اما و اگر بازسازی بنای امامزاده «سلطان سیدمحمد» قزوین

گردشگری 🔥 ۰۱ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

اما و اگر بازسازی بنای امامزاده «سلطان سیدمحمد» قزوین

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا معاون میراث‌ فرهنگی استان قزوین گفت: بنای امامزاده «سلطان سیدمحمد» قزوین در فهرست میراث ملی به ثبت نرسیده و اداره کل میراث‌فرهنگی نظارتی بر اجرای پروژه بازسازی آن ندارد.
اما و اگر بازسازی بنای امامزاده «سلطان سیدمحمد» قزوین

ایسنا/قزوین معاون میراث‌ فرهنگی استان قزوین گفت: بنای امامزاده «سلطان سیدمحمد» قزوین در فهرست میراث ملی به ثبت نرسیده و اداره کل میراث‌فرهنگی نظارتی بر اجرای پروژه بازسازی آن ندارد.

به دنبال انتشار تصویری در خصوص نحوه بازسازی امامزاده سلطان سید محمد قزوین در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ در فضای مجازی، احسان نورانی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با ارائه توضیحاتی در این خصوص گفت: بنای امامزاده سلطان سید محمد در خیابان تبریز و ضلع جنوبی مدرسه سردار واقع شده و یکی از زیارتگاه‌های معتبر شهر قزوین به شمار می‌رود که بر اساس مستندات موجود در دهه چهل به طور کلی و به شیوه جدید بازسازی شده و گنبد روی آن نیز در دهه ۵۰ اجرا و دارای سازه آهنی و کاملا نوساز هست که در سال ۱۳۶۳ توسط استاد تقی عباسپور کاشی‌کاری شده است.

نورانی با بیان اینکه در خصوص انتساب ساختمان اصلی بنا به دوره‎های تاریخی منبع قابل تأییدی وجود ندارد، اظهار کرد: پروژه بازسازی امامزاده و گنبد آن به صورت فعلی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و هیئت امنای امامزاده در حال انجام است که با توجه به سازه جدید بنا و ثبتی نبودن آن، اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‎دستی نظارتی بر اجرای پروژه ندارد.

بنا بر اعلام روابط عمومی میراث فرهنگی قزوین، امامزاده سلطان سید محمد در انتهای یک کوچه بن‌بست منشعب از خیابان تبریز در مجاورت چند بنای قدیمی از جمله مسجد مدرسه سردار قرار گرفته که اهالی آن را به نام سلطان سید محمد می‌شناسند و معتقدند که وی یکی از نوادگان امام جعفر صادق (ع) است. آیینه‌کاری، گچ بری و کاشی‌کاری از جمله تزئینات بنای فعلی امامزاده به شمار می‌رود.

انتهای‌ پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments