آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران

گردشگری 🔥 ۰۵ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ثبت بیش از پنج میلیون نفر شب اقامت در خردادماه خبر داد.
آمار سفر در خرداد و شلوغی مازندران

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ثبت بیش از پنج میلیون نفر شب اقامت در خردادماه خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری می‌گوید: تعداد اقامت‌کنندگان از تاریخ ۹۹/۳/۱ تا ۹۹/۳/۳۱، مجموعاً ۵,۷۰۳,۶۷۹ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی کشور شامل هتل، هتل‌سرای سنتی، اقامتگاه بوم‌گردی، زائرسرا، خانه مسافر، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و مجتمع‌های گردشگری به ثبت رسیده است.

در این گزارش تنها به ارائه آمار اقامت بسنده شده، درحالی که میزان اقامت در چادرهای مسافرتی و کمپ‌ها شمارش نشده است. طبق آخرین گزارش مرکز ملی آمار در بهار سال ۹۸، سهم اقامت در چادرهای مسافرتی و کمپ‌ها از مجموع آمار اقامت، سه درصد بود، درحالی که ۷۴ درصد اقامت‌ها در خانه بستگان و آشنایان ثبت شده بود.

معاون گردشگری در این گزارش اشاره‌ای به میزان مسافرت‌های جاده‌ای و هوایی نداشته و بدون آن‌که مقایسه‌ای با مدت زمان مشابه داشته باشد، به تعطیلات مناسبتی خردادماه و تاثیر آن بر سفرها اشاره کرده و به طور کلی گفته است: در این تعطیلات حجم نسبتا خوب سفرها رقم زده شده است.

او به حجم نسبتاً خوب سفرها و انجام بازدیدهای نظارتی در سطح گسترده نیز اشاره کرده و افزوده است: بیش از ۱۱ هزار بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری شامل مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی، بین‌راهی و دفاتر خدمات مسافرتی  در سطح ۳۱ استان انجام گرفته است که بیانگر توجه همزمان وزارت گردشگری به مقوله سفر و ایمنی سفر است.

به گفته تیموری، تعداد بازدیدهای صورت‌گرفته از مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری کشور در خردادماه بیش از ۹ میلیون مورد ثبت شده است.

به گزارش معاون گردشگری، استان مازندران در ماه گذشته، بالاترین میزان اقامت را به خود اختصاص داده است.

تیموری در نیمه خردادماه درحالی که دو تعطیلی بلند پشت سر گذاشته شده بود، از تردد سه میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو و چهار میلیون و ۱۸۰ هزار اقامت – شب، از اول تا شانزدهم خردادماه خبر داده بود.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments