بهترین رژیم غذایی / بهترین رژیم غذایی سال / بهترین رژیم های غذایی امسال

تغذیه 🔥 ۰۸ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بهترین رژیم غذایی / بهترین رژیم غذایی سال / بهترین رژیم های غذایی امسال

بهترین رژیم غذایی ، پایگاه خبری U.S. News هر ساله گزارشی مبنی بر بهترین رژیم غذایی منتشر می کند. در این رده‌بندی مواردی از قبیل غنی بودن رژیم غذایی از مواد مورد نیاز بدن، ایمنی، کاهش وزن و اثر محافظتی در برابر دیابت و بیماری‌های قلبی مد نظر قرار می‌گیرد.

بهترین رژیم غذایی, بهترین رژیم غذایی سال, بهترین رژیم های غذایی سال 2020, رژیم غذایی سالم, بهترین رژیم غذایی برای شما, بهترین رژیم غذایی در دنیا, بهترین رژیم غذایی امسال

بهترین رژیم غذایی, بهترین رژیم غذایی سال, بهترین رژیم های غذایی سال ۲۰۲۰, رژیم غذایی سالم, بهترین رژیم غذایی برای شما, بهترین رژیم غذایی در دنیا, بهترین رژیم غذایی امسال


بهترین رژیم‌های غذایی سال ۲۰۲۰

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

محققان و متخصصان علوم تغذیه آمریکا امسال نیز مانند سال‌های گذشته بهترین رژیم‌های غذایی سال ۲۰۲۰ میلادی را طبقه‌بندی کردند. برترین رژیم‌های غذایی ۲۰۲۰ به ترتیب عبارتند از:

رژیم غذایی مدیترانه‌ای

ساکنین کشورهای حاشیه دریای مدیترانه به طور کلی طول عمر بیشتری دارند و نسبت به ساکنین نقاط دیگر از سطح سلامتی بالاتری برخوردارند. میزان دیابت، بیماری‌های قلبی و سرطان در این افراد کمتر است، راز این سلامتی و طول عمر در رژیم غذایی مدیترانه‌ای است.

رژیم مدیترانه‌ای به طور معمول شامل چربی‌های اشباع نشده مانند روغن زیتون، آجیل و آووکادو، همراه با سبزیجاتی مانند کرفس، اسفناج و هویج است. این سبزیجات غنی از نیتریت و نیترات هستند و ترکیب این دو گروه غذایی باعث تشکیل اسیدهای چرب نیترو می‌شود. در رژیم غذایی مدیترانه‌ای جایی برای گوشت قرمز، غذاهای فرآوری شده و قندهای مصنوعی وجود ندارد. استفاده از مقادیر زیاد میوه، سبزیجات، روغن زیتون، لوبیا، غلات و محصولات لبنی کم چرب در این رژیم غذایی توصیه شده است.

بهترین رژیم غذایی, بهترین رژیم غذایی سال, بهترین رژیم های غذایی سال 2020, رژیم غذایی سالم, بهترین رژیم غذایی برای شما, بهترین رژیم غذایی در دنیا, بهترین رژیم غذایی امسال

برترین رژیم‌های غذایی سال ۲۰۲۰

برخی از مزیت‌های دیگر استفاده از رژیم مدیترانه‌ای عبارتند از :

  • جلوگیری از بروز بیماری مزمن کلیهر
  • کاهش فشار خون
  • از بین بردن سلول‌های سرطانی
  • جلوگیری از بروز استرس و افسردگی
  • جلوگیری از ابتلا به پارکینسون و آلزایمر

همچنین رژیم غذایی مدیترانه‌ای با وجود روغن زیتون، باعث کاهش وزن می‌شود و از بروز دیابت جلوگیری می‌کند.

رژیم غذایی DASH

رژیم غذایی DASH سال‌ها است که به عنوان بهترین رژیم برای مبارزه با انواع سرطان، سکته مغزی، سنگ کلیه، دیابت و کاهش وزن انتخاب می‌شود. این رژیم غذایی یک رویکرد مادام العمر برای مصرف غذای سالم است که تمرکز عمده آن روی پیشگیری و درمان فشار خون بالاست. این برنامه غذایی افراد را به کاهش مصرف سدیم تشویق می‌کند و در آن مواد غذایی حاوی پتاسیم، کلسیم و منیزیم گنجانده شده است.

یکی از مهمترین مزیت‌های این روش، انعطاف‌پذیری آن است و اینکه از هیچ دستور پیچیده‌ای تبعیت نمی‌کند. توصیه محققان در رژیم غذایی DASH، مصرف مقدار زیادی میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار، محصولات لبنی کم چرب، روغن سبزیجات، آجیل، گوشت سفید و حبوبات است و مصرف نوشیدنی های شیرین و چربی‌های اشباع شده را ممنوع می‌کند.

مطالعات اخیر با بررسی بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر نشان می‌دهد پیروی از رژیم غذایی DASH‌ احتمال نارسایی قلبی در افراد کمتر از ۷۵ سال را به میزان ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. نارسایی قلبی یکی از مهمترین دلایل بستری‌شدن افراد سالمند در بیمارستان است.

محققان این رژیم غذایی را مشابه با رژیم غذایی مدیترانه می‌دانند و معتقدند این دو دستور به هم گره خورده‌اند.

رژیم نیمه‌گیاه‌خواری

از ابداع این رژیم غذایی حدود یک دهه می‌گذرد. در این رژیم غذایی فرد در بیشتر موارد غذای گیاهی مصرف می‌کند، اما در صورت میل شدید می‌تواند غذاهای گوشتی مانند انواع برگر، استیک یا کباب بخورد. پیروی از این رژیم غذایی در کاهش وزن نقش دارد، باعث طول عمر می‌شود و احتمال ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش می‌دهد.

رژیم غذایی WW

این رژیم غذایی در واقع یک برنامه کاهش وزن است که می‌تواند به صورت آنلاین یا گروهی باشد و بسیاری از افراد مشهور در سراسر جهان در آن عضو هستند. تمرکز این برنامه بر رژیم غذایی سالم و تحرک زیاد است. پس از ثبت نام در برنامه پشتیبانانی وجود دارد که افراد را در کاهش وزن و مصرف غذای صحیح یاری می‌کنند. این برنامه به هر غذا یک امتیاز می‌دهد، سپس مطابق سن، وزن و جنس استانداردی تعیین می‌کند و امتیاز هر غذا باید مطابق با امتیاز در نظرگرفته شده در برنامه باشد.

رژیم غذایی کلینیک مایو

تاکید این رژیم غذایی بر شیوه زندگی سالم و حذف عادت‌های غلط است و بر مصرف انواع میوه، ‌سبزیجات و غلات کامل تاکید دارد.

رژیم غذایی MIND

رژیم غذایی MIND تقریبا مشابه رژیم غذایی مدیترانه‌ای است؛ اما تمرکز آن روی مصرف سبزیجات، روغن زیتون، آجیل، غلات کامل، لوبیا، ماهی و محصولات خانواده توت (خشک یا تازه) است. مطالعات نشان می‌دهد این رژیم غذایی در سلامت مغز و عملکرد شناختی بسیار موثر است و خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می‌دهد.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments