شهرهای توریستی کمتر شناخته شده: مقصدهای جدید گردشگری

جهانگردی ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

شهرهای توریستی کمتر شناخته شده: مقصدهای جدید گردشگری

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از الی گشت طی سال های اخیر و با توجه به رشد روز افزون گردشگران در سراسر دنیا، شهرهای توریستی دنیا دچار مشکلاتی شده اند. در حالی که ورود هرچه بیشتر گردشگران به شهرها کمک فراوانی به اقتصاد آنها می کند، اما در کنار آن معضلاتی مانند شلوغی مراکز دیدنی را نیز به همراه داشته است. این مشکلات حتی باعث شده تا خود گردشگران نیز از بازدید بسیاری از مقصدهای توریستی مشهور صرف نظر کنند. این اتفاقات باعث بروز پدیده ای جدید به نام گردشگری دوم یا بازدید از شهرهای توریستی کمتر شناخته شده، گردیده است.

با توجه به تعداد زیاد گردشگرانی که به شهرهای محبوبی مانند پاریس، آمستردام و یا ونیز سفر می کنند، این شهرها بیش از گذشته روزهای شلوغ را تجربه می کنند. این شلوغی گاهی به حدی است که بسیاری از گردشگران اذعان دارند هیچ لذتی از اقامت خود نبرده اند. در این مطلب از مجله گردشگری الی گشت، به معرفی مفهوم شهرهای دوم می پردازیم، شهرهای توریستی کمتر شناخته شده ای که به دلیل تعداد کمتر گردشگران، رفته رفته به مقصدهای محبوبی برای گردشگران تبدیل شده اند.

با ما در مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

شلوغی شهرها به دلیل حضور توریست ها پدیده ای نه چنان دلچسب است.

شهرهای دوم، سبک جدید سفر در دنیا

همانطور که پیشتر گفته شد، شلوغ بودن بیش از حد مقصدهای توریستی معروف در جهان به دلیل حضور گردشگران بیشمار، باعث آزردگی خاطر بسیاری از توریست ها شده است. از طرف دیگر، با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات مختلف از جمله بلیت های هواپیما و قطار، هتل ها و هزینه های روزمره، قیمت های آنها نیز افزایش یافته و باعث افزایش هزینه سفر به این شهرها شده است.

سبک جدید سفر در میان گردشگران دنیا، سفر به شهرهای توریستی کمتر شناخته شده است. بسیاری از این شهرها جذابیتی بیشتر از مقصدهای مشهورتر دارند ولی به دلایل مختلف، بازدید کننده های کمتری داشته اند. حضور در نزدیکی مقصدهای مشهور گردشگری جهان و یا نبود تبلیغات کافی می توانند از جمله دلایل کم طرفدارتر بودن این شهرها هستند.

موج جدید سفرهای گردشگری اما، این جاذبه های جذاب و در عین حال ناشناخته را هدف قرار داده است. این شهرها اغلب شلوغی کمتری نسبت به شهرهای معروف تر دارند. سفر به آنها هزینه کمتری را برای مسافران به همراه خواهد داشت و از سوی دیگر حس متفاوتی از سفر را به ارمغان خواهد آورد.

شهرهای توریستی کمتر شناخته شده ای که نباید دیدن آنها را از دست داد.

در این بخش از این مطلب از مجله گردشگری الی گشت، تعدادی از شهرهای توریستی کمتر شناخته شده را معرفی خواهیم کرد. می توانید با مطالعه مطالبی که پیش از این درباره این مقصدها نوشته شده، از جزئیات بیشتر آنها با خبر شوید و یکی از آنها را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کنید. به این ترتیب تجربه ای متفاوت و لذت بخش را خواهید داشت و به یکی از گردشگران سبک جدید گردشگری تبدیل خواهید شد.

به جای بروژ، به خنت بروید.

شهر بروژ بلژیک اخیرا به یکی از محبوبترین مقصدهای توریستی اروپایی تبدیل شده است. در حالیکه این شهر مدتی پیش خود یکی از مقصدهای دوم محسوب می شد، طی سال های اخیر تعدادی چشمگیر از گردشگران را به خود جلب کرده است. در سال ۲۰۱۹ تعداد بازدیدکنندگان بروژ به بیش از ۱۰ میلیون نفر رسیده، که با توجه به ابعاد شهر، شرایط نه چندان دلپذیری را به وجود آورده است.

شهر زیبای خنت که فاصله چندانی نیز با بروژ ندارد اما می تواند گزینه جذاب دیگری باشد. این شهر سرسبز و تاریخی طی سالهای اخیر جزو نامزدهای دریافت جایزه ی پایتخت سبز اروپا بوده است.

پورتو، یکی از شهرهای توریستی کمتر شناحته شده

لیسبون نه، پورتو را ببینید.

در حالی که پایتخت پرتغال، جاذبه ای همیشگی است، اما پیشنهاد الی گشت به شما سفر به یکی از جذابترین شهرهای توریستی کمتر شناخته شده در جهان است.

بندر پورتو با بناهای دیدنی و بافت رنگارنگش، همراه با غروب های بی نظیرش، می تواند مقصدی به مراتب جذاب تر از هر شهر اروپایی دیگری باشد.

به جای بارسلونا، به سویل سفر کنید.

در حالی که بارسلونا، بدون شک محبوبترین شهر توریستی شبه جزیره ایبریا و یکی از پرطرفدارترین مقصدهای توریستی جهان است، پیشنهاد ما جایگزین کردن آن با شهر جذاب سویل است. با توحه به میلیون ها گردشگری که سالانه به بارسلونا سفر می کنند، این شهر خصوصا در فصل های پرمسافر خود، تبدیل به یک مقصد شلوغ می شود که به سختی می توان آن را تحمل کرد.

شهر تاریخی و دیدنی سویل که در نزدیکی بارسلونا قرار گرفته است، علاوه بر داشتن جاذبه های دیدنی بی نظیر مانند قصر الکازار و آرامگاه کریستف کلمب، دارای جذابیت های پرشمار طبیعی نیز می باشد.

از سوی دیگر، این شهر با فاصله کمی که تا دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارد، می تواند مقصدی جذاب برای علاقمندان به سواحل دیدنی اروپایی باشد.

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments