عکاسی از شیشه های رنگی / عکاسی از نقشینه بر روی شیشه / شیشه های منقش

عکاسی ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

عکاسی از شیشه های رنگی / عکاسی از نقشینه بر روی شیشه / شیشه های منقش / عکاسی از درب و پنجره های سنتی / عکس از درب و پنجره های منقش / عکس از شیشه های رنگی و منقش

عکاسی از شیشه های رنگی / عکاسی : عکس برداری از شیشه بندهای منقوش پنجره ها ساده است و می توانید برای آلبوم مسافرتی خود عکس های اعجاب انگیز و تصویرهای خوش رنگی فراهم آورید.
زیباترین این شیشه ها آثار خلاقی است که به وسیله هنرمندان شیشه گر (مثلا در پارکها و کلیساها ) ایجاد شده است.
به علت این که دارید از موضوعی شفاف که به وسیله خورشید روشن شده است، عکاسی می کنید، باید به شدت نور آفتاب و زمان عکاسی در طی روز توجه داشته باشید. آسمان های روشن و با کمی ابر، بهترین نور را فراهم می کنند و رنگ ها را غنی تر می سازند. اگر نور زننده باشد، حدود رنگ ها و روشنی آنها ورای کنتراست فیلم خواهد بود.

عکاسی از شیشه های رنگی

عکاسی از شیشه های رنگی / عکاسی از شیشه های رنگی / عکاسی از نقشینه بر روی شیشه / شیشه های منقش / عکاسی از درب و پنجره های سنتی / عکس از درب و پنجره های منقش / عکس از شیشه های رنگی و منقش

عکاسی از شیشه های رنگی : اغلب سیستم های نورسنجی خودکار، نورسنجی شیشه های رنگی را به خوبی انجام می دهند. در ابتدا باید به جای فضاهای تاریک داخلی به نورخوانی از پنجره توجه داشته باشید.
اگر پنجره آن قدر بزرگ است که کادر را پر می کند، فقط کافی است با توجه به ترکیب بندی خود عکاسی کنید. اگر پنجره، کوچک یا دور از دسترس است، به وسیله نورسنجی نقطه ای عمل کنید. در این حالت نورسنج دوربین فقط ناحیه کوچکی در وسط کادر را نورسنجی می کند.
از طرف دیگر، می توانید به پنجره نزدیک شده و پس از نورسنجی وقتی که پنجره کادر را پر کرده است، نورسنج را در همان حالت قفل کنید، به عقب برگردید و پس از ترکیب بندی صحنه به دلخواه ، عکس برداری کنید.

عکاسی از شیشه های رنگی تالار آینه کاخ گلستان

عکاسی از شیشه های رنگی : تالار آینه کاخ گلستان – عکاس : نسترن خلیلی

عکاسی از شیشه های رنگی : اگر دوربین شما دارای نورسنج پله ای با ابزار جبران نورسنجی است، به ویژه وقتی که از فیلم اسلاید استفاده می کنید که دامنه نوردهی کمتری را نسبت به فیلم نگاتیو طلب می کند، می توانید یک پله نورسنجی را بالاتر یا پایین تر از آنچه نورسنج نشان داده است، قرار دهید.

عکاسی از شیشه های رنگی درب های قدیمی

عکاسی از شیشه های رنگی : درب های قدیمی – عکاس : نسترن خلیلی

عکاسی از شیشه های رنگی : اگر از دوربین های خودکار کوچک استفاده می کنید که دارای فلاش سرخود اند و در نور کم به طور خودکار عمل می کنند، فلاش را هنگامی که در فضای تاریک داخل کلیسا عکاسی می کنید، قطع کنید؛ زیرا نور بازتابیده فلاش روی شیشه به ایجاد درخشندگی زیاد منجر می شود و از غلظت رنگ ها می کاهد. از پیچیدگی طراحی این پنجره ها ، زیاد حیرت زده نشوید و آن را نادیده نگیرید.

عکاسی از شیشه های رنگی نمای سقف

عکاسی از شیشه های رنگی نمای سقف

عکاسی از شیشه های رنگی : از عدسی دورگیر متوسط (۸۵ میلی متری) یا عدسی دورگیر متغیر استفاده کنید تا بتوانید طرح هایی از پنجره را جدا کنید. یا در جستجوی شکل هایی باشید که حالت معنوی پنجره را نشان میدهد.

عکاسی از شیشه های رنگی سردر ها

عکاسی از شیشه های رنگی سردر ها

  • نکات ویژه: برای جلوگیری از انعکاس نور، فلاش را خاموش کنید.
  • پنجره را نورسنجی کنید، نه آنچه آن را احاطه کرده است.
  • نور غیر مستقیم خورشید باعث غنای رنگ ها می شود.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments