بیش از ۷ میلیون بیمار کرونایی در جهان/ شمار مبتلایان در آمریکا از ۲ میلیون نفر گذشت

سلامت 🔥 ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

بیش از ۷ میلیون بیمار کرونایی در جهان/ شمار مبتلایان در آمریکا از ۲ میلیون نفر گذشت

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ در دنیا به ۴۰۶ هزار و ۱۹۵ نفر رسیده و تاکنون ابتلای هفت میلیون و ۹۱ هزار و ۶۶۷ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ در دنیا به ۴۰۶ هزار و ۱۹۵ نفر رسیده و تاکنون ابتلای هفت میلیون و ۹۱ هزار و ۶۶۷ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین تاکنون سه میلیون و ۴۶۱ هزار و ۶۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در جهان قربانی می‌گیرد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است. در حال حاضر آمریکای جنوبی به ویژه برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

از سوی دیگر آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. طبق آخرین آمار شمار قربانیان این کشور از ۱۱۲ هزار نفر و تعداد مبتلایان نیز از دو میلیون نفر عبور کرده است.

برزیل و روسیه نیز به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس پس از آمریکا، بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

ایران نیز که چندی پیش از لیست ۱۰ کشور اول از نظر “بالاترین تعداد مبتلایان” خارج شده بود از روز گذشته (یکشنبه) دوباره به این فهرست پیوسته است.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده دو میلیون و ۷ هزار و ۴۴۹ مبتلا، ۱۱۲ هزار و ۴۶۹ قربانی

۲.  برزیل ۶۹۱ هزار و ۹۶۲ مبتلا، ۳۷ هزار و ۳۱۲ قربانی

۳.  روسیه ۴۶۷ هزار و ۶۷۳ مبتلا، ۵۸۵۹ قربانی

۴. اسپانیا ۲۸۸ هزار و ۶۳۰ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی

۵. انگلیس ۲۸۶ هزار و ۱۹۴ مبتلا، ۴۰ هزار و ۵۴۲ قربانی

۶. هند ۲۵۷ هزار و ۴۸۶ مبتلا، ۷۲۰۷ قربانی

٧. ایتالیا ۲۳۴ هزار و ۹۹۸ مبتلا، ۳۳ هزار و ۸۹۹ قربانی

۸. پرو ۱۹۶ هزار و ۵۱۵ مبتلا، ۵۴۶۵ قربانی

۹. آلمان ۱۸۵ هزار و ۸۶۹ مبتلا، ۸۷۷۶ قربانی

۱۰. ایران ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ مبتلا، ۸۲۸۱ قربانی

در این فهرست همچنین کشورهای ترکیه، فرانسه، شیلی، مکزیک، پاکستان و عربستان سعودی بالای ۱۰۰ هزار نفر مبتلا دارند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments