عکس های دسته جمعی / ژست عکس گروهی / عکس های گروهی

عکاسی ۰۳ مهر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عکس های دسته جمعی / ژست عکس گروهی / عکس های گروهی

عکس های دسته جمعی / عکاسی : هر گاه سعی کنید که بیش از سه نفر را در کادر قرار دهید و آنها را آرام و شادمان نشان دهید، در خواهید یافت که چرا عکاسان حرفه ای پرتره این قدر به این مسأله پرداخته اند.

عکسهای دسته جمعی کاتماندو

عکسهای دسته جمعی کاتماندو: نپال / عکاس: مژگان پروین

 

در این مطلب میخوانید:

مقدمه

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز

نکات ویژه

مقدمه:

عکس های دسته جمعی : عکاسی از گروهها کار ساده ای نیست. اما اگر با خانواده یا گروهی دسته جمعی سفر می کنید یا به طور اتفاقی به گروهی که نمی شناسید، برخورد کردید، با این مسأله مواجه خواهید شد. در عکاسی گروهی ایجاد حالت های طبیعی برای عکاسی کاری دست و پاگیر است. سعی کنید خلاق باشید.

عکس های دسته جمعی کاتماندو

نپال / عکاس: علی گل محمدی

 

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز:

عکسهای دسته جمعی سیستان بلوچستان

سیستان و بلوچستان / عکاس: علی گل محمدی

 

عکس های دسته جمعی : به جای آن که مانند عکس های دبستانی افراد را به ترتیب قد ردیف کنید و عکس بگیرید، آنها را دور نیمکتی در پارک جمع کنید، یا در دامنه تپه ای سبز بنشانید، یا مثل عکس کودکان چینی در ستون سمت چپ) بگذارید افراد در حالت طبیعی خود باشند. ابتدا متوجه باشید که همه در معرض نور قرار گرفته باشند.

عکسهای دسته جمعی رم

رم ، ایتالیا / عکاس: مژگان پروین

عکس های دسته جمعی : بهتر است از نظم زیادی بپرهیزید. بگذارید مثل هنگامی که در حالت طبیعی به کارهایشان می رسند، در کادر قرار گیرند تا این که به نظر آید که ترسیده اند و در مقابل جوخه آتش ایستاده اند. حرفی خنده دار بگویید و اگر از همراهان خود عکاسی می کنید، به یادآوری حوادث خنده داری که در طی سفر اتفاق افتاده است، بپردازید.

عکس های دسته جمعی نپال

نپال / عکاس: علی گل محمدی

 

عکس های دسته جمعی : بالاخره در هر گروه آدم فعالی وجود دارد. برای گرفتن عکسی خوب، یک راه این است که فرد فعال را وادارید که گروه را برای عکاسی آماده کند. اگر نمی توانید گروهی را به راحتی در مقابل دوربین قرار دهید، نگران نباشید. ایستادن در مقابل دوربین به صورت گروهی زیاد طبیعی نیست.

عکسهای دسته جمعی تالش

تالش ، گیلان / عکاس: مژگان پروین

 

عکس های دسته جمعی : از آنچه می توانید عکاسی کنید و در صورت امکان بعدا نیز این عمل را تکرار کنید نورپردازی چهره ها در گروه بسیار مهم است، زیرا که باید چهره افراد مشخص باشد. در صورت امکان، گروه را در سایه و در فضایی باز مثل زیر یک درخت یا سایه بان پلکان هتل مستقر کنید. اما مواظب پس زمینه عکس نیز باشید.. اگر با گروه واقعا بزرگی سروکار دارید، بهتر است از دوربین «پانوراما» استفاده کنید. نسبت های غیر معمول به عکس حالتی مضحک میدهد.

عکسهای دسته جمعی کاتماندو نپال

کاتماندو ، نپال / عکاس: مژگان پروین

 

نکات ویژه:

  • حالت های غیر رسمی را برای عکاسی از گروه ها انتخاب کنید.
  • از نور ملایم و پخش شده بهره بگیرید.
  • سعی کنید از دوربین پانوراما استفاده کنید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments