جعفری: خواص, مضرات, طبع و فواید جعفری برای لاغری

تغذیه 🔥 ۲۱ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

جعفری:  خواص, مضرات, طبع و فواید جعفری برای لاغری /  جعفری و گشنیز,  خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی

جعفری : در این مقاله از بخش تغذیه و خواص خوراکی ها در وبسایت ویکی ویو به جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری می پردازیم.

با ما همراه باشید.

فهرست عناوین مقاله:

اگر درباره این مقاله اطلاعات مفید یا تجربه ای دارید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری


خواص جعفری

جعفری یک گیاه گل‌دار و بومی منطقه مدیترانه است و به عنوان ادویه، گیاه و سبزیجات کاشت می‌شود. جعفری، معمولا رنگ سبز روشن دارد و در آب و هوای معتدل به صورت دوساله و در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به صورت یک ساله است.

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

خواص جعفری

۱. با سرطان مبارزه می‌کند

گروهی از دانشمندان از موسسه فیزیک و فناوری مسکو گزارش دادند که ترکیبات موجود در جعفری می‌توانند به مبارزه با سرطان کمک کنند. جعفری، ترکیبی به نام کارنوزول دارد که از سرطان جلوگیری می‌کند. این ترکیب با درمان سرطان‌های سینه، پوست، روده بزرگ و پروستات ارتباط دارد.
جعفری دارای فلاونوئید است، ترکیبی که می‌تواند از تکثیر سلول سرطان جلوگیری کند. ترکیب دیگری که به وفور در جعفری یافت می‌شود، لیتولئین – عامل جلوگیری از سرطان- است. این ماده، با بیشتر ویژگی‌های سلول‌های سرطان تداخل داشته و به نابودی آنها کمک می‌کند. همچنین از متابولیسم عوامل سرطان‌زا که باعث ایجاد عوامل جهش فعال در کروموزوم‌های کبد می‌شوند، جلوگیری می‌کند.
در مطالعات آزمایشگاهی مشخص شد که یک ترکیب دیگر موجود در جعفری، به نام اپی ژنین، بیش از ۸۶٪ سلول‌های سرطانی ریه را می‌کشد. توجه به این نکته اهمیت دارد که پختن جعفری می‌تواند مفیدترین مواد مغذی موجود در آن را بکشد.

خواص جعفری ۲: با التهاب مبارزه می‌کند

اپی ژنین موجود در جعفری، خواص ضد التهابی دارد. و فلاونوئیدهای موجود در جعفری، برخی از بهترین مواد طبیعی برای مبارزه با التهاب هستند.
جعفری برای درمان التهاب کلیه‌ها و مثانه که ممکن است به ایجاد سنگ منجر شود به کار می‌رود. سطح بالای ویتامین C در مبارزه با التهاب نقش دارد.
جعفری دارای کوئرستین نیز هست، آنتی اکسیدانی که با التهاب مبارزه می‌کند. مهم‌تر این‌که، سلول‌هایی که هیستامین (ترکیبی که در واکنش به جراحت آزاد می‌شود) آزاد می‌کنند را تثبیت می‌کنند و این کار را با متوقف کردن التهاب انجام می‌دهند. کوئرستین می‌تواند وضعیتی ب نامپروستاتیت یا التهاب پروستات را درمان کند.

۳. سیستم ایمنی را تقویت می‌کند

میزان فراوان ویتامین C موجود در جعفری، آن را به غذایی برای تقویت سیستم ایمنی تبدیل می‌کند. روغن‌های معطر می‌توانند واکنش‌های ایمنی که بسیار تحریک شده‌اند را سرکوب کنند.
این خواص تقویت‌کننده سیستم ایمنی به درمان سریع زخم‌ها نیز کمک می‌کند.

خواص جعفری ۴: از قلب محافظت می‌کند

جعفری می‌تواند یک افزودنی کم نمک خوب برای ترکیبات طعم دهنده باشد مخصوصا اگر از آنها برای غذای دریایی استفاده می‌کنید. نمک کم به معنای سلامت قلب است. می‌توانید جعفری را با آویشن و پودر سیر ترکیب کرده و یک طعم دهنده سالم درست کنید. مطالعات نشان می‌دهد که می‌توان از جعفری برای درمان پرفشاری عروق و در نتیجه بیماری‌های قلبی استفاده کرد.

۵. سلامت استخوان را افزایش می‌دهد

جعفری دارای مقدار زیادی ویتامین K است که برای حفظ تراکم استخوانی و جلوگیری از شکستگی ضروری است. این ماده معدنی همراه با کلسیم، منیزیم، ویتامین D و فسفر- دیگر مواد مغذی مهم برای سلامت استخوان- عمل می‌کند.
جعفری از بازجذب استخوان (فرآیندی که طی آن سلول‌های استخوانی، بافت استخوان را می‌شکنند و مواد معدنی آزاد می‌کنند که باعث وارد شدن کلسیم از بافت استخوان به درون خون می‌شود) جلوگیری می‌کند که تاثیرات مفیدی بر ساختار اسکلتی فرد دارد. اگرچه بازجذب استخوان ضروری است اما میزان زیاد آن می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
ساخت و حفظ استخوان‌ها به وسیله دو نوعاستئوبلاست (که استخوان‌ها را می‌سازد) واستئوکلاست (که باعث جذب استخوان می‌شود) انجام می‌شود. عدم تعادل میان این دو نوع سلول باعث اختلالات متابولیک مانند پوکی استخوان و استخوان مرمری می‌شود. اپی ژنین موجود در جعفری می‌تواند از این اختلالات جلوگیری کند.

خواص جعفری ۶: به درمان کم خونی کمک می‌کند

جعفری سرشار از آهن است و همین، نقش آن در درمان کم خونی را توضیح می‌دهد. تزئین غذا با جعفری، راه آسانی برای افزایش دریافت آهن است. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای دریافت آهن، شروع کردن روز با اسموتی جعفری است.
مطالعات نشان می‌دهند که برگ‌های جعفری خواص ضد کم خونی دارند.
ویتامین C کافی به جذب آهن کمک می‌کند. جعفری، سرشار از ویتامین C است که جذب آهن را افزایش داده و در نتیجه به درمان کم خونی کمک می‌کند.

۷. خواص ضد باکتری از خود نشان می‌دهد

با استناد به یک مطالعه مصری، جعفری، خواص ضد باکتری از خود نشان می‌دهد مخصوصا در برابر باکتری استافیلوکوکوس اورئوس. حتی روغن‌های معطر از جعفری ارگانیک می‌توانند خواص ضد باکتری ( و آنتی اکسیدانی) داشته باشند.
جعفری در مبارزه با باکتری‌های گرم منفی وگرم مثبت موثر است. جعفری یک عامل ضد باکتری بالقوه است و با استناد به مطالعات می‌تواند برای اهداف دارویی به کار رود.

خواص جعفری ۸: سلامت غدد را حفظ می‌کند

جعفری در سلامت غدد نیز نقش دارد. مطالعات نشان می‌دهند که جعفری، توانایی کاهش تورم و بزرگ شدن غدد را دارد. می‌تواند سموم آبی و ماده مخاطی زیاد را نیز دفع کند.
این گیاه می‌تواند غدد فوق کلیوی را نیز تسکین دهد. با استناد به یک مطالعه مصری دیگر، ریشه جعفری دارای کلسیم، آهن و ویتامین‌های B کمپلکس نیز هست که غدد پاراتیروئید را تقویت می‌کنند.

۹. رگ‌های خونی را جوان‌سازی می‌کند

مطالعات نشان می‌دهند که آب جعفری می‌تواند عروق خونی به ویژه عروق و مویرگ‌ها را آرام کند. به هر حال، تحقیقات کمی در این مورد انجام شده است. برای اطلاعات بیشتر، با پزشک خود مشورت کنید.

خواص جعفری ۱۰: اسهال را درمان می‌کند

برگ‌ها، دانه‌ها و حتی ریشه جعفری به عنوان کاهش دهنده‌های قوی اسهال شناخته می‌شوند. برخی مطالعات نشان می‌دهند که نوشیدن جعفری به عنوان چای می‌تواند برای درمان اسهال، بهتر عمل کند. چای، هضم چربی‌ها و پروتئین‌ها را بهبود بخشیده و جذب روده‌ای را نیز افزایش می‌دهد.

۱۱. به گوارش کمک می‌کند

جعفری برای درمان سوء هاضمه و دیگر شرایط مرتبط مانند نفخ و کولیک نیز به کار می‌رود. ویژگی‌های تسهیل فرآیند هضم در جعفری را می‌توان به فیبر آن نسبت داد. فیبر کمک می‌کند که غذا به نرمی از دستگاه گوارش عبور کند.
جعفری به کمک به گردش خون نیز شناخته می‌شود. خواص مسهل و ادرارآور این گیاه به گوارش کمک می‌کنند. آپیول، روغن گرفته شده از دانه جعفری نیز به گوارش کمک می‌کند.

خواص جعفری ۱۲: سطح کلسترول را تنظیم می‌کند

یکی از دلایل موثر بودن جعفری در تنظیم سطح کلسترول خون، فیبر آن است.

مطالعات نشان می‌دهند که آب جعفری، خواص هایپوکلسترولمیک دارد که می‌توان آن را به فلاونوئیدهای موجود درآن نسبت داد.

فلاونوئید، بیوسنتز کلسترول را کاهش داده و در نتیجه به کاهش کلسترول خون کمک می‌کند.

۱۳. سلامت گوش را افزایش می‌دهد

جعفری یکی از گیاهانی است که می‌تواند مایع درون گوش را تمیز کند. چون جعفری به طور طبیعی مخاط را در بدن حرکت می‌دهد، می‌تواند به خروج مایع از گوش کمک کند. نوشیدن آب جعفری خام می‌تواند تاثیرات مفیدی داشته باشد. اما قبل از آن با پزشک مشورت کنید زیرا آب جعفری باعث ناراحتی معده در برخی افراد می‌شود.

۱۴. ورم را درمان می‌کند

جعفری به دلیل ادرارآور بودن، آب اضافی را از بدن دفع می‌کند. همچنین، نمک اضافی که باعث تورم می‌شود را نیز از بدن خارج می‌کند.
یک مطالعه ایرانی نشان می‌دهد که جعفری می‌تواند به درمان اختلالات کلیوی ناشی از تورم شدید نیز کمک کند.
مهم است که درباره احتباس مایعات با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. جعفری می‌تواند به جذب سدیم و آب کمک کند اما قبل از مصرف هرگونه مکمل، احتیاط کنید.

خواص جعفری ۱۵: سلامت کلیه را افزایش می‌دهد

چون جعفری، ادرارآور است و به دفع مایعات از بدن کمک می‌کند، می‌تواند تاثیر مثبتی بر کلیه‌ها بگذارد – زیرا می‌تواند مواد اضافی را از کلیه دفع کند. دو ماده موجود در روغن جعفری را می‌تواند مسئول خواص ادرارآور جعفری دانست- آپیول و میریستیسین.
جعفری می‌تواند به خلاصی از سنگ کلیه و صفرا کمک کند.
اما به یاد داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از روغن جعفری می‌تواند به کلیه‌ها آسیب برساند.


مضرات جعفری

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

مضرات جعفری

مصرف این گیاه به خصوص در مقادیر زیاد ممکن است معایب و عوارض جانبی داشته باشد.
برخی از آنها عبارتند از:

-بارداری و شیر دهی :

از مصرف بیش از حد جعفری در دوران بارداری و شیر دهی اجتناب کنید.خوردن جعفری در دوران بارداریباعث بروز تحریکات رحمی مادر شده و سبب انقباضات مداومی در بدن او می شود. پس، اگر باردار هستید، فراموش نکنید که مصرف مقدار زیادی از گیاه جعفری در طی دوران حاملگی آسیب زیادی به بدن شما و جنین داخل رحمتان وارد می کند. مصرف بیش از حد گیاه جعفری در طی دوران بارداری می تواند سقط جنین را آسان کند . همچنین، مصرف این گیاه سبب زایمان زودرس شده و خطراتی را در سلامت مادر باردار و نوزاد متولد نشده او ایجاد خواهد کرد.

گفته می شود مصرف روغن جعفری عوارض جانبی در بدن زنان باردار ندارد، اما مصرف بیش از حد آن می تواند خطرات زیادی را برای سلامت خود مادر باردار وجنین داخل رحم او داشته باشد زیرا روغن گیاه جعفری شامل آپیول و میریستیسین بوده و مصرف آن باعث افزایش تحریکات رحمی زنان باردار می شود. مصرف بی رویه روغن گیاه جعفری می تواند صدمات جبران ناپذیری به کلیه های مادر باردار و جنین داخل رحم او زده و باعث تشنج مادر در طی دوران بارداری شود.

میریستیسین موجود در روغن گیاه جعفری از طریق جفت به بدن جنین داخل رحم مادر باردار وارد می شود و اثرات زیادی را روی نوزاد متولد نشده می گذارد. مصرف زیاد این روغن در بارداری سبب بالا رفتن میزان ضربان قلب جنین شده و تاثیرات منفی در بدن جنین به جای گذارد. میریستیسین موجود در روغن گیاه جعفری سبب عوارض دیگری مانند بروز سرگیجه و از دست دادن تعادل در بدن زنان باردار می شود.

-اگزالات بیش از حد:

جعفری مقدار زیادی اگزالات دارد که برای افرادی که ازنقرس رنج می برند بسیار مضر است.

بثورات و سایر آلرژی ها:

مصرف بیش از حد جعفری،ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوست به خورشید شود و خارش را ایجاد کند.


طبع جعفری

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

طبع جعفری

جعفری در اغلب نقاط جهان کاشته و بومی شده است و به عنوان یکی از سبزیجات رایج و شناخته شده در اغلب نقاط ایران کشت شده است.
طبع جعفری گرم و خشک است


فواید جعفری برای لاغری

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

فواید جعفری برای لاغری

آیا راه ساده تری برای کاهش وزن وجود دارد؟ یکی از راه های خوب قطعا نوشیدن چای یا همان جوشانده جعفری است. به شما بگویم این درمان جادویی نیست که هر چیزی را که می خورید آب کند اما واقعا می تواند به شما کمک کند در طول چند روزی چند کیلو وزن خود را کاهش بدهید .

ولی چرا چای و جوشانده جعفری برای لاغری مفید است ؟ با توضیحاتی که در این بخش خواهید خواند متوجه می شوید . حفظ آب در بدن به علت مشکلات مختلفی است به همین دلیل، گاهی اتفاق می افتد که شکم پف کرده و متورم داریم، نه اینکه پاهای ورم کرده.

چای جعفری برای کاهش وزن یک ادرار بسیار قوی است و به دفع آب اضافی بدن کمک می کند. بسته به مازاد آب،بدن وزن کم می کنید.چون ادرار آور است اگر داروهای ادرار آور می خورید از آن استفاده نکنید ؛ از دست رفتن آب بدن به طور عمده با ادرار انجام می شود، اگر چه عرق ریختن نقش خوبی ایفا می کند. دفع مایعات بدن اگر از هر دو دارو و چای استفاده کنید، می تواند منجر به ضعف، سو تغذیه به خاطر فقدان مواد مغذی شود.

* توصیه می شود که چای و جوشانده جعفری برای کاهش وزن را شب ننوشید تا بدین ترتیب در شب بیدار نشوید و به دستشویی بروید.

دستور تهیه چای و دمنوش لاغری جعفری :

۵ قاشق سوپ خوری جعفری تازه خرد شده را به یک لیتر آب اضافه کنید تا بجوشد. اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند و سپس آن را فشار دهید.
نوع دیگر از دستور چای جعفری این است که از جعفری خشک شده استفاده کنید.به این ترتیب ۲ قاشق سوپ خوری جعفری خشک را داخل آب جوش بریزید. بعد از ۱۰ دقیقه، آن را صاف کنید.

اسموتی لیمو با جعفری برای چربی سوزی و لاغری
در این بخش دستورالعملی وجود دارد که برای شما جذاب است، چون مزه جدیدی دارد و در کاهش وزن تاثیر قابل توجهی.

مواد لازم:

۵۰ گرم جعفری
۱ عدد لیمو
۲ لیتر آب

دستور تهیه:

به عصاره لیمو ۲ لیتر آب. و جعفری خرد شده را اضافه کنید. اگر آب میوه گیری دارید،بهتر است لیمو را با جعفری مخلوط کنید، سپس آب اضافه کنید.
۵ روز از این نوشیدنی را صبح ها ناشتا بنوشید ، اگرچه مزه این نوشیدنی زیاد شیرین نیست، شکر اضافه نکنید چراکه فراموش نکنید، هدف کاهش وزن است.
بخش خوب نوشیدنی رژیمی جعفری این است که این نوشیدنی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی و فیبرها و کالری ضعیف است.
لیمو به نوبه خود کاهش وزن را افزایش می دهد و با هم ترکیب قدرتمندی هستند که شامل فیبرهای قابل حل است که به کاهش وزن کمک می کنند.
عصاره لیمو و جعفری توانایی بدن را بهبود می بخشد تا مواد مغذی را جذب کند، عملکرد کبد و دفع سموم و نیز گوارش را بهبود می بخشد.
مهم است! خوب نیست مقدار زیادی جعفری را برای کاهش وزن بنوشید، مهم نیست نتایج چقدر خوب هستند . این نوشیدنی در این موارد می تواند منجر به مشکلاتی در کلیه ها و کبد شود. پس از ۵ روز از آن استفاده نکنید، اما قبل از این که متوجه شوید احساس خوبی ندارید.


جعفری و گشنیز

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

جعفری و گشنیز

گشنیز ازجمله سبزیجات معطری است که اگرچه به لحاظ فرم ظاهری به جعفری شباهت دارد ولی برگ‌های آن بسیار لطیف‌تر از جعفری است همچنین ساقه گشنیزبسیار نرم و لطیف است ولی ساقه جعفری تا حدودی خشبی ست و خوردن ساقه جعفری به صورت خام مطلوب نیست.


خواص جعفری برای کلیه

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

خواص جعفری برای کلیه

بر اساس یک تحقیق ، سنگ کلیه یک مشکل سلامتی رایج است که حدود ۱ نفر از هر ۱۱ نفر در ایالات متحده با این معضل روبرو هستند. این سنگ ها از مواد موجود در ادرار ، از جمله فسفر ، اسید اوریک ، اسید اگزالیک و کلسیم تشکیل می شوند. علاوه بر این ، علل دیگری نیز برای تشکیل سنگ های کلیه وجود دارد. یک مطالعه نشان می دهد که عفونت های دستگاه ادراری ، وراثت ، نقرس ، بیماری التهابی روده و فشار خون بالا در بین بعضی از عوامل اصلی برای تشکیل سنگ کلیه هستند. اگر سنگ های کلیوی دارید ، برخی از نشانه های رایج مانند تکرر ادرار ، تهوع ، استفراغ ، ادرار دردناک ، عرق کردن بیش از حد را خواهید دید. نگران نباشید زیرا می توانید این علائم را با چند روش طبیعی درمان کنید. یکی از این روش ها ، استفاده از جعفری است. در این نوشته ، به جزئیات چرایی و چگونگی استفاده از جعفری برای درمان سنگ کلیه می پردازیم :

جعفری کم سدیم است ، بنابراین می تواند فشار خون را تحت کنترل نگه دارد و از بیماری کلیوی به طور موثر جلوگیری کند. فشار خون بالا می تواند به سخت شدن و آسیب دیدن عروق خونی کلیه منجر شده و در نتیجه باعث تشکیل سنگ و زوائد ناخواسته شود. علاوه بر این ، این گیاه سرشار از ویتامین های A ، C و K می باشد که به جلوگیری از تشکیل سنگ و کلسیفیکاسیون در کلیه ها کمک می کند.

تحقیقات نشان داده است که جعفری از تجمع کلسیم اگزالات در کلیه ها ، که شایع ترین علت تشکیل سنگ است ، جلوگیری می کند . علاوه بر این ، فلاونوئید آنتی اکسیدان ها و ضد التهاب هایی که در این گیاه یافت می شوند ، می توانند با استرس اکسیداتیو و آسیب های رادیکال آزاد مقابله کرده به سلامت کلیه کمک کنند. تحقیقات دیگر نشان می دهد که جعفری به عنوان یک ادرارآور طبیعی و موثر عمل می کند و به بهبود عملکرد کلیه با حذف سموم ، آب اضافی و نمک انباشته شده در بدن کمک می کند.

برای کاهش علائم سنگ کلیه ، می توانید از جعفری به شکل یک چای ساده ، جوشانده یا ترکیب این گیاه با سایر مواد طبیعی استفاده کنید:

۱٫ دم کرده ی جعفری

جعفری به عنوان یک گیاه مفید ، اغلب برای کمک به درمان سنگ کلیه و یا برای کمک به رفع عفونت کلیه توصیه می شود. چای جعفری به عنوان یک تمیز کننده طبیعی عمل کرده و به کاهش خطر ابتلا به سنگ کمک می کند. برای استفاده از جعفری جهت رفع سنگ کلیه ، می توانید به این شکل عمل کنید:

مواد مورد نیاز:
آب : ۱ فنجان
برگ جعفری تازه : ¼ فنجان

طرز تهیه و استفاده:
در یک کتری آب را بجوشانید. برگ های جعفری را در زیر آب جاری بشویید و کمی ریز ریز کنید تا برخی از روغن های طبیعی جعفری آزاد شود. آب گرم را در یک فنجان ریخته ، جعفری خرد شده را به آن اضافه کنید. روی فنجان را بپوشانید و برای حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد. چای را صاف کرده و برای گرفتن نتایج قابل مشاهده ، ۱ تا ۲ فنجان چای جعفری را هر روز بنوشید.

۲٫ جوشانده ی جعفری

یکی از ساده ترین راه های استفاده از جعفری برای درمان سنگ کلیه ، جوشانده جعفری است. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله ارولوژی ، مصرف ریشه و برگ های جعفری باعث کاهش تعداد رسوبات اگزالات کلسیم در حیوانات می شود. چگونه این جوشانده را آماده کنیم؟ روش زیر را امتحان کنید:

مواد مورد نیاز:
یک مشت برگ جعفری تازه
آب
آب لیموی تازه (اختیاری)

طرز تهیه و استفاده:
برگ های جعفری را در ظرف مناسبی قرار داده و به اندازه ای که روی جعفری را بپوشاند به آن آب اضافه کنید. سپس ، برای حدود ۳ تا ۴ دقیقه بجوشانید و از روی شعله بردارید. اجازه دهید خنک شود سپس صاف کرده ، بنوشید. می توانید برای بهبود طعم آن مقداری آب لیمو اضافه کنید. این دمنوش را می توانید سه تا چهار بار در روز مصرف کنید.

۳٫ آب جعفری

در این روش آب چغندر قرمز نیز استفاده می شود که یک ماده فوق العاده موثر در ضد عفونی و پاک کنندگی کلیه ها است. هویج نیز غنی از ویتامین های A ، B6 و C می باشد که همگی برای سلامتی کلیه ها مفید هستند. این ویتامین ها همچنین برای حل کردن سنگ کلیه و مبارزه با عفونت های باکتریایی در کلیه ها کمک کننده هستند. چگونگی استفاده از جعفری برای سنگ های کلیه در این روش به این صورت است :

مواد مورد نیاز :
جعفری : ۱ دسته کوچک
هویج : ۲ تا ۳ عدد
ساقه کرفس : ۶ عدد
چغندر قرمز : ۱ عدد
خیار : ۱ عدد
سرکه سیب طبیعی : ۱ قاشق غذا خوری
آب لیمو : ۲ تا ۳ قاشق چای خوری

طرز تهیه و استفاده:
در ابتدا ، جعفری را در آب گرم حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خیس کنید. بعد از آن ، هویج ، کرفس ، خیار و چغندر قرمز را به قطعات کوچکتر خرد کنید. جعفری خیس شده و سبزیجاتی که خرد کرده اید را در مخلوط کن ریخته ، همراه با سرکه سیب مخلوط کنید و تا زمانی که یک مایع یکنواخت تشکیل شود به مخلوط کردن ادامه دهید. به اسموتی به دست آمده یخ و آب لیمو را اضافه کنید. خوب هم بزنید و بلافاصله پس از آماده سازی این نوشیدنی را مصرف کنید .شما باید این روش را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.

۴٫ سرکه سیب طبیعی و جعفری برای دفع سنگ کلیه

اسید سیتریک موجود در سرکه سیب ، می تواند سنگ کلیه را نرم و حل کند. همچنین از آنجایی که این سرکه به عنوان تمیز کننده داخلی به خوبی عمل می کند ، در نتیجه به شستشوی کلیه ها و رفع سنگ ها کمک می کند. دکتر تئودور برودی (Theodore Baroody) در کتاب خود “Alkalinize or Die” اظهار می دارد که سرکه سیب دارای اثر قلیایی بر روی ادرار و خون است. این سرکه همچنین تولید اسید هیدروکلریک را تحریک می کند ، به این ترتیب به فرایند کلی گوارش کمک می کند. همچنین ، سرکه سیب چون حاوی اسید استیک و اسید فسفریک است در نتیجه سنگ کلیه را از بین می برد و یا اندازه آن را کاهش می دهد. علاوه بر این ، این سرکه برای کاهش درد ناشی از سنگ کلیه مفید است. برای استفاده از سرکه سیب و جعفری برای درمان سنگ کلیه می توانید از این روش استفاده کنید:

مواد مورد نیاز :
جعفری تازه شسته شده : ۱ دسته کوچک
آب : به مقدار لازم
سرکه سیب طبیعی : ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه و استفاده:
تمام مواد فوق را به مخلوط کن اضافه کرده و مخلوط کنید. این مخلوط را دو تا سه بار در هفته مصرف کنید. هر بار به صورت تازه آماده کنید.

۵٫ نوشیدنی جعفری و شربت افرا

نویسنده ی “قدرت شفا دهنده سیر ، سرکه ، و روغن زیتون”، گیل المن (Gayle Alleman) یادآور می شود که روغن زیتون در پوشش سنگ های کلیه کمک می کند که این هم حرکت سنگ ها را در هنگام ادرار کردن آسان تر می کند. شربت افرا هم غنی از آنتی اکسیدان ها ، مواد معدنی و ویتامین ها بوده و برای بهبود عملکرد کلیه مفید است.

مواد مورد نیاز :
قطعات لیمو خرد شده : ۲۵۵ گرم
ریشه جعفری : ۲۵۵ گرم
شربت افرا : ۱ فنجان
روغن زیتون : ۲۵۵ گرم
عسل خام : ۲۵۵ گرم

طرز تهیه و استفاده:
ابتدا تکه های لیمو را در مخلوط کن قرار دهید و مخلوط کنید. ریشه های جعفری را شسته و خرد کنید. ریشه جعفری را به مخلوط کن اضافه کنید و دوباره مخلوط کن را روشن کنید. روغن زیتون ، عسل خام و شربت افرا را اضافه کنید و همه چیز را خوب ترکیب کنید. این مخلوط را به ظرفی با درپوش کیپ منتقل کرده و آن را در یک یخچال قرار دهید. یک قاشق غذا خوری از این مخلوط را روزانه با معده خالی مصرف کنید.


دمنوش جعفری برای قاعدگی

جعفری, خواص جعفری, مضرات جعفری, طبع جعفری, فواید جعفری برای لاغری, جعفری و گشنیز, خواص جعفری برای کلیه, دمنوش جعفری برای قاعدگی, جعفری خواصش, فواید جعفری

دمنوش جعفری برای قاعدگی

در برگ های جعفری هورمونی وجود دارد که علاوه بر تقویت قلب در تنظیم مایعات داخل بدن مورد توجه بوده و موجب منظم شدن قاعده های ماهانه می گردد، همچنین به دلیل وجود کلروفیل زیاد در جعفری از این گیاه جهت رفع کم خونی و تنظیم وضعیت هموگلوبین خون و در نتیجه بهتر جذب شدن اکسیژن استفاده دارویی می شود، چای کیسه ای ترکیبی برگ جعفری هم جهت رفع عقب افتادگی قاعدگی مفید و موثر شناخته شده است.

چای ترکیبی برگ جعفری :

ترکیبات : ۲۰ گرم برگ خشک جعفری، ۵ گرم گل همیشه بهار، ۵ گرم برگ گزنه، ۵۰۰ میلی لیتر آب جوش نیاز است.

روش تهیه چای برگ جعفری :

برای تهیه این چای شما گیاهان فوق را در یک ظرف خشک و در دار مخلوط کرده (بدون تماس با هوا) و قرار دهید، سپس هر بار دو قاشق چای خوری از این مخلوط را در قوری ریخته و روی آن آب جوش بریزید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه دم کشیدن آن را صاف کرده میل نمایید.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments