عکاسی از معماری شهر ها / معماری شهر ها / در و پنجره های قدیمی در شهر

عکاسی ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عکاسی از معماری شهر ها / معماری شهر ها / در و پنجره های قدیمی در شهر

عکاسی از معماری شهر ها / عکاسی : هنگام مسافرت، جستجو برای یافتن جزییاتی مانند گره ها و برجستگیها، صورتک های خنده دار ناودان ها، تزیینات ریز و خیال انگیز روی سنگها و در کوب های آهنی زنگ زده، سرگرم کننده است و عکس برداری از آنها می تواند موضوع متفاوت و غریبی به آلبوم مسافرتی شما اضافه کند.

عکاسی از معماری شهر ها

عکاسی از معماری شهر ها : نپال – عکاس : مژگان پروین / عکاسی از معماری شهر ها / معماری شهر ها / در و پنجره های قدیمی در شهر

 

عکاسی از معماری شهر ها :

سبک معماری هر ساختمان اغلب در جزییات آن نهفته است. چوب هایی که استادانه و خیال انگیز کار شده اند، فورا دوره «ویکتوریا ۲» را نشان میدهند، همان گونه که شکل نئون و شیشه ها نمایانگر هنر تزیینی امروزی هستند.

عکس از جزییات معماری

عکس از جزییات معماری : نپال – عکاس : مژگان پروین

 

عکاسی از معماری شهر ها :

یکی از کلیدهای به دست آوردن تصاویر قوی و محکم از جزییات معماری ها، ترکیب بندی های محکم است. باید کادر تصویر را تا کناره های آن با موضوع خود پر کنید تا مشخص نشود که آن را از کجا گرفته اید. اگر موضوع در دسترس است، اغلب جزییات را می توانید با عدسیهای عادی یا دورگیر متوسط ثبت کنید.

عکس از درب های قدیمی

عکس از درب های قدیمی : انارک / اصفهان – عکاس : مژگان پروین

 

عکاسی از معماری شهر ها :

برای موضوعاتی که در فواصل دور قرار دارند، مانند جفتی شیردال سنگی بالای برج ناقوس، به عدسی دورگیری حدودا ۲۰۰ میلی متری احتیاج دارید. گاهی هم می توانید از عدسیهای دورگیر قوی برای عکاسی از جزییاتی که به صورت مکرر الگویی را می سازند، بهره ببرید.

معماری شهرها

معماری شهرها : انارک / اصفهان – عکاس : مژگان پروین

 

عکاسی از معماری شهر ها :

به ویژگی های نورپردازی به خوبی توجه کنید. نوری که از جوانب به موضوع می تابد، بسیار مناسب است، زیرا دارای بازی های نور و سایه است و به موضوع شما بعد میدهد و شکل و بافت آن را نیز مشخص می سازد.

عکاسی از جزییات بناهای قدیمی

عکاسی از جزییات بناهای قدیمی : نپال – عکاس : مژگان پروین

 

اگر رنگ در ترکیب بندی شما عامل مهمی به شمار نمی رود (برای مثال در نقش آجرها) نور ملایم پخش شده در یک روز آفتابی ملایم، رنگ مایه های غنی بیشتری را به وجود می آورد.

جزییات در معماری

جزییات در معماری : نپال – عکاس : مژگان پروین

 

راز واقعی به دست آوردن جزییات تصویری خوب، آگاهی از این امر است که باید با مکث کافی به قسمت های بیشماری که کلیت موضوع را می سازند، توجه شود.

عکس از معماری شهرها

عکس از معماری شهرها : انارک / اصفهان – عکاس : مژگان پروین

 

عکاسی از معماری شهر ها :

وقتی در جستجوی اجزا هستید، کلیساها و قصرها احتمالا اولین موضوعی هستند که به ذهن می آیند. اما به یاد داشته باشید که حتی یک انبار غله وقتی دارای نور مهیج و نمایشی خوبی باشد، پر از شکلها و الگوهایی برای بیان احساسات شما و ایده هایتان است. مهم است که تنها به وسیله چشمی تیزبین مشاهده میشود.

عکاسی معماری

عکاسی معماری : برج طغرل – عکاس : مژگان پروین

 

نکات ویژه:

  • به موضوع نزدیک شوید تا اجزا را جدا کنید.
  • برای شکل های دور از دسترس از عدسی دورگیر استفاده کنید.
  • برای نشان دادن بافت و شکل ها از نور جانبی بهره بگیرید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments