نور در عکاسی کوهستان / عکاسی از منظره کوهستان / آموزش عکاسی

عکاسی ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

نور در عکاسی کوهستان / عکاسی از منظره کوهستان / آموزش عکاسی

نور در عکاسی کوهستان / عکاسی : بهترین عکس های کوهستان ها به وسیله عکاسانی گرفته شده است که زودتر از طلوع خورشید بیدار می شوند و دیرتر از آن به خواب می روند.

غروب خورشید کوهستان

غروب خورشید کوهستان

«گالن راوله»، عکاس طبیعت و کوهنورد، در کتاب خود «فروغ کوهستان » می نویسد: نور در ساعات سحرانگیز خود (زمان طلوع و غروب خورشید) بیشترین آمیزش رنگها را به وجود می آورد.

در این مطلب میخوانید:

مقدمه:

نور در عکاسی کوهستان : صورتیها، زردها، طلاییها و قرمزهای طلوع و غروب خورشید چیزهایی هستند که عکس های «راول» به خاطر آنها استثنایی به نظر می رسند. وقتی که درست قبل از طلوع یا بعد از غروب آفتاب روی قله ای به سر می برید، طبیعت با پدیده سحرانگیز «نور قرمز» به شما جایزه میدهد.

نور در عکاسی کوهستان

نور در عکاسی کوهستان

این قرمز درخشان و شفاف، وقتی که نور آبی جو در فضا پخش شده است، پدیدار می شود و زمانی که انگار قله کوه آتش گرفته است، برآن رنگ آبی غلبه می کند.
به علاوه همان طور که رنگ ها با گذشت زمان تغییر می یابند، رگه های نور طلوع و غروب آفتاب، بافت، عمق و حالت سه بعدی فرم های کوه را در عکس نشان می دهند. بلافاصله قبل و بعد از وقوع طوفانها، زمان بسیار مناسبی برای شکار عکس هستند.

نور در منظره کوهستان

نور در منظره کوهستان

نور در عکاسی کوهستان : بیشتر عکس های مشهور «آنسل آدامز ۱۹» از ارتفاعات «یوسمیتی » بعد از آشفتگی های جوی ناشی از توفان ها به ثبت رسیده اند.
سعی کنید که حالت قله ها را وقتی که در روشنایی یا در ابرها غرق می شوند، پیش بینی کنید. یکی از مشکلاتی که در قله ها با آن مواجه می شوید، برخورد با مقدار زیادی از اشعه ماوراء بنفش  می باشد که نتیجه وجود مه در قله ها  است.

آموزش نورپردازی در عکاسی کوهستان

آموزش نورپردازی در عکاسی کوهستان

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز:

نور در عکاسی کوهستان : همانطور که یادآوری کردم، می توانید از این مه به عنوان عاملی مثبت در عکس هایتان استفاده کنید. اما اگر موضوع شما را تار و مبهم کرد، باید پالایه ای روی عدسی خود سوار کنید. وسیله موثر در این جا، استفاده از یک پالایه «UV» یا پالایه «اسکای لایت » قوی است، پالایه «پولاریزه » نیز می تواند کمک موثری باشد.

رنگ های پاییزی کوهستان

رنگ های پاییزی کوهستان

نورسنجی مناطق کوهستانی نیز ممکن است فریبنده باشد. نور منعکس شده از غبار، مه و زمین های پوشیده از برف می تواند نورسنج شما را فریب داده و عدد «نادرستی» را نشان دهد، وقتی که در این شرایط به سر می برید، نورسنجی خود را به وسیله ابزار «جبران نورسنجی» تصحیح کنید تا نور صحیح سوژه را به وسیله «براکتینگ » یا نوردهی کمتر یا بیشتر از اندازه صحیح که در این مواقع مناسب است، به دست آورید.

طلوع خورشید در کوهستان

طلوع خورشید در کوهستان

نکات ویژه:

  • از عکاسی در میان روز بپرهیزید، صبح هنگام یا غروب آفتاب عکاسی کنید.
  • منتظر رنگهای تاثیرگذار باشید.
  • از دکمه جبران نورسنجی دوربین خود استفاده کنید.
پاییز در کوهستان

پاییز در کوهستان

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments