoshop بروید و گزینه new guide را انتخاب کنید.

انتخاب خط راهنمای جدید در فتوشاپ

بعد زدن این گزینه پنجره ای برای شما باز خواهد شد در این قسمت روی گزینه horizontal تیک زده و قسمت position را با عدد ۳۳ پر کنید. با این کار یک خط افقی راهنما در یک سوم عکس شما نمایان خواهد شد.

اضافه شدن خطوط راهنما در فتوشاپ

شما بدین ترتیب خط دوم را نیز میتوانید اضافه کنید فقط کافی است در قسمت position  عدد ۶۶ را قرار دهید تا خط دوم نیز اضافه شود.

حالا لازم است به اضافه کردن خطوط عمودی بپردازیم. دوباره به قسمت new guide رفته و اینبار تیک قسمت vertical را میزنیم و دوباره همان اعداد را انتخاب میکنیم تا خطوط راهنما کامل شود.

اضافه شدن تمامی خطوط راهنما در فتوشاپ

پس از اتمام اضافه کردن تمامی خطوط راهنما لازم است تا تک تک این مربع های کوچک را در لایه های خود کپی کنیم برای این کار ابتدا علامت زیر را در نوار ابزار انتخاب میکنیم.

rectangular marquee tool ابزار

برای اینکه اطمینان پیدا کنیم که بخش های انتخابی به درستی به خطوط راهنما بچسبند در بخش view گزینه snap to guides را انتخاب میکنیم.

چسبیدن به خطوط راهنما در فتوشاپ

پس از تیک زدن این بخش اولین قسمت از مربع های کوچک ایجاد شده در عکس را انتخاب کرده و در یک لایه جدید کپی میکنیم.

انتخاب قطعه های داخل عکس در فتوشاپ

بعد از انتخاب این مربع در عکس به قسمت layer رفته و در قسمت new گزینه layer via copy را انتخاب میکنیم.

کپی در لایه جدید در فتوشاپ

در پنل یا پنجره لایه ها اگر دقت کنیم لایه جدیدی را میبینیم که قطعه عکس کوچک در آن قرار دارد.

اولین لایه در پنجره لایه ها

حالا دوباره روی background کلیک کرده و در عکس اصلی قسمت دوم را انتخاب کرده و دوباره در لایه جدیدی کپی میکنیم. اگر تمام قسمت ها را درست کپی کنید در انتها ۹ لایه جدید خواهید داشت.

کپی تمام قسمت ها در لایه جدید در فتوشاپ

در این قسمت باید خطوط راهنمای ایجاد کرده را محو کنیم برای این کار در قسمت view گزینه show را انتخاب کرده و سپس گزینه guides را انتخاب میکنیم. بدین ترتیب تمامی خطوط راهنما محو میشوند.

محو کردن خطوط راهنما

برای اضافه کردن فضای بوم بیشتر دوباره به سراغ ابزار crop بروید. این بار لازم نیست عکس را برش بزنید فقط کافی است دکمه alt را گرفته به سمت بیرون کلیک و درگ کنید.

کراپ به بیرون در فتوشاپ

حالا کلید enter را فشار دهید تا فضای بوم جدید برای شما تایید شود.

اضافه کردن فضای برش اضافه در فتوشاپ

در قدم بعد لازم است که فضای پس زمینه را به رنگ مشکی تغیر دهیم. یادتان باشد که فتوشاپ به صورت معمول رنگ بوم یا پس زمینه را سفید در نظر میگیرد. برای تغیر رنگ پس زمینه مطابق شکل زیر ادامه دهید. ابتدا در پنجره لایه ها روی لایه background کلیک کنید. حالا در قسمت edit از سربرگ menu روی گزینه fill کلیک کنید.

پر کردن بک گراند با رنگ جدید در فتوشاپ

حالا عکس جدید ایجاد شده را ببینید.

بک گراند جدید با زمینه مشکی در فتوشاپ

حالا باید به قسمت های کوچک داخل عکس یا همون مربع های کوچک حاشیه اضافه کنیم. برای این کار ابتدا یک مربع را از داخل پنجره لایه ها انتخاب کنید و در پایین پنجره لایه ها روی گزینه fx کلیک کنید.

گزینه استایل در فتوشاپ

بعد از کلیک روی گزینه استایل یا همان fx پنجره جدیدی برای شما باز میشود.در این پنجره جدید روی گزینه stroke کیلک کنید. در این قسمت شما میتوانید حاشیه را در کنار عکس انتخاب کنید همچنین شفافیت حاشیه، ضخامت حاشیه بر حسب pixel و رنگ حاشیه را انتخاب کنید.

گزینه حاشیه در فتوشاپ

نگاه کنید که عکس به چه شکل در می آید.

اضافه کردن حاشیه به عکس در فتوشاپ

این کار را به همین شکل برای تک تک لایه های دیگر انجام دهید. بعد از اتمام کار خواهید دید که در پنجره لایه ها، پایین هر لایه از مربع های کوچک یک گزینه به نام fx اضافه شده که نشان میدهد شما کارتان را درست انجام داده اید. در انتها کار تمام شده را ببینید.

اتمام ساخت حاشیه برای عکس در فتوشاپ

در این قسمت اصل کار به اتمام رسیده فقط کافیست به سلیقه خودتان با جایگاه های این مربع های کوچک بازی کنید و به دلخواه، آن ها را حرکت دهید. ابتدا روی ابزار move کلیک کنید.

ابزار move tool در فتوشاپ

سپس اطمینان حاصل کنید که گزینه انتخاب اتوماتیک در لایه تیک خورده باشد. برای این منظور در گزینه options مانند زیر بررسی کنید.

انتخاب اتوماتیک در لایه در فتوشاپ

حالا روی یک مربع کوچک کلیک کنید و آن را حرکت دهید.برای حرکت دادن لایه مطابق زیر عمل کنید.

گزینه جابجایی لایه در فتوشاپ

حال میتوانید لایه ای را که رویش کلیک کرده اید حرکت دهید.

حرکت دادن لایه ها در فتوشاپ

این کار را به سلیقه خودتان برای تک تک مربع ها انجام دهید.

جابجایی تمام لایه ها در فتوشاپ

در قسمت بعد اگر دوست دارید پس زمینه مشکی را به رنگی دلخواه تغییر دهید .ما برای هماهنگی بیشتر با عکس پس زمینه را از جنس رنگ پوست انتخاب میکنیم. برای این کار روی گزینه بک گراند کلیک کنید در پایین پنجره روی گزینه زیر مطابق شکل کلیک کنید.

پرکردن پس زمینه با رنگ جدید در فتوشاپ

و سپس روی گزینه solid color کلیک کنید. سپس با گزینه قطره چکان نمونه ای از رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

نمونه گیری از رنگ

برای زیبایی کار میتوانید برای این مربع ها سایه قرار دهید برای این کار در پنجره لایه ها روی بالاترین لایه رفته دکمه shift را بگیرید و هر ۹ لایه را انتخاب کنید. سپس در بالای پنجره در منوی لایه ها روی groupe layers کلیک کنید. حالا دوباره روی گزینه fx کلیک کنید و این دفعه گزینه drop shadow را انتخاب کنید.انداختن سایه در لایه ها در فتوشاپ

خواهید دید که سایه ها شکلی غیر واقعی خواهند داشت.

انداختن سایه در فتوشاپ

شما میتوانید با تغیر opacity و size، این غیر حقیقی بودن را تلطیف کنید و در نهایت عکس زیر تلاش کار شما خواهد بود.

آموزش photoshop

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments