تغییر شکل متن در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ / آموزش تغییر نوشته ها در فتوشاپ

فتوشاپ ۰۸ دی ۱۳۹۹ ۳ دیدگاه

تغییر شکل متن در فتوشاپ / ویرایش متن تایپ شده در فتوشاپ / آموزش تغییر نوشته ها در فتوشاپ / ادیت متن در فتوشاپ / تنظیمات متن در فتوشاپ / جابجایی حروف در فتوشاپ / نوشتن متن در فتوشاپ / تغییر سایز فونت در فتوشاپ / تغییر فونت در فتوشاپ / تغییر شکل متن در photoshop / آموزش تغییر نوشته ها در photoshop / آموزش فتوشاپ

تغییر شکل متن در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ : در این قسمت از آموزش فتوشاپ قصد داریم با ترفندهایی راحت و کاربردی تغییر شکل متن در فتوشاپ را نشانتان بدهیم. معمولا نرم افزار فتوشاپ به ما امکان دسترسی به کشیدن یا جمع کردن یا حالت perspective فونت و متون در عکس را نمیدهد و ابزارهای تغییر شکل فونت در فتوشاپ غیر فعال میباشد. در این جلسه تمامی این امکانات را در فتوشاپ فعال میکنیم و به تغییر شکل متن در فتوشاپ میپردازیم.

تغییر شکل متن در photoshop

تغییر شکل متن در فتوشاپ / آموزش تغییر نوشته ها در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ حرفه ای / آموزش فتوشاپ تصویری

عکس بالا شامل یک بک گراند سبز رنگ میباشد و ما کلمه space را با این بک گراند ادغام میکنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در قدم اول ما به یک بک گراند نیاز داریم تا با اضافه کردن متنی دلخواه کارمان را شروع کنیم. برای این منظور عکس زیر را برای بک گراند انتخاب کردیم.

بک گراند برای تغییر شکل متن در فتوشاپاگر به پنل لایه ها نگاه کنید خواهید دید که ما قبل از قرار دادن بک گراند در بالای لایه بک گراند یک متن قرار داده ایم که این متن میتواند هر متن دلخواهی باشد.

لایه متن در پنل لایه ها در فتوشاپ

و این هم متن ما برای تغییر شکل متن در فتوشاپ میباشد.

متن در بالای عکس در فتوشاپ

برای تغییر شکل متن در فتوشاپ ما در این مرحله قصد داریم که حالتی مانند سه بعدی و perspective به متن خود بدهیم. برای انجام این کار در منوی اصلی به گزینه edit بروید و گزینه transform را انتخاب کنید. در این قسمت تمامی مواردی که برای تغییر شکل لازم دارید را مشاهده میکنید از جمله چرخش، تغییر سایز و تغییر شکل. اما گزینه های جذابی که برای ما بسیار سودمند است را با رنگ خاکستری مشاهده میکنید و این رنگ نشان دهنده این است که این گزینه ها از دسترس خارج است. گزینه های distort و perspective گزینه های مد نظر ماست که در این پنجره غیر فعال میباشد.

همچنین بخوانید:  خطوط راهنما در فتوشاپ / guide در فتوشاپ / آوردن خط کش کناری در فتوشاپ

پنجره transform در فتوشاپ

دلیل اینکه نرم افزار فتوشاپ به ما اجازه استفاده از گزینه های distort و perspective را نمیدهد این است که لایه مورد نظر ما یک لایه متنی است. پس قبل از تغییر شکل متن در فتوشاپ ما ابتدا نیاز داریم تا این متن را به چیزی غیر از متن تبدیل کنیم. برای این منظور در این آموزش سه راه پیش پای شما میگذاریم. انتخاب با شماست.

گزینه اول

در روش اول به پنل لایه ها بروید و روی لایه متن رایت کلیک کنید. سپس روی گزینه rasterize کلیک کنید. اما rasterize چیست؟ این گزینه متن شما را به پیکسل تغییر میدهد.

لایه متن در پنل لایه ها در فتوشاپ

در ادامه روی گزینه rastrize کلیک کنید.

تبدیل متن به پیکسل در فتوشاپ

خب این کار راه را برای فعال کردن گزینه های غیر فعالمان هموار میکند ولی در اینجا مشکلی هست!!! اگر شما متنتان را به پیکسل تبدیل کنید قادر به ادیت کردن متن در ادامه نخواهید بود. همچنین پس از تثبیت متن به پیکسل شما شاهد از دست دادن کیفیت متن خواهید بود. پس این گزینه را به شما پیشنهاد نمیکنم.

گزینه دوم

ولی در  زیر همان منو گزینه دیگری وجود دارد که باز هم میتواند به شما کمک کند و آن گزینه convert to shape است.

تبدیل متن به شکل در فتوشاپ

مزیت استفاده از این گزینه به نسبت گزینه قبلی آن است که شما میتوانید متن را به راحتی به شکل تغییر دهید بدون کم شدن کیفیت متن. ولی هوز یک مشکل دیگر باقی مانده است و آن عدم ادیت شدن شکل جدید در ادامه راه است. پس فکر میکنم هنوز به راه حل مناسبی نرسیدیم.

گزینه سوم

بگذارید بگم که این گزینه قطعا گزینه مورد نظر ماست. در منو به سراغ گزینه convert to smart object بروید. راه حل شما آنجاست.

همچنین بخوانید:  خطوط راهنمای هوشمند در فتوشاپ / آموزش فتوشاپ حرفه ای و تصویری

تبدیل به فرا شکل در فتوشاپ

با این روش فتوشاپ لایه متنی شما را به یک لایه شیئی تبدیل میکند. شما میتوانید نشان تبدیل شدن به smart object را پایین و سمت راست لایه متنی ببینید.smart object در فتوشاپ

با این روش شما قادر خواهید بود متن خود را به هر شکلی تغییر شکل دهید، کوچک کنید و یا بکشید بدون اینکه در کیفیت متن تغییری ایجاد شود.

بگذارید قبل از ادامه کار نگاهی به گزینه distort بیندازیم.

به منوی اول برمیگردیم جایی که گزینه های distort و  perspective غیر فعال بود حالا و با تبدیل متن به شیئ این گزینه ها برای ما فعال میباشد.

گزینه distort به شما این امکان را میدهد تا هر چهار گوشه متن را با کلیک و درگ به هر سمت و سویی بکشید و به آن شکل دهید.

گزینه distort در فتوشاپ

خب با گزینه distort آشنا شدید ولی چون هدف ما کار با این ابزار نیست با زدن گزینه Esc از ادامه کار انصراف داده و هیچ تغییری در متن نمیدهیم. بیایید به سراغ گزینه perspective برویم. تفاوت این دو گزینه در این است که در distorve شما میتوانید هرچهار گوشه متن را کلیک و درگ کنید و آن ها را در هر جهت که میخواهید حرکت دهید ولی در perspective شما همین آزادی عمل را دارید ولی تنها حرکت شما به سمت بالا و پایین داخل و خارج خواهد بود.

گزینه perspective در فتوشاپ

حالا برای آنکه شکل خوبی به متن بدهیم گوشه های بالایی را انتخاب کرده و آن را به سمت داخل حرکت میدهیم.

perspective در فتوشاپ

برای زیبایی بیشتر متن شاید بد نباشد که متن را کمی به صورت عمودی بکشید. برای این کار میتوانید در هرکجای صفحه رایت کلیک کرده و گزینه scale را بزنید.

همچنین بخوانید:  ساخت لایه با ناحیه انتخاب / آموزش فتوشاپ / ایجاد یک لایه از ناحیه انتخاب شده

گزینه scale در فتوشاپ

در ادامه پایین متن را کلیک کرده و آن را به پایین بکشید.

گزینه scale در فتوشاپ

با فشردن دکمه enter تغیرات را پذیرفته از قسمت perspective خارج شوید. حالا باید به متن effect بدهیم. برای این کار به پنل لایه ها بروید و گزینه blend mode را از حالت normal  به overlay تغییر دهید.

blend mode در فتوشاپ

این کار باعث میشود که متن با تصویر پس زمینه به آرامی با هم ترکیب شوند.

ترکیب عکس در فتوشاپ

حالا لازم است تا حاشیه های حروف را دوباره به تصویر برگردانید. برای این منظور به گزینه fx در زیر پنل لایه ها کلیک کنید و گزینه outer glow را کلیک کنید.

درخشندگی حاشیه ها در فتوشاپ

پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که میتوانید رنگ درخشندگی حاشیه هارا انتخاب کنید. من برای تکمیل کار از رنگی همجنس پس زمینه انتخاب میکنم که رنگ سبز میباشد.

پنجره outer glow در فتوشاپ

رنگ پس زمینه را برای درخشندگی حاشیه انتخاب کنید.

انتخاب رنگ برای حاشیه در فتوشاپ

در پنجره باز شده برای درخشندگی زیباتر میتوانید size را کاهش دهید تا درخشندگی ملایم تری داشته باشید. همچنین با کم کردن opacity درخشندگی حاشیه به صورت محو در می آید.

پنجره outer glow

در اینجا به شما تبریک میگویم چون توانستید به زیبایی متن را در پس زمینه ترکیب کنید و این پایان آموزش این جلسه است.

تغییر شکل متن در photoshop

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
3 نظرات
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments