عکس ساحل / عکاسی از سواحل استوایی / عکاسی از ساحل / آموزش عکاسی ساحل

عکاسی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عکس ساحل / عکاسی از سواحل استوایی / عکاسی از ساحل / آموزش عکاسی ساحل

عکس ساحل / عکاسی : درخشش ماسه های سفید، دریای فیروزه ای و آسمان آبی نواحی استوایی مانند تقویم های دیواری و رویای روزانه
هستند.

عکاسی از سواحل

عکس ساحل / عکاسی از سواحل استوایی / عکاسی از ساحل / آموزش عکاسی ساحل

در این مطلب میخوانید:

مقدمه:

اگر چند ایده کلی در ذهن داشته باشید، ثبت زیبایی ساده چنین مناظری آسان است. به خاطر زیبایی ذاتی سواحل استوایی، یافتن یک ترکیب بندی جذاب زیاد سخت نیست. برای مناظر گسترده، از عدسی زاویه باز استفاده کنید و به دنبال نقطه ای بگردید که از آنجا خط منحنی دریا یا درختان نخل و یا قایق هایی که در ساحل توقف کرده اند، چشم را به سوی خود بخواند.

عکاسی از سواحل استوایی

عکاسی از سواحل استوایی

در نقاطی مانند دریای کارائیب و اقیانوس جنوبی که در آن جا کوه ها در کنار دریا قرار دارند، بالا رفتن و عکاسی کردن از ساحل پایین دست، مناظری را آشکار می سازد، که از کنار ساحل دیده نمی شوند.

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز:

مطمئن شوید که از دیافراگمی بسته استفاده می کنید تا همه چیز از نزدیک تا دوردست به صورت واضحی ثبت شوند. گاهی ترکیب های ساده ای از ماسه دریا و آسمان بسیار تاثیرگذار است، بنابراین نگران طراحی های انتزاعی نباشید.

عکس از ساحل

عکس از ساحل

قراردادن آدمها در عکس کار جالبی است و توجه را به خود جلب می کند و همچنین به عنوان مقیاس عکس شما مورد استفاده قرار می گیرد.

عکس ساحل :  اما مراقب زمان نوردهی باشید. سواحل دریا روشن و پر کنتراست هستند و نور شدید منعکس شده از شن و ماسه ها نورسنج دوربین را گمراه می کند. چهره ها در عکس سیاه می شود و رنگ سفید ماسه، خاکستری خواهد شد.

طرفندهای عکاسی از سواحل

طرفندهای عکاسی از سواحل

یک راه برای از بین بردن چنین حالتی، این است که مقدار جبران نورسنجی دوربین خود را به اندازه یک درجه کامل بالا ببرید که با این کار دوربین زمان بیشتری برای ثبت تصویر پیدا خواهد کرد و در نتیجه نور محیط کم نخواهدشد.

عکس های زیبا از سواحل

عکس های زیبا از سواحل

روش بهتر، عکاسی در زمان های بعد از طلوع خورشید و قبل از غروب آن است که نور شدت کمتری دارد و کنتراست کمتری نیز تولید می کند. زاویه تابش خورشید نیز در این مواقع به نوعی است که سایه ها درازتر می شوند و حجم و بعد اشکال بهتر دیده می شود، در نتیجه منظره دارای عمق میدان بیشتری خواهد شد.

عکس ساحل

عکس ساحل

اگر مجبورید که در نیمه روز کار کنید، حساسیت دوربین را روی ۱۰۰ ایزو یا پایین تر تنظیم کنید و با استفاده از تعادل بین مقدار گشادگی روزنه و سرعت شاتر، عکس خود را بگیرید. روش دیگر استفاده از فلاش است . در این روش بر اثر نور فلاش سایه های زیر لب ها ، زیر بینی و گودی چشم ها از بین می رود ؛ اما باید مراقب فاصله خود تا موضوع و مقدار نور پرتاب شده توسط دستگاه فلاش باشید .

عکاس ساحل های استوایی

عکاس ساحل های استوایی

نکات ویژه:

  •  گستردگی مناظر را ثبت کنید.
  • مراقبت نور درخشان محیط و ماسه ها باشید، تا نورسنجی به صورت صحیح انجام شود.
  • مردم را در کادر خود قرار دهید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments