درخواست WHO از کشورها برای بررسی موارد اولیه ابتلا به کرونا

سلامت 🔥 ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

درخواست WHO از کشورها برای بررسی موارد اولیه ابتلا به کرونا

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا سازمان جهانی بهداشت گزارش فرانسه مبنی بر بروز یک مورد ابتلا به کرونا در هفتم دسامبر (اوائل دی ماه) سال گذشته و زودتر از آنچه که تصور می‌شد را “عجیب” ندانسته و کشورهای دیگر را نیز ترغیب می‌کند تا درباره سایر موارد مشکوک کرونا در کشور خود تحقیق کنند.
درخواست WHO از کشورها برای بررسی موارد اولیه ابتلا به کرونا

سازمان جهانی بهداشت گزارش فرانسه مبنی بر بروز یک مورد ابتلا به کرونا در هفتم دسامبر (اوائل دی ماه) سال گذشته و زودتر از آنچه که تصور می‌شد را “عجیب” ندانسته و کشورهای دیگر را نیز ترغیب می‌کند تا درباره سایر موارد مشکوک کرونا در کشور خود تحقیق کنند.

به گزارش ایسنا، بیماری ناشی از کروناویروس جدید که بعداً با نام کووید-۱۹ شناخته شد، اولین بار توسط مقامات چینی در ۳۱ دسامبر به سازمان جهانی بهداشت گزارش شد و پیش از این تصور نمی‌شد که تا ژانویه به اروپا شیوع یافته باشد.

کریستین لیندمایر، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در ژنو با اشاره به گزارش های فرانسه در این باره گفت: این گزارش تصویری کاملاً جدید به همه چیز خواهد داد.

به گفته وی، این یافته‌ها به درک بهتری از نحوه گردش احتمالی کروناویروس جدید کمک می‌کند. وی افزود سایر موارد زودهنگام این بیماری ممکن است پس از آزمایش مجدد نمونه‌ها ظاهر شوند.

یک بیمارستان فرانسوی که نمونه‌های قدیمی از بیماران ذات‌الریه را آزمایش کرده بود، کشف کرد که در تاریخ ۲۷ دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹)، حدود یک ماه پیش از آن که دولت فرانسه اولین مورد ابتلا به کرونا را در این کشور اعلام کند، یک مرد به بیماری کووید-۱۹ مبتلا بوده که بعداً بهبود یافته است.

از همین رو سخنگوی سازمان جهانی بهداشت دیگر کشورها را ترغیب کرده تا موارد ذات‌الریه با منشا نامشخص را در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در کشور خود بررسی کنند، چرا که این امر می‌تواند “تصویر جدید و واضح‌تر” از شیوع این بیماری به جهانیان بدهد.

کریستین لیندمایر، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به سوالی درمورد منشا این ویروس در چین اظهار داشت برای کشف این موضوع تحقیقات دیگر کشورها از اهمیت بسیار بسیار بالایی برخوردار است.

این درحالیست که مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ادعا کرده که کشور وی “شواهدی” دارد که نشان می‌دهد کروناویروس جدید از آزمایشگاهی در ووهان، چین پدید آمده است، هرچند دانشمندان به WHO تاکید کرده‌اند که منشأ این بیماری از حیوانات بوده است و موضع آمریکا در این خصوص تنها حدس و گمان است و اساس علمی ندارد.

بنا بر گزارش رویترز،  دکتر مایک رایان، کارشناس ارشد فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت، روز گذشته (دوشنبه) گفت که دبیر کل این سازمان موضوع منشاء ویروس را “در بالاترین سطح” در طول ماموریت WHO به چین در ژانویه مطرح کرده است.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments