بهترین دوربین برای عکاسی خیابانی / تجهیزات عکاسی

عکاسی ۰۷ مهر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بهترین دوربین برای عکاسی خیابانی / تجهیزات عکاسی

بهترین دوربین برای عکاسی خیابانی چیست؟ ممکن است با پاسخ های متفاوتی مواجه شوید. همچنین میتوانید هر سال دوربین جدیدی تهیه کنید. اما روزگار استادان عکاسی گذشته را بیاد بیاورید، آیا آنها با تجهیزات ویژه ای عکاسی میکردند؟ در واقع چنین نیست. در مقایسه با امکانات امروزی آنها با لوازم بسیار ساده ای، حرفه خود را دنبال میکردند. اما با همین وسایل ناچیز آثار هنری شگفت انگیزی پدید آوردند.هرگز نپندارید با یک دوربین پیشرفته میتوانید عکس های بهتری هم خلق کنید. چنین فکری کاملا اشتباه است.

تنها یک عامل سبب تفاوت عکاسی خیابانی میشود و آن نیز چشمان شماست.اگر چشمانی جستجوگر داشته باشید، سوژه های وابسته و مرتبط را خواهید یافت.

بهترین دوربین عکاسی

بهترین دوربین برای عکاسی خیابانی : نپال / عکاس :مژگان پروین

اما میتوان نگاهی گذرا به بهترین دوربین برای عکاسی خیابانی از دید عکاسان بیندازیم. در حال حاظر بسیاری از عکس های خیابانی با لومیکس GF1 و یک لنز باریک ۲۰ میلی متری ثبت میشود که میتوان به جرات آن را یک انتخاب خوب دانست و برای پرتره های بی هوا از دوربین عکاسی نیکون D7000 با لنز ۵۰ میلی متری استفاده کرد. این تمام ابزاری است که به آن نیاز دارید. به طور کلی تجهیزات قابل توجه و متفاوتی برای عکاسی خیابانی وجود ندارد.

اگر مجبور هستید هنگام عکاسی برای مشتری و کارفرما، یک دوربین عکاسی بزرگ در دست بگیرید، لازم است دوربین مجزایی هم برای عکاسی خیابانی داشته باشید.اصل بر این است: (( هرچه کوچکتر، بهتر)).

زمان عکاسی با GF1 میتوانید راحتی و کوچکی دوربین را حس کنید.برای استفاده از بهترین دوربین نکته بسیار مهم دیگری که باید در عکاسی خیابانی بدانید آن است که دوربین تان آن قدر سریع باشد که بتواند لحظه مورد علاقه تان را ثبت کند.بنابر این هیچ وقفه ای در شاتر و یا فوکوس مجاز نیست. به این ترتیب جهت عکاسی در خیابان عناصر کلیدی یک دوربین کامل عبارت است از: فوکوس خودکار و تعداد عکسی که میتواند در یک ثانیه ثبت کند.

همچنین بخوانید:  عکاسی از دره ها / آموزش عکاسی از دره / زیباترین عکس های دره

البته شما نیز باید سریع باشید و اگر توانستید یک سری عکس بگیرید که میتواند نقطه آغاز خوبی برای ثبت لحظه های قطعی باشد.


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments