عکاسی طبیعت / عکاسی لنداسکیپ / عکاسی حیات وحش / عکاسی طبیعت ایران

عکاسی ۰۳ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عکاسی طبیعت / عکاسی لنداسکیپ / عکاسی حیات وحش / عکاسی طبیعت ایران

عکاسی طبیعت / عکاسی : در دستان عکاس خلاق، از هر موضوعی در انگلستان یا خرابه های تمدن اینکا در کشور پرو یا تخت جمشید ایران عکسی هنرمندانه یه وجود می آید.

عکاسی از طبیعت

عکاسی از طبیعت

در این مطلب میخوانید:

مقدمه

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز

نکات ویژه

مقدمه:

به هر جهت مناظر، تصاویری ساده از نمای طبیعت هستند. عکاسی از طبیعت به ویژه در چشم اندازها و دورنماها به عدسی زاویه باز احتیاج دارد. به فرض این که زیبایی و فریبندگی محیط قابل عکاسی باشد، همیشه این امکان وجود ندارد. اما همین که با یک عدسی زاویه باز، می توان قسمت وسیعی از طبیعت را ثبت کرد، موهبتی است. گاهی بهتر است برای عکاسی از قسمت جذاب یک منظره، از عدسی دورگیر نیز استفاده نمود.

عکس طبیعت با لنز های زاویه باز

عکس طبیعت با لنز های زاویه باز

طریقه گرفتن عکس و تجهیزات مورد نیاز:

در این موارد تصویر باید طوری سازماندهی شود که بدون افراط با ثبت قسمت کوچکی از طبیعت، ویژگی کل آن نشان داده شود. باید تمرین کنید که عکس منظره را مانند داستانی کوتاه ببینید که دارای مقدمه (پیش زمینه عکس)، قسمت میانی (وسط عکس) و موخره (پس زمینه عکس ) باشد.
برای مثال، هنگام عکاسی از نمای یک مزرعه، واگنی قدیمی را به عنوان پیش زمینه انتخاب کنید. جاده خاکی مارپیچ را در میانه عکس و پرچین قرمز و درخشانی را به عنوان پس زمینه در کادر وارد کنید.

عکس لنداسکیپ طبیعت

عکس لنداسکیپ طبیعت

موضوع اصلی عکس نیز می تواند مزرعه داری باشد که سوار بر اسب در جاده به پیش می رود. حال اگر علاقه مندید، می توانید از ماکیان و پرندگان نیز به عنوان مضامین فرعی، به طور پراکنده در عکس، استفاده کنید. البته خیلی کم پیش می آید که در نگاه اول منظرهای این قدر شسته و رفته باشد. بنابراین، مشکل اصلی شما این است که نقطه ای را بیابید که به بیننده، آنچه که شما را تحت تاثیر قرار داده است، را نشان دهد.

عکس از منظره کوهستان در عکاسی طبیعت

عکس از منظره کوهستان در عکاسی طبیعت

یک منظره باید حس و حال مکان و موقعیت خود را نیز آشکار سازد. بنابراین قبل از آن که دوربین خود را به سویی نشانه روید، صبر کنید و درباره آنچه که عواطف شما را تحت تاثیر قرار داده است، از خود سوال کنید. آیا نور زرد درخشان صبحدم بوده که از میان زمینی پوشیده از علف های خشک، میدرخشیده است؟ رنگ، جهت، کیفیت و شدت نور همه در زیبایی منظره، تاثیری به سزا دارند. ایا انعکاس نور گرم غروب در رودخانه میباشد؟

عکس رودخانه در عکاسی طبیعت

عکس رودخانه در عکاسی طبیعت

تمام شرایط آب و هوایی و جوی می توانند در تصویر منظره شما نقش اعجاب برانگیزی را بازی کنند.

نکات ویژه:

  • ماهیت هر مکان را بیان کنید.
  • داستان را بازگو کنید.
  • نور، حال و هوا، و حس یک منظره را استخراج کنید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments