ساکنان باستانی «پمپئی» بازیافت می‌کردند

گردشگری 🔥 ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

ساکنان باستانی «پمپئی» بازیافت می‌کردند

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا باستان‌شناسانی که در شهر باستانی «پمپئی» مشغول کاوش بودند به شواهدی از بازیافت زباله‌ها توسط رومیان باستان دست‌ یافتند.
ساکنان باستانی «پمپئی» بازیافت می‌کردند

باستان‌شناسانی که در شهر باستانی «پمپئی» مشغول کاوش بودند به شواهدی از بازیافت زباله‌ها توسط رومیان باستان دست‌ یافتند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، نتایج تحقیقات جدیدی نشان می‌دهد، ساکنان باستانی شهر «پمپئی» برای ساخت دیوارهای شهر از زباله‌ها استفاده می‌کردند.

به گفته «الیسون امرسون» ‌ـ استاد دانشگاه «‌تولین»‌ ـ زباله‌هایی که در خارج از دیوارهای شهر کشف‌ شده بودند و در ابتدا به عنوان زباله‌های معمولی در نظر گرفته می‌شدند، در حقیقت از نخستین نمونه‌های کاربرد موادی هستند که مجددا قابل‌ استفاده‌ هستند.

«امرسون» که به همراه تعدادی از باستان‌شناسان دیگر مشغول بررسی ساختار شهر بودند دریافتند در دیوارهای شهر سفال‌ها و کاشی‌های بلااستفاده، خرده‌ریزه‌های کوزه‌های شکسته‌شده و سایر مواد بازیافتی قرار داده شده بود.

بر روی تمامی این قطعات ردی از همان خاک شنی وجود داشت که در کنار توده‌های زباله‌های خارج از شهر نیز پیدا شده بود.

به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت، ساکنان «پمپئی» این زباله‌ها را دسته‌بندی می‌کردند و آن‌ها را برای ساخت دیوارهای شهر دوباره به فروش می‌رساندند.

شهر باستانی «‌پمپئی»‌ حدود ۲۰۰۰ سال پیش پس از فوران آتش‌فشان «وزوو» ویران و ویرانه‌های آن زیر خاکستر مدفون شد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments