عکاسی ورزشی / آموزش عکاسی ورزشی / عکس ورزشکاران / عکاسی ورزشی چیست

عکاسی ۰۳ مهر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عکاسی ورزشی / آموزش عکاسی ورزشی / عکس ورزشکاران / عکاسی ورزشی چیست

عکاسی ورزشی / عکاسی : هر کجا که بروید ، اسکی، قایق رانی، فوتبال، گلف، کشتیرانی و کوهنوردی، قسمتی از زندگی مردم هستند. دو موضوع عمده در این نوع عکاسی نزدیک شدن به موضوع و ثابت نشان دادن حرکات است.

عکاسی ورزشی رالی2

عکاسی ورزشی رالی۲

 

در این مطلب میخوانید:

مقدمه

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز

نکات ویژه

 

 

مقدمه:

عکاسی ورزشی : امروزه یکی از رایج ترین شاخه های عکاسی، عکاسی از مسابقات ورزشی است. شاید کمی اغراق آمیز باشد ولی در عین رایج بودن یکی از مهیج ترین شاخه های عکاسی، عکاسی های ورزشی است.

عکاسی ورزشی

عکس ورزشی

 

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز:

عکاسان حرفه ای به عدسی های دورگیر با فاصله کانونی بسیار زیاد (حدود ۶۰۰ میلی متر) و گران قیمت متکی هستند تا بتوانند از میانه میدان وسیع بازی عکاسی کنند. شما اغلب می توانید این عمل را با خرج کمتر و به سادگی انجام دهید.

عکاسی ورزشی دوچرخه سواری

عکس ورزش دوچرخه سواری

 

عکاسی ورزشی : برای مثال بیشترین تحرکات در کنار دروازه بازی انجام می شود. آنجا مستقر شوید، در موقعیتی که حتی با یک عدسی عادی و یا عدسی زاویه باز هم می توانید کار کنید. بعضی از ورزش ها نیز مانند اسکی و … دارای خط پایان هستند که هیجان و رقابت بیشتری در نزدیک آن جا صورت می گیرد.

عکاسی ورزشی رالی1

عکس از ورزشی رالی

 

عکاسی ورزشی :

عکاسی که در سفر است و می خواهد چیزی را یا بازیکنی را هنگام گل زدن نشان دهد، باید قسمتی از ویژگی های محیط را نیز در کادر خود بگنجاند. این بازی در کجا انجام شده است؟ وقتی که از مسابقه غیررسمی فوتبال بین دانش آموزان مدرسه ای عکس می گیرید، نشان دادن قسمتی از محل اطراف بازی به بیننده کمک می کند.

عکاسی ورزشی کشتی چوخه

عکاسی از ورزشی کشتی چوخه

 

 

عکاسی ورزشی کایاک

عکاسی از ورزش کایاک

 

حرکت و لغزش سریع اسکی باز در دامنه های برفی می تواند در هر کجا اتفاق افتاده باشد، اما گنجاندن یک کلبه ییلاقی در کادر، محیط کشور سویس را نشان میدهد. ویژگی دوم عکاسی از مسابقات ورزشی سرعت در عمل و به تصویر کشیدن حرکت موضوع است. این امر به دو مسأله بستگی دارد: سرعت شاتر بالا و جهت دوربین نسبت به موضوع.

عکاسی ورزشی موتورسواری

عکاسی از ورزش موتورسواری

 

 

عکاسی ورزشی کشتی1

عکاسی از ورزش کشتی

 

عکس ورزشی : می توانید با سرعت پایین شاتر از جسمی که به سوی شما می آید، یا از شما دور می شود، به طور ثابت عکس برداری کنید. مثلا در مسابقه اسبدوانی می توانید از اسبی که به سوی شما می آید با سرعت۱/۱۲۵ ثانیه عکس بگیرید. اما اگر همین اسب از چپ به راست از جلوی شما حرکت کند، برای ثبت آن به سرعت شاتر ۱/۱۰۰۰ ثانیه یا بیشتر احتیاج دارید. در حالی که اگر اسب به صورت مایل به طرف شما بیاید، می توانید از سرعت کمتری بهره بگیرید.

عکاسی ورزشی رالی3

عکاسی از ورزش رالی

 

 

عکاسی ورزشی رفتینگ

عکاسی از ورزش رفتینگ

 

نکات ویژه:

  • کادر را از موضوع پر کنید.
  • قسمتی از محیط اطراف را نشان دهید.
  • برای ثابت نشان دادن حرکت از سرعت بالای شاتر استفاده کنید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments