عکاسی هنری چهره / عکاسی از چهره های دوست داشتنی / عکاسی از کودکان در خیابان

عکاسی ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۲ دیدگاه

عکاسی هنری چهره /عکاسی پرتره هنری /عکاسی از چهره های دوست داشتنی / عکاسی از کودکان در خیابان

عکاسی هنری چهره / عکاسی : اگر از دوستان و فامیل همراهتان به هر جا و مکان تاریخی که می رسید، با قیافه های خشک و عینک بر چشم عکس بگیرید، کار اشتباهی نیست، به جز این که از قیافه ای که برایشان ساخته اید، بدشان خواهد آمد و هیچ کدام از آنها بعدا دیگر به عکس ها نگاه نخواهند کرد.

عکاسی هنری چهره

عکاسی هنری چهره : نپال – عکاس : علی گل محمدی

عکاسی هنری چهره :

برای این کار روش هایی وجود دارد که عکس برداری از همراهان را برایشان جالب می کند و تصویرهایی فراموش ناشدنی را نیز به وجود می آورد. یکی از راه هایی که باعث می شود تا سوژه شما راحت تر عمل کند و آسوده خاطر به نظر آید، این است که بگذارید راحت باشند. البته مثلا به جای آن که به طور ناگهانی در جایی مورد توجه در جلوی مجسمه یادبود «لینکلن» بایستند، بگذارید در حال گپ زدن روی پله ها بنشینند.

عکاسی پرتره از کودکان

عکاسی پرتره از کودکان : نپال – عکاس : علی گل محمدی

عکاسی هنری چهره :

نشستن یا تکیه دادن به وسیله دست یا بازوها به چیزی، آنها را راحت و بی خبر نشان می دهد. برای تنوع، سعی کنید حالت هایی را بیابید که در آنها موضوعتان در حال تماشای صحنه های اطراف است. حتی اگر این امر بدین معنا باشد که قسمتی یا حتی تمام پشت شان به دوربین باشد. شما آنها را می شناسید، آنها هم خودشان را، پس دیگر موضوعی نیست.

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی : نپال – عکاس : علی گل محمدی

عکاسی هنری چهره :

اگر اصرار دارید که موضوع رو به دوربین باشد، مطمئن شوید که مستقیما در مقابل آفتاب درخشان قرار نگرفته باشد. در عوض سعی کنید جایی را پیدا کنید که دارای سایه روشن باشد، یا محل عکس برداری خود را تغییر دهید، تا جایی که آفتاب در چشم موضوع نباشد.

عکاسی هنری از چهره

عکاسی هنری از چهره : نپال – عکاس : علی گل محمدی

عکاسی هنری چهره :

در حین کار به خصوص با بچه ها سریع عمل کنید، اگر چه تحمل آنها در مقابل حمله های شما برای گرفتن پرتره بیشتر است. زیاد به کنترل های دوربین ور نروید. ابتدا ترکیب تصویر را بسازید و سپس از موضوع بخواهید که در آن قرار بگیرد. در مورد بچه ها، بگذارید خودشان جمع شوند و در حالتی قرار بگیرند و تا وقتی که مشغول به کاری شوند، مثل گل بازی یا بالا رفتن از تپه های ماسه ای، منتظر شوید. سرعت شاتر دوربین را روی ۱/۲۵۰ ثانیه یا بیشتر بگذارید تا حرکات را ثابت کند.

سوژه های عکاسی

سوژه های عکاسی : نپال – عکاس : علی گل محمدی

عکاسی هنری چهره :

تعداد زیادی عکس بگیرید تا مطمئن شوید که عاقبت عکسی خوب خواهید داشت. لحظات عادی را نیز فراموش نکنید. جاهایی مثل کافه های کنار پیاده روی پمپ بنزین، یا حتی چرت زدن کنار استخر هتل. معمولا این گونه مکان ها جاهایی هستند که افراد بیشترین حالت راحتی را دارند و عکس شما نیز این امر را نشان خواهد داد.

عکاسی از چهره در طبیعت

عکاسی از چهره در طبیعت : نپال – عکاس : علی گل محمدی

نکات ویژه:

  • موضوع عکاسی را در حالت عادی قرار دهید تا عکس حالت آرامش را القا کند.
  • برای پرهیز از بسته شدن چشم ها در آفتاب، سعی کنید در سایه کار کنید.
  • بگذارید بچه ها در وضعیت طبیعی خودشان باشند.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments