جاذبه های گردشگری بوشهر / بوشهر / شهر بوشهر / شب های دیدنی بوشهر

ایرانگردی ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

جاذبه های گردشگری بوشهر / بوشهر / شهر بوشهر / شب های دیدنی بوشهر

جاذبه های گردشگری بوشهر / ایرانگردی :بوشهر بندری شبه جزیره ای است که از سمت شمال غرب و جنوب به خلیج فارس محدود شده است، بندر امروزی بوشهر را نادرشاه افشار در ۱۷۳۶ میلادی رونق دوباره بخشید. بندر بوشهر با صیادی، نیروگاه اتمی، کشتی سازی و صادرات از این بندر رونق اقتصادی داشته است

دیدنی های بوشهر

نیروگاه اتمی بوشهر:

جاذبه های گردشگری بوشهر نیروگاه اتمی بوشهر

جاذبه های گردشگری بوشهر نیروگاه اتمی بوشهر / جاذبه های گردشگری بوشهر / بوشهر / شهر بوشهر / شب های دیدنی بوشهر

نخستین و تنها نیروگاه هسته ای غیرنظامی تولید انرژی در خاورمیانه است. ساخت این نیروگاه در سال ۱۳۵۴ توسط شرکتهای آلمانی آغاز شد. پس از انقلاب ساخت آن متوقف شده و در سال ۱۳۷۴ قراردادی میان ایران و روسیه برای تکمیل آن به امضاء رسید. تکمیل نیروگاه تا شهریور ۱۳۹۰ طول کشید. در این سال نیروگاه بوشهر تولید برق را آغاز کرده و با توان ۷۰۰ مگاوات فعالیت می کند.

موزه رئیسعلی دلواری:

موزه رییسعلی دلواری

موزه رییسعلی دلواری

خانه و وسایل زندگی مجاهدی که در برابر استعمارگران انگلیسی و پرتغالی جنگیده ،حالا به یکی از مناطق گردشی و بازدید ساکنین و مسافرین تبدیل شده . این موزه و پارک محل مناسبی برای گردش و تفریح است.

عکس هایی از موزه رییسعلی دلواری

عکس هایی از موزه رییسعلی دلواری

 

مزار رییسعلی دلواری در موزه رییسعلی دلواری

مزار رییسعلی دلواری در موزه رییسعلی دلواری

قلعه نصوری:

جاذبه های گردشگری بوشهر قلعه باستانی نصوری

جاذبه های گردشگری بوشهر قلعه باستانی نصوری

قلعهٔ نصوری واقع در شهر بندرطاهری از توابع بخش مرکزی شهرستان کنگان یکی از اثرهای تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهردر جنوب ایران است. «قلعهٔ نصوری» در ۲۵۰ کیلومتری شرق استان بوشهر قرار گرفته‌است. قلعهٔ نصوری به «قلعه شیخ» نیز مشهور بوده‌است، و متعلق به اوایل دورهٔ قاجاریه ست. ساخت قلعه به امر شیخ جبار نصوری درحدود ۱۸۰ سال پیش انجام یافته و معمار آن علی اصغر شیرازی بوده‌است. مصالح به کاررفته، سنگ های بزرگ و ملاط آن گل و گچ است.

موزه دریانوردی خلیج فارس:

کشتی پرسپولیس متعلق به موزه دریانوردی خلیج فارس

کشتی پرسپولیس متعلق به موزه دریانوردی خلیج فارس

در محله‌ی بهمنی شهر بوشهر قرار دارد. عمارت کلاه‌فرنگی و ساختمان کنسولگری دو بنای موجود در این مجموعه هستند. عمارت موجود در این موزه مربوط به دوره‌ی قاجار است که در سال ۱۸۵۸ میلادی به عنوان مقر کنسولگری دولت انگلیس بنا شده بود. بیش از ۴۰ قطعه ادوات و تسلیحات جنگی متعلق به ادوار مختلف در این موزه نگهداری می‌شود که کشتی قدیمی پرسپولیس از برجسته‌ترین آن‌ها است.

منطقه شکار ممنوع کوه سیاه:

جاذبه های گردشگری بوشهر منطقه شکار ممنوع کوه سیاه

جاذبه های گردشگری بوشهر منطقه شکار ممنوع کوه سیاه

منطقه شکارممنوع کوه‌سیاه در منطقه کوهستانی دشتستان استان بوشهر قرار دارد. این منطقه محل قشلاق عشایر قشقایی است. در حدود ۷هزار رأس کل، بز، قوچ و میش وحشی در این زیست‌پناهگاه زندگی می‌کنند. این منطقه در ۸۳ کیلومتری جنوب شرقی برازجان با ارتفاع ۱۶۹۱ متر قرار دارد. در مناطق حفاظت شده شکارممنوع کوه سیاه با اجازه سازمان محیط‌زیست و اخذ پروانه، امکان شکار در فصول معینی وجود دارد.

گنبد نمکی جاشک:

جاذبه های گردشگری بوشهر گنبد نمکی جاشک

جاذبه های گردشگری بوشهر گنبد نمکی جاشک

ناحیه وسیع و مرتفع شمال یکوه جاشک منتهی‌الیه جنوبی رشته کوه زاگرس حدفاصل شهرستان دیرو دشتی در استان بوشهر، یکی از بزرگ‌ترین و فعالترین و زیباترین گنبد های نمکی ایران و خاورمیانه و از جاذبه‌های طبیعی استان بوشهر است که در بهمن سال ۱۳۸۶ به عنوان اثر طبیعی ملی فسیلی به عنوان یکی از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به ثبت رسید. مهم‌ترین خصوصیات بارز و متفاوت کوه نمکی جاشک به نوع نمکهای این کوه نمکی، گنبدها و غارهای منحصر به فرد، آبشارها، بلورها و … می‌توان اشاره داشت.

کشتی رافائل:

کشتی رافایل در بوشهر

کشتی رافایل در بوشهر

کشتی رافائل یکی از جاذبه های دیدنی و پرماجرایی این شهر است که در سال ۱۹۷۶ توسط دولت پهلوی به عنوان تسویه بدهی تسهیلاتی که از سال ها قبل گرفته شد و دلیل آن هم عدم توانایی ایتالیایی ها برای بازپرداخت بدهی قبلی شان نیز بود. کشتی رافائل در زمان ورودش به ایران از ایتالیا در بندر بوشهر ایران پهلو گرفت و به یکی از جاذبه های شهر بوشهر تبدیل شد؛ در زمان جنگ ایران و عراق کشتی رافائل مورد هدف موشک های عراقی قرار گرفت و بسیاری از قسمت های آن خراب شد و اگرچه قابل تعمیر بود اما هیچ اقدامی برای نجات آن انجام نشد. بعد از آن نیز هیچ اقدامی برای نجات این مروارید گران بها انجام نشد و رافائل در اعماق خلیج فارس غرق شد و مورد هجوم غواصان محلی نیز قرار گرفت.

بقایای کشتی رافایل در بندر بوشهر

بقایای کشتی رافایل در بندر بوشهر

تمامی گنجینه هایی که درون این کشتی به کار برده شده بود به یغما برده شود.در حال حاضر پس از اینکه سال های این کشتی عظیم الجثه در زیر آب قرار گرفته است اقدام به برش زدن بدنه و فروش آن گرفته اند. کشتی رافائل ایتالیایی در عمق ۷ متری دریا و در فاصله ۲ کیلومتری نیروگاه اتمی بوشهر نیز قرار گرفته است.

 

 

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments