بهترین روستاهای اطراف تهران / جذابترین روستاهای اطراف تهران را بشناسید

ایرانگردی ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بهترین روستاهای اطراف تهران / جذابترین روستاهای اطراف تهران را بشناسید

روستاهای اطراف تهران,بهترین روستاهای اطراف تهران, جذابترین روستاهای اطراف تهران, زیباترین روستاهای اطراف تهران

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از الی گشت یکی از مهمترین دغدغه ها برای اهالی تهران پیدا کردن مقصدی مناسب مسافرت های یک روزه است. در حالی که شهر تهران خود دارای جاذبه های مختلف فرهنگی، تاریخی و تفریحی است، اما نبود مکان های طبیعی باعث شده است تا تعداد زیادی از ساکنین تهران به دنبال جایی باشند تا حتی برای ساعاتی از شهر و شلوغی آن فاصله گرفته و به دامان طبیعت پناه ببرند. روستاهای اطراف تهران، سرشار از جاذبه های طبیعی هستند. این روستاها که تعداد آنها به هیچ وجه کم نیست، دقیقا همان مقصدی هستند که این شهروندان تهرانی به آنها نیاز دارند.

روستاهاس اطراف لواسان

روستاهاس اطراف لواسان

با توجه به فاصله کم و چندساعته تا مرکز شهر تهران و جاذبه های متعدد گردشگری، روستاهایی مانند افجه، برغان و کن سولقان هرکدام می توانند مقصدی عالی برای سفرهای یک روزه باشند. این سفرها به زمان زیادی نیاز ندارند ولی در عین حال حس خوب یک سفر عالی را نصیب شما خواهند کرد.

در این مطلب از مجله گردشگری ویکی ویو، به معرفی روستاهای اطراف تهران می پردازیم. روستاهایی که رفت و برگشت از آنها زمان زیادی نمی طلبد، ولی در عین حال جاذبه های گردشگری زیادی دارد تا مسافرت شما به آنها به خاطره ای به یاد ماندنی بدل شود.

 

روستای کن و سولقان

روستای کن و سولقان

این دو روستا که در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر تهران قرار دارد، یکی از محبوبترین و شناخته شده ترین مقصدهای معرفی شده در این مطلب هستند. اغلب شهروندان تهرانی در فصل های گرمتر سال، تعطیلات آخر هفته خود را با سفر یک روزه به این دو روستا می گذرانند.

این دو روستا در امتداد هم هستند. پس از خروج از تهران و به سمت شمال غرب، ابتدا به روستای کن می رسید. برای رسیدن به روستای سولقان باید مسافتی بیشتر را در امتداد همان جاده طی کنید. با توجه به فاصله کم این دو روستا و جاذبه های دینی آنها، پیشنهاد می کنیم در بازدید از کن و سولقان، هر دو روستا را ببینید.

نکته مهم کوهستانی بودن این منطقه است. به همین دلیل و همینطور آب و هوای منطقه، سفر به کن و سولقان در فصل های پاییز و زمستان توصیه نمی شود، هرچند مسیر دسترسی پیچ در پیچ و کوهستانی آن در این دو فصل بسیار دیدنی است. این مسیر کاملا ایمن است و اگر با سردی هوا مشکلی ندارید، می توانید سفر خود را برای این دو فصل داشته باشید.

آبشار یخی آبنیک

روستای افجه

افجه یکی از جذابترین روستاهای اطراف تهران به حساب می آید. با آب و هوایی مطبوع در بهار و تابستان و جاذبه هایی سرسبز مانند باغ های گیلاس، دشت هویج و آبشار پسچویک، بازدید از این روستا را به همه پایتخت نشینان توصیه می کنیم.

برای رسیدن به افجه باید مسافتی حدود ۳۰ کیلومتری را به سمت شمال شرقی تهران طی کنید. پس از رسیدن به روستا می توانید با طی کردن مسیری کوتاه به دشت سرسبز هویج بروید و از منظره های بکر آن لذت ببرید. همچنین بازدید از آبشار مرتفع پسچویک که فاصله ای کمتر از دو کیلومتر از روستا دارد نیز می تواند جذابیت زیادی را به سفر یک روزه شما بیافزاید.

مسیر سفر شما به روستای افجه، خصوصا در بهار و تابستان، بسیار سرسبز و دلنشنین است. رانندگی در این مسیر کوهستانی برای آن دسته از افرادی که مسیرهای بکر را میپسندند، لذتبخش خواهد بود.

روستای آبنیک

روستای سرد و ییلاقی آبنیک مقصدی تابستانی برای گردشگران مقیم تهران است. برای بازدید از این روستا باید پس از رسیدن به فشم، مسافتی حدودا ۱۰ کیلومتری را به سمت شمال شرق دنبال کنید.

وجود رودخانه کلارود و کوه های متعددی که آبنیک را در برگرفته اند باعث شده تا طبیعتی منحصر به فرد و سرشار از منظره های زیبا در آن شکل بگیرد. اگر از علاقه مندان به طبیعت و عکاس از آن هستید، حتما سری به آبنیک بزنید و حتما از رودخانه کلارود دیدن کنید.

چشمه آبنیک یکی از جاذبه های دیدنی این روستا به حساب می آید. آب زلال و سرد آن که در تمام سال جاری است بسیار گوارا می باشد. مردم روستا از این آب می نوشند و برای آن خواص مختلفی قائل هستند. دیگر جاذبه طبیعی این روستا به آبشار یخی آبنیک مشهور است. این آبشار بسیار زیبا، علاوه بر جذابیت ظاهری، محلی محبوب برای ماجراجویان است. بسیاری افراد به این نقطه سفر می کنند و به تمرین یخ نوردی مشغول می شوند.

 

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments