لاغری سریع شکم و پهلو بدون ورزش / رژیم غذایی لاغری سریع دکتر کرمانی

چاقی و لاغری ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

لاغری سریع شکم و پهلو بدون ورزش / رژیم غذایی لاغری سریع دکتر کرمانی

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری


لاغری شکم

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

برای لاغری شکم چه بخوریم؟ شاید شما هم درباره‌ی غذاهایی که نه تنها موجب کاهش وزن بلکه باعث از بین رفتن چربی‌های شکمی می‌شوند، شنیده باشید.

ممکن است شما از آن دسته‌ افرادی باشید که اکنون هم غذاهای این چنینی مانند ماهی سالمون، سبزیجات، آووکادو، لبنیات و خشکبار را برای لاغری شکم و پهلو و داشتن شکمی تخت در رژیم لاغری شکم خود قرار داده باشید.

بر اساس آخرین پژوهش‌ها، چندین خوراکی جدیدِ «شکم‌کوچک‌کن» به این فهرست اضافه شده است.

این غذاها میل شما به کربوهیدرات و انواع دسرها را برطرف و حس چشایی‌تان را تقویت می‌کنند.


رژیم لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

۱. روغن نارگیل

اگر می‌پرسید که برای لاغری شکم چه بخوریم، باید گفت مطالعه روی زنان برزیلی نشان داده است که سایز کمر زنانی که طی یک دوره‌ی ۱۲ هفته‌ای از مکمل روغن نارگیل در رژیم غذایی‌ استفاده کرده‌اند، کوچک شده است.

روغن نارگیل شامل نوعی اسید چربِ اشباع شده به نام اسید لوریک (Lauric Acid) است که در بدن به سرعت تبدیل به انرژی می‌شود.

این یعنی کالری اسید لوریک، پیش از اینکه تبدیل به چربی انباشته شود، می‌سوزد و تبدیل به انرژی می‌شود و باعث لاغری شکم شما می‌شود.

لزومی ندارد آن را به شکل قرص مصرف کنید، کافی است روغن نارگیل تصفیه شده را جایگزین روغن‌های دیگر در دستور غذای‌تان کنید.

۲. محصولات خوراکی قرمز یا بنفش‌رنگ

دومین پاسخی که در جواب به سوال برای لاغری شکم چه بخوریم، می‌توان داد این است که بگوییم خوراکی‌های بنفش و قرمز! تحقیقات تازه‌ی مجله‌ی تغذیه‌ی بالینی اروپا (European Journal of Clinical Nutrition) نشان داد زنانی که در یک بازه‌ی زمانی ۳ ساله رژیم غذایی سرشار از محصولات قرمز یا بنفش‌رنگ مانند انگور، گوجه، بادمجان و کلم دارند، نسبت به زنانی که رژیم غذایی‌شان بیشتر شامل سبزیجات و میوه‌های سبز، زرد یا نارنجی بوده است، چربی شکمی کمتری داشته‌اند.

برخی پژوهش‌ها ادعا می‌کنند وجود فلاونوئید در برخی از این محصولات مانع جذب چربی می‌شود یا بر فرآیند چربی سوزی تأثیر گذاشته و باعث لاغری شکم می‌شود.

پس سعی کنید در رژیم لاغری شکم و پهلو حتما از خوراکی‌های بنفش و قرمز هم استفاده کنید.

۳. سرکه‌ی انار

یکی از خوراکی‌های مناسب برای رژیم لاغری شکم، سرکه انار است.

بنا بر پژوهش محققین کُره‌ای مصرف ۳۰ میلی‌لیتر سرکه‌ی انار در زنانِ دچار اضافه وزن به مدت ۸ هفته، باعث کاهش ۳٫۷ درصدی چربی شکمی و در نهایت باعث لاغری شکم در آنها شده است.

به گفته‌ی دکتر کارول جوهانسون (Carol Johnston)، استاد دانشگاه آریزونا، همه‌ی انواع سرکه دارای اسید اَستیک هستند که هم در هضم نشاسته تأثیر دارد و هم آنزیم مؤثر در چربی‌سوزی را تحریک می‌کند.

۴. غلات کامل

بر مبنای مطالعه‌ای در دانشگاه تافتز (Tufts University)، کسانی که روزی ۳ پُرس یا بیشتر غلات کامل مصرف می‌کنند، نسبت به کسانی که کمتر از نیم پُرس غلات کامل می‌خورند، ۱۰ درصد کمتر چربی شکمی دارند.

رهبر این گروه تحقیق، دکتر نیکولا مک‌کُون (Nicola McKeown) می‌گوید: این مسئله ممکن است به دلیل اثر غلات کامل بر هورمون‌های کنترل اشتها و بروز احساس سیری باشد؛ یا به دلیل فیبر موجود در غلات کامل که با تحریک برخی هورمون‌ها، ذخیره‌ی چربی شکمی را کاهش می‌دهد.

اما نکته‌ی قابل توجه این است که افرادی که غلات تصفیه شده مصرف کرده‌اند (انواع نان و شیرینی‌های سفید)، کاهشی در چربی شکمی‌شان نداشته‌اند.

بنا بر توصیه‌ی دکتر مک‌کون بهتر است غلات تصفیه‌شده را با غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای یا فارو (غذایی تهیه شده از انواع خاصی از گندم) جایگزین کنید.

۵. حبوبات

یکی از دوستداران لاغری شکم انواع حبوبات است.

آنطور که مطالعات مجله‌ی اُبیسیتی (Obesity) نشان ‌می‌دهد، به ازای مصرف ۱۰ گرم فیبر در هر روز، احتمال بروز چربی شکمی ۴ درصد کاهش می‌یابد.

به گفته‌ی محققان، بهترین منبع فیبر انواع حبوبات هستند به ویژه عدس، لوبیای سیاه و لوبیای لیما (لوبیای عروس) که در هر نصف فنجان از آنها، ۷ تا ۸ گرم فیبر وجود دارد.

سرپرست محققین اُبیسیتی، دکتر کریستن هیرستون (Kristen G. Hairston) معتقد است، لوبیای چشم‌بلبلی و لوبیا قرمز هم انتخاب‌های خوبی هستند زیرا به ازای هر نصف فنجان، ۴ تا ۵ گرم فیبر دارند.

۶. دانه‌ی چیا (Chia)

به گفته‌ی دکتر لیندسی براون (Lindsay Brown)، استاد دانشگاه کویینزلند، که درباره‌ی اثرات چیا در حذف چربی شکمی مطالعه کرده‌ است، دانه‌ی چیا علاوه بر پروتئین و فیبر حاوی اسید چرب ALA (آلفا لینولنیک اسید) است که مانع احاطه شدن اعضای حیاتی موجود در ناحیه‌ی شکمی توسط چربی می‌شود.

دانه‌های چیا را می‌توان با انواع اسموتی مخلوط کرد، همراه با ماست میل نمود یا از ترکیب آن با شیر بادام، کمی دارچین و عسل، نوعی پودینگ تهیه کرد.

۷. دارچین

برای چربی سوزی شکم دارچین زیاد مصرف کنید.

دارچین یکی از مدافعان لاغری شکم است که در کابینت ادویه‌های‌تان خواهید یافت.

دانشمندان ژاپنی در آزمایشی، چندین موش را تحت رژیم غذایی پرچرب و پرقند قرار دادند، به رژیم غذایی گروهی از موش‌ها روغن دارچین، که عطر و طعم گرم دارچین از آن است، اضافه کردند.

پس از یک ماه، موش‌هایی که ترکیبات دارچین را مصرف کرده بودند، چربی شکمی کمتری داشتند.

کارشناسان معتقدند این ماده در از بین بردن توده‌های چربی مؤثر است. کری گنز (Keri Gans) نویسنده‌ی «یک تغییر غذاییِ کوچک» توصیه می‌کند در غذاهای روزانه‌ی خود برای کمی دارچین، به اندازه‌ی یک قاشق چایخوری، جا باز کنید.

۸. زردچوبه

معروف است ادویه‌ی کاری جادویش را از این ادویه‌ی عجیب و مرموز می‌گیرد.

اما از این پس می‌توانید به زردچوبه، به چشم یک «کمربند لاغرکننده» هم نگاه کنید! آنطور که مطالعات مجله‌ی «غذا و گوارش» (Food & Function) می‌گوید، زردچوبه حاوی مولکول‌هایی است که با جدا کردن قند از خون و تبدیل آن به انرژی، مانع ذخیره‌ی آن به شکل چربی در ناحیه‌ی شکم می‌شوند.

کارشناس تغذیه، بروک اَلپرت (Brooke Alpert) توصیه می‌کند روزانه یک قاشق غذاخوری زردچوبه مصرف کنیم.

به پیشنهاد او می‌توان به سوپ، ماست یونانی، انواع اسموتی‌ سبز، سبزیجات تَفت داده شده، تخم مرغ و حتی چای، زردچوبه اضافه کرد.

نگران نباشید! مقدار کم زردچوبه طعم خاصی ندارد، مخصوصا اگر در غذایی که می‌پزید طعم‌های مختلف وجود داشته باشد.

۹. شکلات تلخ

مانند بسیاری از دشمنان چربی، شکلات حاوی فلاونوئید است؛ به همین دلیل محققین اسپانیایی در پژوهش اخیر خود روی ۱۴۵۸ نوجوان، دریافتند کسانی که شکلات بیشتری مصرف می‌کنند، کمر باریک‌تری دارند.

دکتر گارسیا، یکی از محققین این پژوهش و استاد دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه گرانادای اسپانیا، می‌گوید: نوع شکلات مهم نیست اما شکلات‌ تلخ ۷۰درصد، حاوی مقادیر زیاد کاتچین (Catechin)، یکی از انواع فلاونوئیدها هست که بر عملکرد انسولین و تولید کورتیزول (هورمونی که باعث ذخیره‌ی چربی در ناحیه‌ی شکم می‌شود) اثر می‌گذارد.

تانیا زوکربرات (Tanya Zuckerbrot)، بنیانگذار رژیم غذاییِ عاملِ F توصیه می‌کند به جای شیرینی‌های معمول در رژیم غذایی، روزانه حدود ۳۰ گرم شکلات تلخِ ۷۰درصد مصرف کنیم.

همچنین، شکلات تلخ را می‌توانید علاوه بر خوردنی‌ای برای لاغری شکم، به عنوان ماده‌ی انرژی‌زا در باشگاه و در هنگام ورزش استفاده کنید.

۱۰. تخم کتان و لاغری

تخم کتان برای کاهش وزن و چربی سوزی شکم بسیار مفید است.

این ماده‌ی خوراکی با فیبر فراوانش به شما احساس سیری می‌دهد، سرشار از امگا-۳ و لینان (lignan) است که به از دست دادن وزن کمک می‌کند.

وقتی هر قاشق غذاخوری تخم کتان تنها ۳۶ کالری دارد، گنجاندن آن در رژیم غذایی‌تان کار ساده‌ای است.

فیبر موجود در تخم کتان به اندازه‌ی است که تنها یک قاشق غذاخوری از آن برای اثرگذاری کافی‌ است.

پژوهشی در سال ۲۰۱۲ نشان داد فیبر تخم کتان برای کاهش اشتها مفید است.

فیبر محلول در تخم کتان فرایند گوارش را کند و از تبدیل شدن گلوکز به قند جلوگیری می‌کند.

تنظیم قند خون به کاهش وزن کمک می‌کند زیرا قند اضافه‌ همیشه تبدیل به چربی می‌شود.

افزایش قند همچنین با رهاسازی انسولین پیام توقف سوخت چربی‌های ذخیره‌شده را به بدن می‌دهد.

به علاوه فیبر موجود در تخم کتان حاوی نوعی باکتری خوب است که ممکن است باعث کاهش وزن شود.

امگا‌-۳ احتمال بروز بیماری‌های قلبی-عروقی را کاهش می‌دهد و بنابر پژوهشی در سال ۲۰۱۳ مصرف به‌اندازه‌ی آن مانع چاقی می‌شود.

امگا-۳ با افزایش سطح آدیپونکتین (adiponectin)، هورمونی که توسط سلول‌های چربی ترشح می‌شود و سوخت‌وساز لیپید و گلوکز را تنظیم می‌کند، به کاهش وزن کمک می‌کند.

تنها دو ماده‌ی خوراکی حاوی مقادیر فراوان لینان هستند: تخم کتان و کنجد.

و میزان لینان موجود در تخم کتان ۷ برابر بیشتر ازکنجد است.

لینان با کاهش کلسترول می‌تواند بروز بیماری‌های قلبی-عروقی را کاهش دهید.

همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن با رشد تومورهای سرطانی مقابله می‌کند،

هرچند نیاز به تحقیق بیشتری در این زمینه است.

با اینکه پژوهش‌ها اثر لینان بر کاهش وزن را ثابت نکرده‌اند، ویژگی‌ بالقوه‌ی آن در کاهش سطح گلوکز ممکن است به کاهش وزن کمک کند به‌ این شرط که کالری دریافتی از کالری مصرفی بیشتر نباشد.

مصرف تخم کتان معمولا با عوارض خاصی همراه نیست اما به دلیل برخی ترکیبات فعالش باید برخی نکات احتیاطی را در نظر بگیرید.

این ماده‌ی خوراکی ممکن است باعث یبوست یا عوارض دیگری مانند اسهال، باد معده و روده و دردهای شکمی شود.

زنان باردار نباید تخم کتان مصرف کنند.

اگر دچار دیابت، اختلال خونریزی، انسداد روده، سرطان‌های حساس به‌هورمون یا هر بیماری مزمن دیگر هستید، پیش از مصرف تخم کتان با پزشک‌تان مشورت کنید.


لاغری سریع شکم بدون ورزش

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش زودتر بخوابید

ساده‌ترین از این مگر می‌شود، زودتر بخوابید تا لاغر شوید! خوابیدن دلیل لاغری شما نیست بلکه شما با زودتر خوابیدن به خودتان فرصت خوردن غذاهای پرکالری شبانه که معمولاً هیچ وقت هم به‌خوبی هضم و جذب بدن نمی‌شوند، را می‌گیرید.

همچنین خواب کافی در طول شبانه‌روز، متابولیسم بدن شما را تنظیم می‌کند به این صورت که بدن در کم خوابی به مقدار کمتری کالری مصرف می‌کند اما اگر خواب کافی داشته باشید و سرحال باشید مسلماً نه تنها سلول‌های بدن، بلکه اشتیاق شما نیز برای سوزاندن کالری افزایش می‌یابد.

توصیه شده است که در شبانه‌روز، یک فرد بالغ در حدود ۷ ساعت خواب شبانه داشته باشد.

بنابراین اگر می‌خواهید لاغری سریع شکم بدون ورزش را تجربه کنید، زودتر به رخت خواب بروید.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش هیچ وعده‌ای را از دست نده

یکی دیگر از روش‌هایی که باعث می‌شود متابولیسم بدن به عنوان یک راه کمکی برای لاغری سریع شکم بدون ورزش فعال‌تر شود، خوردن همه وعده‌های غذایی است.

وعده‌های غذایی برای ما با فاصله زمانی ۳ تا ۴ ساعت تعریف شده است، در این تعریف صبحانه جایگاهی مهم ایفا می‌کند.

تحقیقات بر روی عده زیادی از افراد نشان داده است که از دست دادن وعده صبحانه باعث می‌شود، بعد از یک روز هورمون‌های مربوط به گرسنگی و افزایش اشتهای افراد به شدت افزایش یابد.

پس باید صبحانه را کامل بخورید و پس از آن، میان وعده سالم میل نمایید تا وقت ناهار برسد.

در طول این مدت بدن شما شروع به سوزاندن کالری و همچنین لاغری می‌کند.

ناهار سالم خودتان را بخورید و چند ساعت بعد، میان وعده‌ای شامل میوه میل کنید، در نهایت شام را کم و زودتر از همیشه بخورید.

برای لاغری سریع بدون ورزش حرکت کنید

بیشتر ما به زندگی ماشینی عادت کردیم و دوست داریم که برای ساعت‌های طولانی پشت میز کامپیوتر و اداره خودمان بمانیم و کارهای روزانه انجام دهیم اما اگر می‌خواهید لاغری سریع شکم بدون ورزش تجربه کنید، باید کمی به خودتان زحمت بدهید و تکان بخورید.

اگر خانم خانه‌دار هستید، بیشتر از قبل کارهای خانه را انجام دهید، در خانه راه بروید، ورزش‌های داخل خانه انجام دهید و تحرکتان را بیشتر کنید.

اگر کار اصلی شما بیرون از خانه و قرار است پشت میز به مردم خدمت کنید، هر از چند گاهی بلند شوید، راه بروید، برای خودتان چای بریزید.

هیچ وقت بالا و پایین آمدن از پله‌های دفترکارتان را فراموش نکنید، یکی از بهترین روش‌های لاغری این است که آسانسور و پله‌برقی را فراموش کنید و از پله‌ها بالا بروید.

به طور کلی هر چقدر سکون بیشتری داشته باشید، شکم بزرگ‌تری هم خواهید داشت.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش آب بیشتر بخورید

باورپذیری این موضوع که می‌توان برای لاغری سریع شکم بدون ورزش، آب زیاد خورد کمی سخت و دشوار است اما مطالعات نشان از این دارد که خوردن آب زیاد به لاغری بدن و شکم کمک می‌کند.

خوردن آب به معنی این است که بدن به خود زحمت دهد تا آب اضافی را دفع کند.

پس شما مجبور خواهید شد از پشت میز به سمت سرویس‌های بهداشتی بروید.

از طرفی اندک کالری توسط کلیه‌های شما برای فراوری آب مصرف می‌شود.

اگر با جیمیتو همراه بوده باشید در یکی از مقاله‌های ما خواندید که آب سرد بیش از آب ولرم می‌تواند به لاغری شما کمک کند.

دلیل این است که آب سرد به محض وارد شدن به بدن شروع به گرفتن گرما از اندام‌ها و گرم شدن می‌کند در این حالت علاوه بر کالری مصرفی کلیه‌ها، اندک کالری دیگری برای گرم شدن آب خنک نیز مصرف می‌شود.

پس آب خنک بخورید تا لاغری سریع شکم بدون ورزش را تجربه کنید.

بهتر است این را هم بدانید، خوردن آب قبل از غذا به مقدار زیادی اشتهای شما را کور می‌کند.

علاوه بر آب، مواردی به مانند سالاد سبزیجات، مقداری پیش‌غذای تند فلفلی و دیگر پیش‌غذاهای سالم می‌توانند نقش مشابهی داشته باشند.

لذا قبل از اینکه دست به خوردن شام ببرید، مقداری آب بخورید تا حجم معده شما پر شود و زودتر از قبل دست از غذا خوردن بکشید.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش قهوه بخورید

قهوه هر چند تیره است اما کارنامه سلامتی سفید و روشنی دارد.

قهوه دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است همچنین این نوشیدنی در خود مقادیر فراوانی منگنز، منیزیم و پتاسیم که قبلاً هم به آن‌ها اشاره کردیم، دارد.

با نوشیدن قهوه نه تنها لاغری می‌شوید بلکه خطر بروز حملات قلبی و انواع التهاب‌ها را نیز کاهش می‌دهید.

کارشناسان اعلام کردند که قهوه دارای مواد مغذی است که سوخت و ساز بدن به ویژه چربی سوزی در ناحیه شکمی را افزایش می‌دهد و شما می‌توانید از این معجزه برای لاغری شکم خود استفاده کنید.

برای دیدن اثر لاغری با قهوه باید در روز، حداقل دو لیوان از آن میل کنید.

البته توصیه می‌کنیم در کنار خوردن قهوه، میزان کلسیم دریافتی بدن را نیز افزایش دهید.

بر اساس تحقیقات، قهوه کلسیم بدن را دفع و موجب پوکی استخوان می‌شود لذا در کنار قهوه می‌توانید شیر بگنجانید.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش آجیل بخورید

چه رژیم غذایی خوبی برای لاغری شکم شما انتخاب کردیم، مصرف آجیل! بر خلاف تصور شما که افزایش وزن روزهای بعد از عید نوروز به دلیل مصرف آجیل است، خوردن آجیل مناسب باعث لاغری می‌شود.

مطالعات نشان داده است که کسانی که آجیل بدون فراوری مصرف می‌کنند، ۶۲ درصد از وزن و همچنین ۵۶ درصد از چربی خود را با ورزش بیشتر از دست می‌دهند.

دلیل این افزایش سوخت و ساز، وجود فیبرهای مانع جذب چربی در بدن است. توصیه شده است که تعداد بادام در آجیل را افزایش دهید.

آجیل چرا شکم شما را لاغر می‌کند؟ به این دلیل که چربی‌های اشباع نشده این ماده مغذی به عنوان یک عامل تحریک کننده چربی‌های دور شکمی را از بین می‌برند.

همچنین خوردن آجیل به شما انرژی مضاعفی برای انجام ورزش و همچنین فعالیت‌های روزانه می‌دهد تا بتوانید برای لاغری بیشتر از قبل تلاش کنید.

پس آجیل بخورید، تا لاغر و قوی شوید.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش بیشتر شکمتان را ببینید

این قسمت از سبک زندگی لاغری سریع شکم بدون ورزش بیش از اینکه جنبه رژیم غذایی داشته باشد، جنبه فکری دارد.

اگر روزانه سعی کنید حمام کنید، جلو آینه بایستید، لباس‌هایی که قبلاً برای شما مناسب بودند و حالا تنگ شدند بپوشید انرژی بیشتری برای آب کردن شکم خود به دست خواهید آورد.

با مخفی کردن شکم زیر پیراهن‌های بزرگ نمی‌توانید از شر مشکلات آن خلاص شوید و روز به روز چاق‌تر هم می‌شوید.

دیدن شکم برآمده از لحاظ روحی شاید ممکن است برای روزهای اول باعث سرخوردگی شود اما در نهایت به شما انگیزه مضاعفی برای ورزش کردن، رعایت کردن رژیم غذایی مناسب و دیگر روش‌های لاغری سریع شکم می‌دهد.

پس از اینکه جلو آینه بایستید و سؤال کنید چه کسی چاق‌ترین فرد خانه است، نترسید.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش صبحانه شیر بخورید

در مورد کلیت لاغری سریع شکم بدون ورزش گفتیم که هر چقدر مصرف منیزیم، پتاسیم و کلسیم را افزایش دهید، بیشتر لاغر می‌شوید.

حال با ماده مغذی سر و کار داریم که همه این سه را در خورد دارد، شیر.

صبحانه خودتان را به همراه شیر آغاز کنید تا بدنتان در آغاز روز مقدار کافی کلسیم دریافت کند.

کلسیم کافی سوخت و ساز بدن را به سمت مصرف کالری بیشتری و لاغری پیش می‌برد.

اگر نمی‌توانید شیر خالص بخورید، طعم‌دهنده‌های بدون قند اضافه نمایید یا آن را درون تکه‌هایی از بسته‌های غذایی مخصوص صبحانه خالی کنید.

همچنین در طول روز خوردن شیر را فراموش نکنید، مسلماً اگر بتوانید میان وعده‌های خودتان را از چای به شیر تبدیل کنید تا علاوه بر سلامتی، لاغری را نیز تجربه نمایید.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش آرام تر غذا بخورید

یک تغییر ساده در غذا خوردن به شما کمک خواهد کرد تا از شر شکم برآمده خلاص شوید.

هرچقدر غذا را بیشتر در دهان نگه دارید و آن را بجوید، بر اساس نظر متخصصان بیشتر لاغر می‌شوید.

از دو جهت می‌توان به این موضوع پرداخت، یک اینکه هر چقدر آهسته‌تر غذا بخورید، برای مثال هر لقمه را ده بار بجوید میزان اشتهای شما برای خوردن غذا در ادامه کاهش پیدا می‌کند.

از سوی دیگر زمانی که غذای به‌خوبی هضم شده وارد معده و روده می‌شود، این دو اندام زحمت زیادی برای جذب مواد مغذی نمی‌کشند و املاح به سادگی در روده جذب می‌شود.

همچنین زمانی که شما سریع غذا می‌خورید، بیش از همیشه هوا به درون معده خودتان می‌فرستید که خود یکی از عوامل بروز نفخ شکم و بالا آمدن آن است.

پس بیایید از امروز با لقمه‌های خورده شده در دهانمان بیشتر بازی کنیم تا لاغرتر شویم.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش پروبیوتیک بخورید

خوشبختانه این روزها واژه غنی شده از پروبیوتیک را روی اغلب محصولات لبنی مشاهده می‌کنیم و کافی است که شما در انتخاب محصول مورد نظرتان بیشتر دقت کنید تا پروبیوتیک بیشتری هم دریافت کنید.

اما اگر نمی‌دانید پروبیوتیک چیست لازم است بگوییم که این عبارت عنوان عمومی برای دسته بزرگی از باکتری‌های مفید موجود در روده‌ها است که به جذب مواد مغذی در بدن کمک می‌کنند.

همچنین این باکتری‌ها از بروز برخی مشکلات گوارشی هم جلوگیری می‌کنند.

متأسفانه بدن نمی‌تواند مواد غذایی این باکتری‌ها را به خودی خود تأمین کند و شما نیاز دارید برای داشتن این باکتری‌ها، از محصولات پروبیوتیک مصرف کنید.

برای اینکه بدانید روده‌هایتان مثل بنز کار می‌کند و همه مواد مغذی را از غذا دریافت می‌نماید، محصولات پروبیوتیکی شامل ماست و پنیر غنی شده بخورید.

مسلماً این کار سخت‌تر از ورزش کردن نیست.

همچنین در کنار این محصولات خوردن میوه‌ها، آجیل، دانه‌ها و غلات به شما و رشد باکتری‌های پروبیوتیک در بدن کمک می‌کند.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش، استراحت کنید

جالب است که شما نه تنها قرار نیست ورزش کنید بلکه باید بیشتر هم استراحت کنید و به بدن خودتان بگویید که خیالش تخت باشد! بر اساس مطالعات انجام شده، هر چقدر بدن شما میزان کمتری هورمون استرس داشته باشد، مقدار چربی ذخیره شده کمتری هم دارد.

لذا زمانی که شما به بدن خودتان فرصت می‌دهید که آرامش از دست رفته را بازیابی کند و از شر هورمون‌های استرس خلاص شود، درصد چربی خونتان نیز کاهش می‌یابد.

از طرفی زمانی که شما استراحت کرده باشید، ولع کمتری به خوردن غذا و رفع خستگی با غذا خوردن خواهید داشت.

به همین دلیل شما باید در طول روز ۲۰ دقیقه را صرف بازیابی آرامش و استراحت کنید تا لاغر شوید.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش راه بروید

بیان واضحات است اما لازم است که بدانید برای لاغری سریع شکم بدون ورزش نیاز دارید که حداقل نیم ساعت در طول روز پیاده‌روی داشته باشید.

پیاده‌روی نه تنها کالری می‌سوزاند بلکه به شما کمک می‌کند تا متابولیسم بدنتان را برای سوزاندن بیشتر چربی‌ها زنده نگه دارید.

قدم زدن مداوم در طول روز به عنوان یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین روش‌های لاغری سریع شکم بدون ورزش شناخته می‌شود.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش چای سبز بخورید

تحقیقات انجام شده نشان داده است که خوردن چای سبز به مانند قهوه می‌تواند سایز لباس‌هایتان را کوچک‌تر کند.

چای سبز دارای ترکیبی به نام کاتچین است که به سریع‌تر شدن سوخت و ساز چربی در بدن کمک زیادی می‌کند.

به همین دلیل بدن شما انرژی و چربی‌های بیشتری مصرف می‌کند.

همچنین خوردن چای سبز به بدن شما کمک خواهد کرد که در کبد، چربی بیشتری بسوزد.

مطالعات می‌گویند که خوردن روزی ۴ لیوان چای سبز به مقدار زیادی در لاغری سریع شکم بدون ورزش مؤثر است.

برای لاغری سریع شکم بدون ورزش نمک را کم کنید

نمک کمتری بخورید تا شکم برآمده نداشته باشید.

کارشناسان معتقدند که کاهش مصرف نمک به میزان ۳ گرم در روز توسط محدود کردن خوردن مواد غذایی فراوری شده به مقدار زیادی در دفع آب و همچنین لاغرتر شدن شکم بدون ورزش کمک می‌کند.


رژیم غذایی لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

۱- جودوسر باعث بالارفتن سرعت سوخت و ساز بدن می شود و اگر صبحانه بخورید تا موقع ناهار انرژی دارید و به سراغ غذاهای ناسالم نمی روید.

۲- بادام بادام حاوی پروتئین هایی است که با گرسنگی مبارزه می کنند.

از طرف دیگر حاوی چربی های اشباع نشده ای است که بسیار سیر کننده می باشند.

این دو عامل به کاهش وزن و کاهش چربی کمک می کنند.

مطالعات نشان می دهد افرادی که بادام مصرف می کنند نیم برابر بیشتر از افرادی که بادام مصرف نمی کنند، چربی های شکمی خود را از دست می دهند.

۳- کاهو کاهو سرشار از فیبر و آب است خوردن آن به پر شدن معده و احساس سیری کمک می کند.

در نتیجه با بوجود آمدن احساس سیری به کاهش چربی کمک می کند.

۴- لوبیا همانطور که در مقاله خواص لوبیا ؛ ۱۱ دلیل برای مصرف لوبیا بیان کردیم، با خوردن لوبیا به دلیل فیبر و پروتئین بالا برای طولانی مدت احساس سیری می کنید و نیازی به خوردن غذاهای دیگر ندارید.

۵- چای یخی چای یخی را می توان جایگزین سایر نوشیدنی های پرکالری مانند نوشابه و دلستر کرد.

با این کار کالری مصرفی روزانه کاهش می یابد و به کاهش چربی در طولانی مدت کمک می کند.

۶- سرکه سیب سرکه سیب آنزیم چربی سوزی را تحریک می کند و سطح قند خون را تنظیم می کند.

از طرف دیگر با مصرف سرکه سیب احساس گرسنگی کاهش یافته و موجب سیری می شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله آیا لاغری با سرکه سیب ممکن است؟ را مطالعه فرمایید.

۷- دارچین دارچین طبع گرمی دارد و به بالا بردن سوخت و ساز بدن کمک می کند.

دارچین را می توان به جای شکر عنوان چاشنی و شیرین کننده به غذاها اضافه کرد.

دارچین با کاهش کالری دریافتی و از طرف دیگر با بالا بردن چربی سوزی به کاهش وزن کمک می کند.

۸- آب بیشتری بخورید سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و بدن را پاکسازی می کند و بعنوان یک کاهش دهنده اشتها کمک می کند.

ببینید آب نخوردن چه بلایی سرتان می آورد؟ برای اینکه تاثیر بیشتری داشته باشد نکات زیر را رعایت کنید: قبل از غذا آب بخورید.

این کار باعث کم شدن ۷۵ کالری در هر وعده غذایی می شود و اگر هر روز این کار را انجام دهید سالانه ۲۷۰۰ کالری کمتر مصرف می کنید.

آب را طعم دار کنید. شما می توانید تکه ای لیمو، نعنا، نارنج برای رهایی از طعم معمولی آب استفاده کنید و حتی لیمو سوخت و ساز بدن را بالا می برد.

آب خنک بخورید. سوخت و ساز بدن را بالا می برد و بدن برای گرم کردن آن کالری بیشتری می سوزاند و باعث کاهش وزن می شود.

آب کافی بنوشید. هشت لیوان آب در روز به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام کمک می کند.

۹- نوشیدنی ها را تغییر دهید به جای نوشابه های گازدار از آب استفاده کنید یا با خواندن مقاله بهترین نوشیدنی برای کاهش وزن چیست؟ نوشیدنی مناسبی انتخاب کنید.

به جای قهوه با خامه و شکر از قهوه معمولی استفاده کنید.

چای سبز حاوی آنتی اکسیدانی به نام کاتچین است که به طور طبیعی باعث افزایش سوخت و ساز بدن و افزایش چربی سوزی بدن می شود.

مصرف الکل را قطع کنید.

الکل سطح استروژن بدن را افزایش می دهند و باعث ذخیره شدن چربی در پاها و شکم می شود.

۱۰- استفاده از زردچوبه در غذاها باعث کاهش التهاب در بدن می شود و حتی سرعت سوخت و ساز بدن در آب شدن چربی ها را بالا می برد.

۱۱- مصرف پروتئین را افزایش دهید پروتئین نسبت به چربی و کربوهیدارت بدن را بیشتر سیر نگه می دارد.

پس خوردن پروتئین گرسنگی را کاهش می دهد.

مصرف پروتئین میزان متابولیسم بدن را بالا می برد و به تعادل قندخون و سطح پایین انسولین کمک می کند.

۱۲- آجیل ها و دانه ها یکی از بهترین منابع گیاهی است و اسیدچرب های امگا۳ زیادی دارند که باعث کاهش میزان کلسترول می شود.

۱۳- روغن گردو سرشار از امگا۳ است و مانع از پرخوری می شود و فیبر بالای آن برای طولانی مدت سیر نگه تان می دارد چون زمانی که فیبرها وارد معده می شوند آب را به خود جذب می کنند و حجیم می شوند.

۱۴- شکلات سرشار از فیبر است و با خوردن کمی از آن احساس سیری می کنید و اشتهای شما نسبت به غذاهای شور و چرب کم می کند.

همچنین شکلات تلخ میزان متابولیسم بدن را بالا می برد و موجب کاهش وزن می شود.

۱۵- برگه سیب به راحتی هضم می شود و باعث تصفیه خون و پاکسازی معده و روده می شود و سرشار از فیبر است و منبع غنی برای انواع ویتامین های B، کلسیم، آهن و … است.


رژیم لاغری سریع و موثر

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

رژیم لاغری ۷روزه سوپ کلم:

در این رژیم غذای شما می توانید سوپ کلم را به میزان نامحدود مصرف کنید و در کنار آن:

روز اول: هر گونه میوه به جز موز را مصرف کنید.

روز دوم: سبزیجات بصورت نا محدود، سیب زمینی پخته با کره

روز سوم: هرگونه میوه جز موز + سبزیجات پخته بصورت نامحدود

روز چهارم: تا ۸ عدد موز + شیر بدون چربی بصورت نا محدود

روز پنجم: مقدار زیادی گوشت گاو به همراه گوجه فرنگی + ۶-۸ لیوان آب

روز ششم: گوشت گاو + سبزیجات بصورت نامحدود

روز هفتم: برنج قهوه ای+ آب میوه های شیرین نشده ولی در این روز از سوپ کلم بعنوان میان وعده استفاده کنید.

موارد غیر مجاز در این رژیم:

مصرف نان / الکل / نوشابه های گازدار

نحوه تهیه سوپ کلم : سوپ کلم ترکیبی از انواع سبزیجات کم کالری با گوجه فرنگی، سوپ پیاز طعم دار مخلوط، عصاره یا آب سیزیجات

رژیم لاغری سریع همراه با پاک سازی در ۲۰ روز

رژیم پاک سازی ۲۰ روزه

در این رژیم خوردن نوشابه های گازدار، قند و شکر، شیرینی و شکلات و کلوچه،نوشابه های الکلی و لیموناد، نان سفید و پاستا و سیب زمینی و ماکارونی جدا ممنوع هست و باید از مصرفشون خودداری کنید:

روز ۱-۲ روز های گرسنگی

برای تمام روز ۱ تا ۲ لیتر شیر ، ۱ل اب گوجه فرنگی ، ۲ واحد نان گندم سبوس دار

روز ۳-۴ روز پروتئین

۸-۹ صبح: ۱ فنجون فهوه با شیر ،۱/۲ ق چ کره ،۱/۲ ق چ عسل،یک تکه نان سبوس دار

۱-۲ بعد از ظهر: ۱ل اب گوشت ، ۱۰۰ گرم گوشت قرمز یا ماهی ، ۱ واحد نان سبوس دار

۴-۵ عصر ۱ل شیر یا چای ،۱/۲ ق چ عسل

۷ عصر: ۱۰۰ گرم گوشت پخته یا ۲ عدد تخم مرغ ابپز ،۵۰ گرم پنیر ،۱ل شیر

روز ۵-۶ روز سبزیجات

۸ صبح: ۲عدد سیب یا ۲ عدد پرتقال

۱۲ ظهر: سوپ سبزیجات و سالاد سبزیجات بدون سیب زمینی

۴-۵ عصر: ۲ عدد سیب یا ۲ عدد پرتقال

۷ عصر :سالاد سبزیجات شامل کلم برگ،چغندر و هویج ، ۱واحد نان سبوس دار ۱ل چای ،۱/۲ ق چ عسل

توجه کنید:

*روزی ۱ عدد مولتی ویتامین مصرف شود

*از پنیر محلی کم نمک استفاده شود

*این رژیم غذایی رو تا ۲۰ روز ادامه دهید

*کاهش وزن بعد از اتمام رژیم ۱۲ تا ۱۵ کیلو هست

رژیم لاغری چربی سوزی ۳ روزه

شرکت کنندگان ادعا می کند در عرض چند روز می توانند تا ۴ کیلو وزن از دست بدهند.

این رژیم شامل سه روز مصرف موادغذایی با کالری بسیار کم است که در چهار روز آینده کالری مصرفی حدود ۱۲۰۰ کیلوکالری – ۱۵۰۰ کیلوکالری است.

در اینجا برنامه غذایی سه روزه ذکر شده است:

روز اول:

صبحانه: ۱ کف دست نان سبوس دار با ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، ۱/۲ گریپ فروت، ۱ فنجان قهوه یا چای.

ناهار: یک کف دست نان سبوس دار، ۱/۲ فنجان ماهی تن، ۱ فنجان قهوه یا چای

شام: ۸۵ گرم گوشت، ۱ فنجان لوبیا سبز، ۱ سیب کوچک، ۱/۲ موز، ۱ فنجان بستنی وانیلی.

روز دوم:

صبحانه: ۱ تکه نان تست (سبوس دار)، ۱ تخم مرغ پخته شده، ۱/۲ موز.

ناهار: ۱ تخم مرغ پخته، یک فنجان پنیر خامه ای، ۵ کراکر نمکی.

شام: ۲ عدد هات داگ، ۱/۲ فنجان هویج و ۱/۲ فنجان کلم بروکلی، ۱/۲ موز، ۱/۲ فنجان بستنی وانیلی.

روز سوم:

صبحانه: ۱ قوطی کبریت پنیر +۵ کراکر نمکی و یک سیب

ناهار: ۱ کف دست نان سنگگ، یک تخم مرغ

شام: یک فنجان ماهی تن، ۱/۲ موز، ۱ فنجان بستنی وانیلی.

میان وعده بین وعده های غذایی مجاز نیست.

قهوه سیاه و چای سبز بدون شکر مجاز است.


رژیم لاغری دکتر کرمانی

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

۱- کالری روزانه را کم کنید هرچه بیشتر انرژی مصرف کنید، کالری بیشتری می سوزانید.

کالری هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرند به عنوان چربی ذخیره می شوند.

با دریافت کالری کمتر و استفاده بیشتر از انرژی، چربی های ذخیره شده را بسوزانید.

برای محاسبه میزان کالری روزانه از برنامه کالری شمار زیره استفاده کنید.

۲- برای لاغری شکم مقدار وعده های غذایی را کاهش دهید.

مقدار روغنی که برای پخت و پز استفاده می کنید را اندازه گیری کنید.

روغن و سس هایی که برای سالاد استفاده می کنید را کاهش دهید. از ظرف کوچک تر استفاده کنید.

آرام تر غذا بخورید و تا ۲۰ دقیقه بعد از غذا خوردن صبر کنید تا مطمئن شوید سیر شدید.

مقاله ۵ گام برای آگاهانه غذا خوردن به شما در شیوه غذا خوردن کمک می کند.

اگر در رستوران غذا می خورید نیمی از غذای خود را به خانه ببرید.

در مقابل تلویزیون غذا نخورید، چون ممکن است بدون اینکه متوجه شوید، پرخوری کنید.

تراکم غذا را نیز در نظر بگیرید.

برای مثال یک فنجان انگور حاوی ۱۰۰ کالری است، اما یک فنجان کشمش حدود ۴۸۰ کالری دارد.

سبزیجات و میوه های تازه سرشار از آب و فیبر هستند، بنابراین کمک می کنند بدون دریافت کالری زیاد احساس سیری کنید.

۳- برای لاغری شکم از روش های کالری سوزی استفاده کنید از محل مورد نظرتان دورتر پارک کنید و چند گام اضافی بردارید.

بهتر است به جای ماشین برای تردد در سطح شهر، از پیاده روی یا دوچرخه استفاده کنید.

به جای آسانسور یا پله برقی در صورت امکان از پله ها استفاده کنید.

بعد از وعده های غذایی کمی پیاده روی کنید. اگر کارتان پشت میز است سعی کنید هر یک ساعت برای مقداری پیاده روی یا کشیدن بدن، از جا بلند شوید.

بسیاری از فعالیت های لذت بخش باعث می شوند کالری بسوزانید، مانند پیاده روی در طبیعت، رقص و حتی بازی با فرزندتان.

مثلا فردی با وزن ۵۶ کیلوگرم اگر ۳۰ دقیقه باغبانی کند می تواند ۱۳۵ کالری بسوزاند.

هرچه بیشتر حرکت کنید، کالری بیشتری می سوزانید در نتیجه احتمال آب کردن چربی شکم هم بالاتر می رود.

۴- استرس خود را کاهش دهید استرس باعث می شود ترشح هورمون هایی در بدن افزایش پیدا کند که عادات غذایی را برهم می زنند و میل به غذاهای شیرین یا شور را بالا می برند.

احساس گرسنگی م یکنیم و در نتیجه بیشتر غذا می خوریم و یا به سراغ غذاهای ناسالم می رویم که چربی های شکمی را افزایش می دهند پس توجه کنید که استرس باعث چاقی می شود.

۵- به اندازه بخوابید کم خوابی هورمون استرس را در بدن بالا می برد و باعث جمع شدن چربی شکم و کاهش میزان هورمون لپتین (کنترل اشتها) می شود و فرد به سراغ خوراکی هایی ناسالم مثل کیک، شیرینی، چیپس و … می رود.

۶- فیبر بیشتری بخورید غذاهایی با فیبر بالا کمک می کند برای طولانی مدت احساس سیری داشته باشید و بدن را هم پاکسازی می کند و سطح کلسترون خون را پایین می آورد.

در برنامه غذایی خود از این غذاهای فیبردار غافل نشوید.

۷- آهسته غذا بخورید هنگام غذاخوردن عجله نکنید تا غذایتان دیرتر تمام شود و دیگری میلی به خوردن بشقاب دوم نداشته باشید و مغزتان پیام سیری را دریافت کند.

۸- غذایتان را خوب بجوید با این کار هم طعم و مزه غذا را بهتر درک می کنید و هم به هضم و جذب مواد مغذی در بدنتان کمک می کنید.

۹- غذاهای تند بخورید سوخت و ساز بدن را بالا می برد و باعث می شود چربی و کالری بیشتری بسوزانید.

علاوه بر آن غذایتان خوش طعم تر می شود و وزن بیشتری می سوزانید.


رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

لاغری, لاغری شکم, رژیم لاغری, لاغری سریع شکم بدون ورزش, رژیم غذایی لاغری, رژیم لاغری سریع و موثر, رژیم لاغری دکتر کرمانی, رژیم چهل روزه لاغری

خب حالا وقت آن رسیده است که درمورد رژیم خام گیاهخواری ۴۰ روزه و نحوه اجرای آن صحبت کنیم .

اگر ۴۰ روز کاری را انجام دهید این به این معنی است که به آن کار عادت کرده اید و قصد ما نیز همین است .

میخواهیم بعد از این چهل روز عادات غذایی شما اصلاح شود و به صورت خودکار مواد غذایی درست و سالم را مصرف کنید .

هدف اصلاح برنامه غذایی است که در نهایت منجر به کاهش وزن و حفظ تناسب اندام خواهد شد .

مرحله اول ، ناشتا و بعد از آن صبحانه

یک قاشق چایخوری زیره سیاه به همراه یک لیوان آب ولرم + آب یک عدد لیمو ترش و یا نارنج تازه

نیم ساعت بعد یک لیوان میوه و یا آب میوه را به همراه سبزیجات ( میتواند سالاد کاهو و خیار و کلم باشد ) تا جایی که اشتهایتان اجازه میدهد میل کنید .

از بعد از مصرف صبحانه تا قبل از رسیدن زمان ناهار برای اینکه گرسنه نشوید و انرژی کافی برای فعالیت های روزمره را داشته باشید میتوانید از میوه هایی که توسط آفتاب خشک شده اند استفاده کنید .

به عنوان مثال میتوانید توت خشک ، انجیر خشک ، مویز سیاه ، برگه هلو و زردآلو و همچنین عناب را میل کنید .

وعده ناهار در رژیم خام گیاهخواری ۴۰ روزه

وعده ناهار جزو یکی از مهم ترین وعده های غذایی رژیم گیاهخواری ۴۰ روزه به شمار می آید چرا که بعد ازفعالیت های صبح تا ظهر که معمولا افراد را دچار گرسنگی و خستگی میکند ، وقت تجدید قوا میرسد.

۱ کاسه سالاد با محتویات سبزیجات و صیفیجات دلخواه به همراه ۳ قاشق غذا خوری کنجد خام و ۳ قاشق مویز سیاه .

به محتویات گفته شده ، یک قاشق غذا خوری سیاه دانه ، مقداری نمک و فلفل سیاه ، کمی روغن زیتون بودار و یا روغن کنجد ، مقداری جوانه ماش وبه اندازه دلخواه آب لیمو و یا نارنج تازه اضافه کنید .

بعد از اینکه ناهارتان را میل کردید باید تا فرا رسیدن وعده بعدی انرژی لازم را داشته باشید .

به منظور این حفظ انرژِی میتوانید هر نیم ساعت یک عدد از میوه مورد نظرتان را میل کنید .

دقت کنید که میوه ها نباید به صورت سالادی و مخلوط با هم مصرف شوند . . سعی کنید از یک میوه تکراری استفاده نکنید چرا که تنوع یکی از نکات مهم در اجرای رژیم خام گیاهخواری ۴۰ روزه است .

وعده شام در رژیم خام گیاهخواری ۴۰ روزه

حال بعد از گذراندن یک روز گیاهی ، نوبت به میل کردن یک شام گیاهی است .

گردو ، مغذ بادام خام و فندق خام را ( هر سه باهم به اندازه نصف فنجان شوند ) به همراه نصف فنجان پودر ناگیل و ۲ عدد عدد انجیر خشک ، دو قاشق کنجد خام ، دو عدد خرما ، مقداری آب سرد به همراه یخ خرد شده ، را با هم در یک مخلوط کن ریخته و میکس کنید .

معجون مقوی و سرشار از سلامتی آماده است .

نیم ساعت قبل از خواب ، یک قاشق تخم خرفه را به همراه یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه (شیرازی ) مصرف کنید .

نکات مهم در رژیم خام گیاهخواری ۴۰ روزه

به منظور بالارفتن سرعت تاثیر و میزان تاثیر رژیم خام گیاهخواری ۴۰ روزه ، نکات زیر را درنظر گرفته و آنها را رعایت کنید .

هر هفته ۲ بار مخلط آب هویج و آب کرفس را در وعده صبحانه خود میل کنید

همانطور که گفتیم در این رژیم تنوع بسیار مهم است .

سعی کنید از انواع مختلف سبزیجات و میوه های رنگارنگ در رژیم خود استفاده کنید . این کار باعث میشود بدن شما از ویتامین های مختلف استفاده کند و شما نیز خیلی زود از ادامه رژیم خسته نشوید .

نسبت استفاده از میوه ها و سبزیجات بهتر است طبق فورمول زیر باشد : ۸۰ درصد میوه فصل ، ۱۰ دصد دانه و سبزی و جوانه ها ، ۱۰ درصد مغز ها

در شروع برنامه سعی کنید از مواد زیر استفاده نکنید : موز ، کیوی ، بادام هندی ، پسته ، قارچ ، زیتون ، بادام زمینی ، لوبیا و سویا

در رژِیم خام گیاهخواری ۴۰ روزه ، جوانه ماش نسبت به سایز جوانه ها اولیت دارد .

سعی کنید بیشتر از جوانه ماش استفاده کنید .

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments