چای سفید : خواص, مضرات و طبع چای سفید / خواص چای سفید برای لاغری

تغذیه 🔥 ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

چای سفید : خواص, مضرات و طبع چای سفید / خواص چای سفید برای لاغری

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

فهرست مطالب:

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید


چای سفید چیست

چای سفید بخشی از گنجینه ی گیاه چای است که از جوان ترین و ظریف ترین برگهای تازه ی دست چین شده ی چای به دست میآید، نام چای سفید به این دلیل انتخاب شده که برگهای چای سفید رنگ برفی و نقره ای دارند، چای سفید به دلیل اینکه فرایند سخت و دشواری برای فرآوری دارد قیمت نسبتا بالاتری دارد، چای سفید در چین به طور عمده در استان فوجیان تولید میشود .

چای سفید مانند دیگر انواع چای یک نوع چای است که از گیاه چای به نام گیاه کاملیا سنسیس به دست می آید.

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

محبوب ترین انواع چای سفید

چای سفید پونی

چای سفید سوزن نقره ای

چای سفید پونی از اولین و دومین سری چای در فصل بهار به دست می آید.

چای سفید سوزن نقره ای گران قیمت ترین چای سفید است.

برگهای این چای شبیه به سوزن است و رنگ نقره ای دارد، بعد از دم شدن رنگ چای به زرد و طلایی نزدیک است.

گاهی نوعی از چای سفید به نام بلومینگ نیز معرفی میشود که در واقع چای سفید بلومینگ نوعی از تهیه ی چای سفید است که با انواع دیگر چای و گل های زیبا ترکیب و فشرده شده، در تهیه ی چای بلومینگ هم میتوان چای سفید سوزن نقره ای و هم چای سفید پونی استفاده کرد.

پیشینه نوشیدن چای سفید

نوشیدن چای سفید در سالهای اخیر افزایش پیدا کرده، این میتواند به دلیل این باشد که چای سفید اثر بخشی مثبتی بر سلامت و آرامش دارد ، همان طور که در بخش اول مقاله گفته شد چای سفید از همان گیاه چای است و چیزی که باعث تفاوت چای سفید با چای سبز، چای سیاه و چای اولونگ میشود در برداشت چای سفید و فرآیند تهیه کردن آن است، در واقع چای سفید را در زمان خیلی زودتر از دیگر انواع چای برداشت میکنند زمانی که هنوز پرزهای سفیدی روی جوانه ها وجود دارد که در مجموع آن را یکی از سالم ترین انواع چای کرده است.

مقدار کافئین چای سفید:

برخلاف باوری که میگوید چای سفید کافئین ندارد باید بگوییم که گاهی چای سفید میزان کمتری کافئین نسبت به چای سبز و چای اولونگ دارد اما برای مقایسه ی دقیق تر مقدار کافئین در چای ها نسبت به هم باید به محل تولید آنها دقت کرد خیلی از افراد میگویند چون چای سفید کمترین اکسیداسیون را دارد پس کمترین کافئین را هم دارد ، در صورتی که نمیتوانیم این نتیجه را بگیریم نمیتوان به طور کلی گفت که همه ی چای های سبز نسبت به همه ی انواع چای های سیاه یا سفید کافئین کمتر یا بیشتری دارند.

صرف نظر از چای سفید در بررسی انواع چای های سیاه و سبز اینکه محل تولید چای کجا باشد روی مقدار کافئین چای اثر دارد به طور کلی چای سیاه هند نسبت به چای سیاه چین مقدار کافئین بیشتری دارد.

و در بین انواع چای های سفید چای سفید سوزن نقره ای کافئین بیشتری دارد اما برخلاف تصور چای سفید بدون کافئین نیست.

برخی عناصر دارویی: پلی فنول، آمینو، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، روی، منگنز


خواص چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

۱٫ به درمان آکنه کمک می‌کند

به آدم‌های اطراف‌تان نگاه کنید، به احتمال زیاد در می‌یابید اکثرشان به نوعی دارای آکنه هستند.

آکنه مسئله‌ای مضر یا خطرناک نیست، ولی مبتلا بودن به آن، به هیچ عنوان جلوه‌ی خوب و خوشایندی ندارد.

بر اساس نتایج مطالعه‌ای در دانشگاه کینگستون لندن، چای سفید دارای خواص ضد عفونی و آنتی‌اکسیدانی است.

بیش‌تر متخصصان پوست معتقدند آنتی‌اکسیدان‌ها از پوست در برابر آسیب‌های سلولی ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند و باعث حفظ سلامتی آن می‌شوند.

به این ترتیب، می‌توانید با نوشیدن چای سفید به درمان شدن آکنه‌های پوست‌تان امیدوار باشید.

مرتبا روزی دو فنجان چای سفید بنوشید.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سفید سموم بدن‌تان را دفع می‌کنند؛ تجمع این سموم در بدن می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت پوست داشته باشد و باعث بروز آکنه شود.

هم‌چنین می‌توانید از چای سفید به صورت موضعی نیز استفاده کنید؛ به این ترتیب که دو عدد چای سفید کیسه‌ای را در آب جوش قرار دهید و سپس این محلول را مدتی در هوای آزاد و یخچال بگذارید تا خنک شود.

پنبه‌ای را به این محلول آغشته کنید و برای چند دقیقه روی محل آکنه بمالید؛ بعد از آن می‌توانید صورت‌تان را با آب خنک بشویید.

۲٫ برای دوران بارداری مفید است

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، چای سفید حاوی آنتی‌اکسیدان است.

طی مطالعه‌ای که در اسکاتلند به عمل آمد، پژوهشگران دریافتند آنتی‌اکسیدان‌ها از سلول‌های پوستی در برابر افزایش آسیب‌های اکسیداتیو در طول دوران بارداری محافظت می‌کنند.

با این حال، درباره‌ی مصرف چای سفید در دوران بارداری نگرانی‌هایی وجود دارد.

چای سفید حاوی کافئین است (گرچه در میان انواع چای‌ها، چای سفید بعد از چای سبز حاوی کم‌ترین میزان کافئین است) که مصرف آن باید در طول دوران بارداری به حداقل برسد.

زیرا بدن کودک در رحم نمی‌تواند مانند بدن مادرش به سوخت و ساز کافئین بپردازد.

طبق برخی مقاله‌های پژوهشی، مصرف بیش از اندازه‌ی کافئین در طول بارداری می‌تواند احتمال خطر نقص‌های مادرزادی، سقط جنین، و مرده‌زایی را افزایش دهد.

بنابراین، همواره توصیه می‌شود پیش از مصرف کافئین در طول دوران بارداری حتما نزد پزشک بروید و با وی مشورت کنید.

۳٫ به درمان سرطان کمک می‌کند

بر اساس یافته‌های مطالعه‌ای که در مجله‌ی پژوهش‌های پیشگیری از سرطان به چاپ رسید، چای سفید ممکن است دارای تاثیرات ضد سرطانی باشد.

در واقع طبق یافته‌های پژوهشگران، تاثیر مصرف چای سفید در از بین بردن سلول‌های سرطانی بیش‌تر از چای سبز است.

طبق مطالعه‌ی دیگر که در کشور مالزی به انجام رسید، چای سفید در برابر سلول‌های سرطانی دارای تاثیرات آنتی‌اکسیدانی و ضد تکثیری است.

این چای نه تنها سلول‌های بیمار را از بین می‌برد، بلکه هم‌چنین از سلول‌های سالم در برابر آسیب دیدن DNA محافظت می‌کند.

بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته در دانشگاه ایالتی اورگان، چای سفید نسبت به انواع دیگر چای از فرآوری کم‌تری برخوردار است.

چای سفید منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها و پلی‌فنول‌ها است که هر دو جزء ترکیبات ضد سرطانی هستند.

همچنین پژوهشگران دریافتند چای (به ویژه چای سفید) دارای تاثیرات مثبت خاصی بر سوخت و ساز است که می‌توانند جلوی برخی عوامل سرطان‌زا را بگیرند.

چای سفید هم‌چنین عامل محافظ در برابر نور است، و می‌توان در کنار روش‌های مختلف محافظت از پوست در برابر نور آفتاب و افزایش تاثیر این روش‌ها، از آن استفاده کرد.

چای سفید حاوی اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است که به عنوان آنتی‌اکسیدانی بسیار موثر شناخته می‌شود.

طبق یافته‌های پژوهشی، استفاده‌ی موضعی از EGCG می‌تواند از پوست در برابر آسیب‌های سلولی محافظت کند.

پژوهشگران‌ آمریکایی طی مطالعه‌ای دریافتند، این آنتی‌اکسیدان رشد سرطان پروستات را مهار می‌کند.

کاتچین‌ها نیز نوعی آنتی‌اکسیدان هستند که به خاطر خواص عالی ضد سرطانی‌شان شهرت دارند.

بر اساس یافته‌های پژوهشی، چای سفید حاوی بیش‌ترین میزان کاتچین است که آن را به نوشیدنی ایده‌آلی برای پیشگیری یا درمان سرطان تبدیل کرده است.

۴٫ وضعیت سلامت پوست و مو را بهبود می‌بخشد

چای سفید سرشار از آنتی‌اکسیدان است، و طبق یافته‌های مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، خواص ضد التهابی این آنتی‌اکسیدان‌ها سبب استحکام بافت‌های همبند می‌شوند و به کاهش آلرژی‌هایی نظیر شوره یا اگزما کمک می‌کنند.

رشد موی سر

آنتی‌اکسیدان‌ها هم‌چنین می‌توانند به درمان اختلالات مربوط به مو نظیر ریزش مو و نظایر آن کمک کنند.

همان‌طور که پیش‌تر بارها گفته شد، چای سفید حاوی اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) است.

پژوهشگران آمریکایی طی مطالعه‌ای توانستند تاثیر EGCG را بر محافظت از سلول‌های مو به اثبات برسانند.

پژوهشی که در دانشگاه کنکوک کره جنوبی به عمل آمد، این آنتی‌اکسیدان را به عنوان یکی از عوامل موثر در درمان درماتیت سبورئیک پوست سر بر شمرد.

طبق یافته‌های پزشکی، عفونت‌های پوستی ناشی از باکتری گِرَم-منفی (باکتری که در برابر داروهای گوناگون از خود مقاومت نشان می‌دهد) نیز ممکن است به کمک EGCG درمان شوند.

هم‌چنین EGCG به عنوان عامل جوانی سلول‌های پوست لقب گرفته‌ است و پژوهش‌ها دریافته‌اند این آنتی‌اکسیدان در درمان مشکلات پوستی نظیر پسوریازیس، چین و چروک، آکنه روزاسه، و جراحات مفید است.

چای سفید به دلیل آن‌که حاوی مقدار بالایی فنول است، باعث افزایش الاستین و کلاژن (پروتئین‌های مهم موجود در بافت همبند) می‌شود؛ و از این طریق، پوست را تقویت و از چین و چروک آن پیشگیری می‌کند.

۵٫ می‌تواند به درمان دیابت کمک کند

امروزه، بدون تعجب شاید بتوان در هر خانواده دست‌کم یک فرد را پیدا کرد که دچار دیابت شده باشد.

با تغییر سبک‌های زندگی و تنزل یافتن عادات زندگی، متاسفانه شاهد آن هستیم که دیابت روز به روز در حال گسترش است و به پدیده‌ای رایج تبدیل شده است.

در این حال، پژوهش‌ها با کشف قابلیت چای سفید در درمان یا حتی پیشگیری از دیابت، بر این وضعیت پرتوی امیدی افکنده‌اند.

نتایج مطالعه‌ای بر روی آزمایش‌های انسانی که در کشور چین به عمل آمد نشان داد، مصرف مرتب چای‌سفید می‌تواند به شکل قابل توجهی برای بیماران دیابتی مفید باشد.

طبق نتایج مطالعه‌‌ای دیگر که بر روی موش‌های مبتلا به دیابت صورت گرفت، چای سفید توانست علائم این بیماری را در موش‌های آزمایشگاهی کاهش دهد.

دیابت هم‌چنین می‌تواند تاثیرات نامطلوبی بر قشر مغر (آن بخش از مغز که نقش مهمی در هشیاری بازی می‌کند) داشته باشد.

مطالعه‌ای که در ۲۰۱۵ در کشور پرتغال به عمل آمد نشان داد، مصرف مرتب چای سفید راه بی‌خطر و نسبتا کم‌خرجی است که می‌تواند از بروز تاثیرات منفی دیابت بر قشر مغز پیشگیری کند.

طبق یافته‌های پژوهشی دیگر در کشور پرتغال، مصرف چای سفید راه طبیعی و مقرون به ‌صرفه‌ای است که قادر است با تاثیرات مخرب ناشی از وضعیت پیش ‌دیابت بر سلامت دستگاه تناسلی مردان مبارزه کند؛ اگرچه این مطالعه نیازمند انجام پژوهش‌های بیش‌تری است.

کاتچین موجود در چای سفید بر خواص ضد دیابتی آن افزوده است؛ زیرا طبق یافته‌های پژوهشی، کاتچین نقشی مهمی در درمان یا پیشگیری از دیابت نوع ۲ ایفا می‌کند.

۶٫ میزان انرژی و هشیاری را تقویت می‌کند

همان‌طور که می‌دانیم، چای سفید دارای کم‌ترین میزان فرآوری است؛ و بنابراین دارای بیش‌ترین مقدار ال-تیانین (اسید آمینه‌ای که باعث تقویت هشیاری می‌شود و بر ذهن انسان اثر آرام‌بخش دارد) است.

چای سفید در مقایسه با انواع دیگر چای کافئین کم‌تری دارد، و به همین دلیل،‌ باعث جذب آب بیش‌تری می‌شود – و همین مسئله می‌تواند به حفظ انرژی کمک ‌کند.

پژوهشگران آمریکایی دریافتند ال-تیانین همراه با مقدار اندکی کافئین می‌تواند سطح هشیاری را افزایش و میزان خستگی را کاهش دهد.

هم‌چنین مطالعات فراوانی در این زمینه نشان داده‌اند ترکیب ال-تیانین و مقدار اندکی کافئین می‌تواند سطح اضطراب را در آدم‌ها کاهش دهد.

این اسید آمینه هم‌چنین می‌تواند حافظه و قدرت واکنش را تقویت کند.

به علاوه، ال-تیانین موجود در چای سفید می‌تواند استرس‌های ذهنی و جسمی را نیز کاهش دهد.

بر اساس پژوهش‌ها، این اسید آمینه باعث افزایش تولید سروتونین و دوپامین در مغز می‌شود؛ این دو هورمون که اساسا پیام‌رسان عصبی هستند باعث بهبود وضع خلق و خو می‌شوند و برای حفظ شادی و هشیاری‌تان مفید هستند.

۷٫ به کاهش التهاب‌ کمک می‌کند

کاتچین موجود در چای‌سفید نقش بسیار مهمی در این بخش بازی می‌کند – یعنی می‌تواند باعث کاهش التهاب و هم‌چنین کاهش خطر بیماری‌های مربوط به التهاب مزمن (نظیر سرطان، دیابت، و تصلب شرایین) ‌شود.

پژوهشگران ژاپنی طی مطالعه‌ای دریافتند کاتچین باعث فروکش کردن التهاب ماهیچه‌ها و سرعت بخشیدن به بازیابی ماهیچه‌ها پس از انجام فعالیت بدنی می‌شود.

پژوهشگران هم‌چنین به این نکته پی بردند که کاتچین تاثیر عوامل ایجادکننده‌ی فیبروز (آسیب بافت همبند که معمولا به دلیل جراحت ایجاد می‌شود) را سرکوب می‌کند.

EGCG موجود در چای سفید دارای خاصیت ضد التهابی قدرتمندی است.

این آنتی‌اکسیدان به درمان بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می‌کند، و هم‌چنین باکتری‌ها و ویروس‌های مختلفی را از بین می‌برد؛ از جمله ویروسی که باعث ایجاد بیماری آنفولانزا می‌شود.

EGCG هم‌چنین می‌تواند با بیماری تصلب شرایین ناشی از التهاب‌هایی مبارزه ‌کند که به دلیل آلودگی‌های محیط زیست به وجود می‌آیند.

۸٫ برای کلیه‌ها مفید است

بر اساس یافته‌های مطالعه‌ای که دانشمندان لهستانی در ۲۰۱۵ به عمل آوردند، مصرف چای سفید با کاهش آثار جانبی آلودگی‌های محیطی در اندام‌های بدن انسان از جمله کلیه‌ها رابطه‌ی مستقیم دارد.

پژوهشی دیگر در چندی‌گر کشور هندوستان نشان داد، کاتچین (به دلیل فعالیت آنتی‌اکسیدانی‌اش) در محافظت از بدن در برابر نارسایی کلیه نقش مهمی ایفا می‌کند.

طی مطالعه‌ای در کشور چین که بر روی موش‌های آزمایشگاهی صورت گرفت، پژوهشگران دریافتند از کاتچین به صورت بالقوه می‌توان در درمان سنگ‌های کلیه در انسان استفاده نمود.

۹٫ وضعیت سلامت کبد را بهبود می‌بخشد

کاتچین (که در چای سبز هم وجود دارد) علاوه بر آن‌چه پیش‌تر گفته شد، می‌توان از بدن در برابر بیماری هپاتیت محافظت کند.

طی مطالعه‌ای در کشور چین پژوهشگران دریافتند کاتچین موجود در چای می‌تواند از بروز عفونت هپاتیت ‌B پیشگیری کند.

پژوهشگران آمریکایی نیز ثابت کردند خواص ضد ویروسی کاتچین می‌تواند به توقف چرخه‌ی زندگی ویروس عامل هپاتیت B کمک کند.

با وجود این، مصرف بیش از اندازه‌ی کاتچین می‌تواند برای کبد مضر باشد.

بنابراین، برای حفظ سلامت کبدتان در مصرف چای‌سفید کمی‌ احتیاط کنید یا با پزشک‌تان مشورت نمایید.

۱۰٫ برای قلب مفید است

پژوهشگران اسپانیایی به بررسی کاربرد داروی دوکسورابیسین با نام تجاری آدریامیسین پرداختند؛ این دارو عاملی ضد سرطانی است که می‌تواند استرس اکسیداتیو را در سلول‌ها افزایش دهد.

مصرف چای سفید به مدت بیش از ۱۲ ماه می‌تواند آسیب‌ اکسیداتیو وارد بر سلول‌های قلب را جبران کند.

بر همین اساس، قلب نیز می‌تواند فعالیت آنتی‌اکسیدانی‌اش را از سر بگیرد؛ ولی برای رسیدن به این هدف، به مصرف مقدار زیادی چای سفید نیاز است.

هم‌چنین طبق نتایج مطالعه‌ای در کشور یونان، چای‌سفید تاثیرات آنتی‌اکسیدانی بر قلب می‌گذارد.

طبق یافته‌ّهای پژوهشی، چای سفید در مقایسه با دیگر انواع چای حاوی بیش‌ترین مقادیر آنتی‌اکسیدان است.

کاتچین موجود در چای سفید باعث کاهش سطح کلسترول، کاهش فشار خون، و بهبود عملکرد رگ‌های خونی می‌شود؛ و از این طریق، خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را پایین می‌آورد.

پژوهشگران آمریکایی دریافتند کاتچین موجود در چای بر درمان بیماری کرونر قلب تاثیر مثبت دارد؛ دانشمندان هلندی نیز طی مطالعه‌ای در ۲۰۰۱ به نتیجه‌ی مشابه‌ای دست یافته بودند.

۱۱٫ برای دندان مفید است

چای سفید حاوی فلوراید، فلاونوئید، و تانین است که همگی از طرق مختلف برای دندان مفید هستند.

بر اساس نتایج مطالعه‌ای در کشور هند، فلوراید موجود در چای می‌تواند در کاهش پوسیدگی دندان موثر باشد.

تانین از شکل‌گیری پلاک بر روی دندان جلوگیری می‌کند، و فلاونوئیدها نیز از رشد پلاک باکتریایی پیشگیری می‌کنند.

البته در این میان، نکته‌ای وجود دارد که باید به آن توجه کرد – چای سفید حاوی تانین است، ولی میزان تانین در آن بسیار اندک است.

بنابراین، تاثیر آن در تغییر رنگ دندان‌ها به اندازه‌ی انواع دیگر چای نیست (البته چای سبز و انواع چای‌های گیاهی در این زمینه از چای سفید بهتر هستند).

به علاوه، بر اساس پژوهش‌ها، چای سفید باعث خنثی کردن ویروس‌ها و از بین بردن باکتری‌هایی می‌شود که عامل پوسیدگی دندان‌ها هستند.

در یک مطالعه، عصاره‌ی چای سفید را به انواع مختلفی از خمیر دندان اضافه کردند؛ بر اساس نتایج این آزمایش، تاثیرات ضد باکتری و ضد ویروسی این خمیردندان‌ها بهبود پیدا کرده بود.

۱۲٫ وضعیت سلامت دستگاه تناسلی را بهبود می‌بخشد

پژوهشگران پرتغالی طی مطالعه‌ای دریافتند، عصاره‌ی چای سفید می‌تواند در بهبود سلامت دستگاه تناسلی مردان نقش موثری ایفا کند.

۱۳٫ برای درمان کم‌کاری تیروئید مفید است

این‌جا نیز پای کاتچین در میان است.

طی مطالعه‌ای در هندوستان پژوهشگران دریافتند کاتچین دارای خواص ضد تیروئیدی است، و مصرف آن راهی موثر برای پیشگیری از کم‌کاری تیروئید است.

۱۴٫ می‌تواند حافظه را تقویت کند

چای سفید منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها است، و به عنوان یکی از بهترین منابع کاتچین به حساب می‌آید.

همین عامل، چای سفید را به عنوان یک نوشیدنی عالی برای تقویت حافظه یا حتی کند کردن روند زوال حافظه تبدیل کرده است.

مطالعه‌ای که در کشور پرتغال به عمل آمد، توانست نقش کاتچین را در محافظت از مغز در برابر زوال حافظه‌ی ناشی از کهولت سن ثابت کند.

بر اساس نتایج مطالعه‌ای دیگر، مصرف مرتب چای سفید به بهبود سلامت قشر مغز موش‌هایی که در وضعیت پیش از دیابت به سر می‌بردند، کمک کرد؛ بر این اساس، پژوهشگران نتیجه گرفتند مصرف چای سفید می‌تواند تاثیرات مشابه‌ای بر انسان بگذارد.

۱۵٫ ضد پیری است

به مرور زمان، پوست‌مان به دلیل وجود رادیکال‌های آزاد به تدریج شل و افتاده می‌شوند.

رادیکال‌های آزاد به فرایند پیر شدن پوست‌مان شتاب می‌دهند.

ولی نگران نباشید! نوشیدن مرتب چای سفید می‌تواند از چین‌ و چروک‌ها و شل شدن پوست پیشگیری کند.

چای سفید غنی از پلی‌فنول‌هایی است که به خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند.

هم‌چنین این چای شگفت‌انگیز دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است که باعث جوان‌سازی پوست و توقف پیری زودرس می‌شود.

۱۶٫ به هضم غذا کمک می‌کند

آیا مکررا دچار سوء هاضمه یا ترش معده می‌شوید؟ توصیه می‌کنیم برای رفع مشکل‌تان به بهترین و ماندگارترین شکل، روزانه دو بار چای سفید بنوشید.

یک فنجان چای سفید فورا باعث تسکین گرفتگی‌های معده، تهوع، و کاهش ترش معده می‌شود.

استقبال از چای سفید و مصرف مرتب آن راهی عالی برای سم‌زدایی طبیعی از بدن‌تان محسوب می‌شود.

یک فنجان چای و این همه فایده!

۱۷٫به کاهش فشار خون کمک می‌کند

چای سفید در کنار تمام فواید بی نظیری که دارد باعث کاهش فشار خون نیز می‌شود.

بسیاری از مردم به خاطر درمان مشکل فشار خون بالای خود مجبور به استفاده از داروهای شیمیایی هستند اما چای سفید با یک درمان خانگی و طبیعی و سالم کمک می‌کند فشار خون شما کاهش یابد و تنظیم شود.

همچنین از آنجا که چای سفید به کاهش وزن شما نیز کمک می‌کند باعث کاهش فشار خون و تنظیم آن می‌شود.

۱۸٫ خاصیت ضد باکتریایی دارد

شاید کمی تعجب‌آور به نظر برسد، ولی بر اساس نتایج بسیاری از پژوهش‌ها، چای سفید از لحاظ قابلیت مبارزه علیه ویروس‌ها، باکتری‌ها، و قارچ‌هایی نظیر سالمونلا و استافیلوکوک در مقایسه با چای سبز عملکردی بهتر دارد.

بنابراین، می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که چای‌سفید از خیلی جهات بهتر از چای سبز است، ولی این برتری فقط در شرایطی حاکم است که بتوانید به چای سفید خالص و با کیفیت دسترسی پیدا کنید.

در خرید چای سفید حتما مراقب نمونه‌های تقلبی و ناخالص آن باشید.

۱۹٫ درمان خوبی برای سر درد است

خواص ضدالتهابی چای سفید باعث می‌شود که ناراحتی های مربوط به سر و گردن در شما کاهش یاید و از دردهای جانکاه سردرد به راحتی خلاص شوید.

البته حواستان باشد که برای رهایی از شر سردرد زیاد از حد چای سفید ننوشید که مصرف زیاد از هر چیزی می‌تواند مضر و خطرناک باشد.

۲۰٫ به رفع سیاهی دور چشم کمک می‌کند

بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها از مشکل سیاهی دور چشم که به خاطر کار زیاد، لاغری، استرس و … است رنج می‌برد.

اگر به دنبال رفع این مشکل با درمان های طبیعی هستید نوشیدن چای سفید به شما پیشنهاد می‌شود زیرا چای سفید بادارا بودن ترکیبات آنتی اکسیدانی و تیانین خود توانایی آرام کردن اعصاب و آرامش بخشیدن به شما و رفع سیاهی های دور چشمتان را دارد.

۲۱٫ باعث رفع پف زیر چشم می‌شود

کیسه های پف دار زیر چشم چه به خاطر بی خوابی باشد چه مصرف زیادبرخی مواد غذایی یا اینکه حاصل اضطزاب و افسردگی شما باشد همیشه ناخوشایند و نازیبا هستند.

همانطور که در بند قبلی گفتیم وجود تیانین در چای سفید باعث رفع اشکالات ناخوشایند ظاهری در اطراف چشم های شما می‌شود.

برای این منظور کافی است چند قطره آب لیمو یا سویا سس را به چای سفید اضافه کنید و هر رزو به دور چسم هایتان بمالید تا کیسه ها و پف های زیر چشم تان برطرف شود.

۲۲٫ به کاهش علایم سندوم پیش از قاعدگی کمک می‌کند

تحقیقات نشان داده زنانی که به طور مداوم چای سفید یا چای سبز مصرف می‌کنند دوره کوتاهتری از سندروم پیش از قاعدگی را دارند و گردش خون در بدنشان بسیار منظم تر است.

و به خاطر خواص ضدالتهابی این چای از دردها و اسپاسم های کمتری رنج می‌برند.

همچنین مصرف چای سفید باعث بهبود خلق و خو در بانوان می شود که این امر خود باعث کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی است.

۲۳٫ منجر به بهبود خلق و خو می‌شود

یکی از ترکیبات معروف آنتی اکسیدانی در چای سفید، EGCG که باعث افزایش انرژی و استقامت در افراد می‌شود.

وجود این ماده سحرانگیز در جای سفید به همراه تیانین موجود در آن یک ترکیب فوق العاده برای بهبود خلق و خو و انرژی سطح بالا در فرد می‌شود.

۲۴٫ چربی خون را کاهش می‌دهد

چای سفید همچنین حاوی پلی فنل است که این ماده به تجزیه تری گلیسیرید یا همان چربی خون که در بدن ذخیره می شود کمک می کند.

همچنین چای سفید باعث بهبود گردش خون، محافظت در برابر رادیکال های آزاد، جلوگیری از رشد سرطان، افزایش ایمنی و غیره می شود.


مضرات چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

با این‌که همه می‌دانیم میزان کافئین در چای سفید اندک است، ولی به هر صورت در ترکیبات این چای کافئین وجود دارد.

به علاوه، چای سفیدی که از برگ‌های جوان این گیاه تولید می‌شود در مقایسه با چای سفیدی که از برگ‌های کهنه‌تر این گیاه به وجود می‌آید، حاوی مقدار بیش‌تری کافئین است.

گاهی اوقات، سطح کافئین موجود در چای سفید حتی ممکن است از چای سبز نیز بیش‌تر شود.

کافئین می‌تواند باعث ایجاد اختلالات زیادی در سبک زندگی و سلامت افراد شود؛ از جمله‌ی این اختلالات می‌توان به بی‌خوابی، عصبانیت، بی‌قراری، سرگیجه، و تاثیراتی دیگر بر دستگاه عصبی مرکزی اشاره کرد.

عصاره‌ی چای‌سفید، در صورت زیاده‌روی در مصرف، می‌تواند حتی باعث ایجاد مشکلات گوارشی شود؛ پس حتما مراقب باشید در نوشیدن چای سفید زیاده‌روی نکنید!

چای سفید سرشار از فلاونوئیدها است که می‌توانند آهن غیر هِم را در خود نگه دارند؛ و از این طریق، از جذب آهن در بدن تا ۷۰ درصد جلوگیری می‌کنند.

بنابراین، برای اجتناب از این مشکل، توصیه می‌شود چای سفید را پیش از غذا یا هم‌زمان با مصرف مکمل‌های آهن نوش جان کنید.


طبع چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

طبع چای سفید گرم و خشک است


بهترین زمان خوردن چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

توصیه می شود که روزانه تا سه فنجان چای سفید را پس از هر وعده ی غذایی استفاده کنید.

فراموش نکنید که قبل از خواب چای سفید ننوشید چون مقادیر قابل توجه کافئین موجود در آن موجب بی خوابی می شود.


خواص چای سفید برای لاغری

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

آیا تا به حال برای کاهش وزن‌تان به استفاده از چای سفید فکر کرده‌اید؟ در غیر این‌ صورت، اکنون وقت آن است که کمی در این مورد فکر کنید.

شاید بتوان گفت، چاقی بیماری و ناراحتی شماره‌ی یکِ دنیای امروز است،‌ و به نظر می‌رسد آدم‌ها هرگز از جستجوی راه‌حل‌هایی برای خلاصی از شر چاقی خسته نمی‌شوند.

و البته به نظر می‌رسد در میان بسیاری از این راه‌حل‌ها، مصرف چای سفید بتواند گزینه‌ای امیدبخش و مطمئن باشد.

پژوهشگران آلمانی طی مطالعه‌ای دریافتند چای سفید با سوزاندن سلول‌های چربی‌ موجود در بدن و پیشگیری از تشکیل سلول‌های جدید به کاهش وزن کمک می‌کند.

هم‌چنین از آن‌جا که چای سفید نسبت به رقبای‌اش کم‌تر فرآوری می‌شود، حاوی مواد و ترکیباتی بیش‌تری است که می‌توانند در فرایند چربی‌سوزی ایفای نقش کنند.

در واقع، چینی‌ها برای مدتی طولانی بسیاری از فواید چای سفید را برای سلامتی به شکل راز نزد خود مخفی کرده بودند.

فواید چای سفید به حدی است که دانشمندان آن را نوشیدنی ایده‌آل برای سلامتی نامیده‌اند.

طبق یافته‌های پژوهشگران مدرسه‌ی پزشکی هاروارد، کاتچین موجود در چای سفید می‌تواند میزان کاهش وزن را افزایش دهد.

همه‌ی اشکال چای، از جمله چای سفید، مملو از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند.

این عامل نیز می‌تواند به فرایند کاهش وزن کمک کند.

هم‌چنین گفته می‌شود کاتچین موجود در چای دارای خواص ضد رگ‌زایی است که می‌تواند از بروز چاقی پیشگیری کند.


قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

چای سفید, چای سفید چیست, خواص چای سفید, مضرات چای سفید, طبع چای سفید, بهترین زمان خوردن چای سفید, خواص چای سفید برای لاغری, قیمت چای سفید

قیمت چای سفید ۱۰۰گرمی ۴۰ هزار تومان می باشد

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments