ایجاد ۵ اردوگاه در سیستان و بلوچستان/ انجام روزانه ۱۰ هزار تست تشخیصی کرونا در پاکستان

سلامت 🔥 ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

ایجاد ۵ اردوگاه در سیستان و بلوچستان/ انجام روزانه ۱۰ هزار تست تشخیصی کرونا در پاکستان

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت گفت: پیرو مذاکرات تلفنی نخست وزیر پاکستان و رییس جمهوری اسلامی ایران، بلافاصله عمران خان نخست وزیر پاکستان به وزیر بهداشت این کشور اعلام کرده بود که با دکتر نمکی، وریر بهداشت کشورمان تماس گرفته و از تجربیات موفق ایران در زمینه های مختلف، استفاده کنند.
ایجاد 5 اردوگاه در سیستان و بلوچستان/ انجام روزانه 10 هزار تست تشخیصی کرونا در پاکستان

مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت گفت: پیرو مذاکرات تلفنی نخست وزیر پاکستان و رییس جمهوری اسلامی ایران، بلافاصله عمران خان نخست وزیر پاکستان به وزیر بهداشت این کشور اعلام کرده بود که با دکتر نمکی، وریر بهداشت کشورمان تماس گرفته و از تجربیات موفق ایران در زمینه های مختلف، استفاده کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از وبدا، دکتر محسن اسدی لاری بااشاره به اشاره به نشست مجازی وزرای بهداشت ایران و پاکستان، اظهار داشت: امروز دکتر نمکی با دکتر ظفر میرزا همتای پاکستانی خود نشست مجازی به صورت ویدیوکنفرانس داشت و مسائلی از جمله اجرای بسیج ملی مقابله با کرونا، طرح های فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در ایران و همچنین بازگشایی مشاغل و اصناف تشریح شد.

وی افزود: وزیر بهداشت کشورمان در این نشست در خصوص توانمندی های ایران در خصوص تولیدات مورد نیاز برای مقابله با کرونا، سخنانی را مطرح و برای اشتراک تجربیات ایران با پاکستان، اعلام آمادگی کرد. همچنین مقرر شد مستندات مرتبط با اقدامات ایران در زمینه مبارزه با کرونا با پاکستان به اشتراک گذاشته شود و پس از رفع نیازهای داخلی و ذخیره مناسب کیت آزمایشگاهی و لوازم حفاظت فردی در کشور، به دیگر کشورها از جمله پاکستان صادر کنیم.

دکتر محمد آسایی مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی نیز گفت: کشور پاکستان با بیش از ۲۱۰ میلیون نفر جمعیت، به دنبال استفاده از تجارب ایران در زمینه مبارزه با کرونا و رفع نیازهای تجهیزاتی در این حوزه است و بین رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر پاکستان، هماهنگی هایی انجام شده و در این زمینه امروز وزرای بهداشت دو کشور با یکدیگر گفتگو کردند.

روزانه ۱۰ هزار تست تشخیصی کرونا در پاکستان انجام می شود

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه ۱۰ هزار تست تشخیصی کرونا در پاکستان انجام می شود و این کشور می خواهد این ظرفیت را به ۲۰ هزار تست تشخیصی در روز برساند و با توجه به شناختی که از پاکستان دارم و در این کشور حضور داشته ام، تعداد موارد بیماری در پاکستان، بسیار بیشتر از موارد شناسایی شده در آن است.

دکتر آسایی خاطرنشان کرد: در این نشست مجازی توانستیم از تجربیات ایران در مورد سیاست های فاصله گذاری اجتماعی، اعمال محدودیت ها و همچنین بسیج ملی مبارزه با کرونا و فاصله گذاری هوشمند برای مقامات پاکستانی، مواردی را مطرح کنیم که آنها بسیار علاقه مند و خواستار دریافت مستندات مکتوب این تجربیات شدند.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی یادآور شد: برای کنترل کرونا باید در کشور تمام تلاش خودمان را به کار بگیریم اما تا زمانی که در کشورهای دنیا یا همسایه بیماران مبتلا به کووید۱۹ وجود دارند، احتمال گسترش آن نیز وجود دارد بنابراین اگر کمکی به کشورهای همسایه شود، در جهت پیشگیری از بیماری در کشور می تواند باشد.

۵ اردوگاه با دستور وزیر بهداشت در استان سیستان و بلوچستان ایجاد شد

وی افزود: بارها با وزیر بهداشت پاکستان در مورد قرنطینه های مرزی در مرز دو کشور صحبت کرده ایم. ۵ اردوگاه با دستور وزیر بهداشت در استان سیستان و بلوچستان ایجاد شد و تا تمام اتباع قانونی و غیرقانونی، مورد آزمایش قرار می گیرند و در صورت مثبت بودن آزمایشات، در قرنطینه نگهداری و پس از بهبودی تحویل دولت پاکستان می شوند و این کار توسط پاکستان برای دوره ای انجام شد اما در حال حاضر، این پروتکل ها در پاکستان به خوبی اجرا نمی شود.

دکتر آسایی یادآور شد: در حال حاضر حدود ۱۰ شهرستان استان سیستان و بلوچستان در وضعیت سفید قرار دارند و اگر موارد وارده، به کووید۱۹ مبتلا باشند وضعیت این شهرستان ها نیز تغییر پیدا می کند و در مناطق مرزی باید ضوابط و مقررات، تقویت شود.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments