آمادگی مصر برای بازگشایی محوطه‌های تاریخی

گردشگری 🔥 ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

آمادگی مصر برای بازگشایی محوطه‌های تاریخی

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا مصر برای بازگشایی محوطه‌های تاریخی پس از گذشت چهار ماه تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا آماده می‌شود.
آمادگی مصر برای بازگشایی محوطه‌های تاریخی

مصر برای بازگشایی محوطه‌های تاریخی پس از گذشت چهار ماه تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا آماده می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از عرب نیوز، «‌خالد العنانی» وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر از بازگشایی برخی از محوطه‌ها و اماکن تاریخی و این کشور از اول جولای خبر داد.

این تصمیم به دنبال بازگشت گردشگران خارجی به مصر صورت گرفته و هشت محوطه تاریخی این کشور را شامل می‌شود.

این هشت محوطه،  «اهرام جیزه» و محوطه‌های اطراف آن، موزه مصری در میدان «تحریر»‌، قلعه صلاح‌الدین، معابد واقع در «کرنک» و «الاقصر»، موزه «غردقه»،‌ معبد «ابوسمبل» و معبد «فیله» در «آسوان» را شامل می‌شود.

سایر مناطق تاریخی نیز به صورت تدریجی و تا ماه سپتامبر بازگشایی خواهد شد.

با آغاز فعالیت مجدد اماکن باستان‌شناسی و تاریخی مصر قوانین جدیدی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته خواهد شد.

کمپانی‌های مسافرتی ملزم به تهیه ماسک برای گردشگران هستند. شمار بازدیدکنندگان حاضر در موزه‌های بزرگ همچون «موزه مصری» نیز به ۲۰۰ نفر کاهش پیدا خواهد کرد. تعداد هتل‌هایی که مجوز فعالیت دوباره را از وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر دریافت کرده‌اند به ۲۳۲ عدد افزایش پیدا کرده، اما تمامی‌ هتل‌ها ملزم به استفاده از فقط ۵۰ درصد ظرفیت  هستند.

«العنانی» در جریان یک کنفرانس خبری در چهاردهم ژوئن اعلام کرد گردشگران خارجی از اول جولای قادر خواهند بوداز برخی مناطق مصر بازدید کنند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments