ادعای ایمنی جمعی در برابر کرونا تا چند هفته دیگر در استکهلم

سلامت 🔥 ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

ادعای ایمنی جمعی در برابر کرونا تا چند هفته دیگر در استکهلم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از ایسنا مقام‌های بهداشتی دولت سوئد پیش‌بینی کرده‌اند که استکهلم، پایتخت این کشور در پایان ماه مه (تا سه هفته دیگر) در برابر ویروس کرونا به ایمنی جمعی می‌رسد.
ادعای ایمنی جمعی در برابر کرونا تا چند هفته دیگر در استکهلم

مقام‌های بهداشتی دولت سوئد پیش‌بینی کرده‌اند که استکهلم، پایتخت این کشور در پایان ماه مه (تا سه هفته دیگر) در برابر ویروس کرونا به ایمنی جمعی می‌رسد.

به گزارش ایسنا، دولت سوئد از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا برخلاف دیگر کشورهای اروپایی، سیاست قرنطینه خانگی را در پیش نگرفت و تنها از شهروندان خواست تا به قواعد فاصله گذاری اجتماعی پایبند باشند، از تجمعات بیش از ۵۰ نفر خودداری کنند و مقررات بهداشتی از جمله شستن مرتب دست‌ها را جدی بگیرند.

آندرس تگنل، رئیس بخش بیماری‌های همه‌گیر اداره سلامت عمومی سوئد در این باره گفت: حدود ۳۰ درصد مردم استکهلم به درجه‌ای از ایمنی رسیده‌اند و احتمالا از ماه مه می‌توانیم در پایتخت به ایمنی جمعی برسیم.

وزارت بهداشت سوئد با تائید این فرض می‌گوید که تا اول ماه مه، حدود ۲۷ درصد شهروندان استکهلم به ویروس کرونا آلوده شده و در برابر آن مصونیت پیدا کرده اند.

به گزارش یورونیوز، این درحالیست که بسیاری از کارشناسان اروپایی درباره سیاست ایمنی جمعی در سوئد چندان خوشبین نیستند و می‌گویند شمار قربانیانِ سیاست باز دولت سوئد در برابر شیوع کرونا، نسبت به دیگر کشورهای اسکاندیناوی از جمله دانمارک، فنلاند و نروژ نشانگر آن است که سوئد هزینه انسانی بسیار بیشتری از همسایگان خود در جریان مقابله با این بیماری پرداخته است.

شمار قربانیان در سوئد تاکنون به ۳۰۴۰ نفر رسید و از آغاز شیوع بیماری تاکنون ۲۴هزار و ۶۲۳ مورد قطعی ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور شناسایی شده است.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments