عکاسی از چهره های نا آشنا / عکاسی از غریبه ها / عکاسی در خیابان ها

عکاسی ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عکاسی از چهره های نا آشنا / عکاسی از غریبه ها / عکاسی در خیابان ها

عکاسی از چهره های نا آشنا / عکاسی : بسیاری از ما از این که در خیابان از کسانی که نمیشناسیم عکاسی کنیم، خجالت میکشیم. بهترین راه برای پیدا کردن چهره ها و شخصیت های جالب این است که در اطراف محل های تجمع، مثل بازارها، نمایشگاه ها،پارکها و مانند آن باشیم.

عکاسی از چهره های نا آشنا

عکاسی از چهره های نا آشنا

عکاسی از چهره های نا آشنا : در این مواقع (که جسورانه به نظر می رسد) وقتی که مردم، با سرعت در آمد و شد می باشند، تنها راه چاره صادقانه کار کردن است. عدسی های دور گیر متوسط (عدسی دلخواه من، تله زوم ۲۰۰_۸۰ میلی متری است) این مزیت را دارد که می توانید در جایی نامحسوس قرار بگیرید.

عکاسی پرتره خیابانی

عکاسی پرتره خیابانی

عکاسی از چهره های نا آشنا : اما به یاد داشته باشید که بین کار کردن مؤدبانه و عکس برداری پنهانی مرزی آشکار وجود دارد. اگر در حال عکاسی پنهان شوید، به جای همکاری دیگران موجب سوءظن آنان خواهید شد.

عکاسی چهره نا آشنا

عکاسی چهره نا آشنا

اگر با موضوع دلخواهتان روبرو شدید، به سادگی لبخند بزنید و دوربین را به طرف دیگر برگردانید، یا بهتر آن که از موقعیت بهره ببرید و به گفتگو مشغول شوید و از او بخواهید که در حالتی دیگر در مقابل دوربین تان قرار گیرد.

عکاسی از غریبه ها

عکاسی از غریبه ها

عکاسی از چهره های نا آشنا : ایجاد حالت برای عکاسی آن قدر هم که به نظر می رسد، ترسناک و عجیب نیست. صحنه را به شکلی تنظیم کنید که سر و شانه به طور کامل در آن قرار گیرد و سعی کنید که چشم در تماس مستقیم با موضوع باشد.

عکس های زیبای خیابانی

عکس های زیبای خیابانی

عکاسی از چهره های نا آشنا : سوژه عکاسی را به خندیدن وادار نکنید، آنها را همان طور که خجالتی یا متفکر یا کنجکاو هستند، به تصویر بکشید. در حالتی که زمینه و پشت صحنه محو باشد، پرتره بهتر به نظر می رسد.

عکاسی از چهره های غریبه

عکاسی از چهره های غریبه

عکاسی از چهره های نا آشنا : یکی از روش ها به کارگیری دیافراگم در حالت باز است. عدسی را به نحوی میزان کنید که زمینه به نرمی محو شود. از آنجا که نور زیاد چهره را تخت می کند، سعی کنید از موضوع در سایه ساختمان یا زیر درختان عکس برداری کنید. نور درخشان نیمروز که از سر تا پا را روشن می کند، بدترین نور برای عکاسی است، زیرا که سایه های عمیقی در اطراف چشم ها به وجود می آورد.

عکس های جذاب خیابانی

عکس های جذاب خیابانی

عکاسی از چهره های نا آشنا : در انتها به یاد داشته باشید که در نقاطی از دنیا عکس برداری از چیزهای خاصی جزو محرمات است، قبل از اقدام به عکاسی درباره موضوع خود پرس و جو کنید.

عکس های پرتره

عکس های پرتره

عکس پرتره

عکس پرتره

نکات ویژه:

  • در جاهای شلوغ با اسنفاده از عدسی های دورگیر، از فاصله دور عکاسی کنید.
  • سعی کنید موضوع ها را در کنار هم قرار دهید.
  • برای عکاسی پرتره سعی کنید از نور ملایم که مناسب تر است استفاده کنید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments