غذاساز هوشمند به بازار می‌آید / سیستم هوشمند به نام جولیا (Julia)

تکنولوژی و فناوری 🔥 ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

غذاساز هوشمند به بازار می‌آید / سیستم هوشمند به نام جولیا (Julia)

غذاساز هوشمند به بازار می‌آید ، به گزارش سایت “دیجیتال ترندز” ، یک شرکت فعال در حوزه اینترنت اشیاء، غذاساز هوشمندی طراحی کرده که علاوه بر انجام تمام مراحل طبخ غذا به طور خودکار ، نیازی به شستشو نیز ندارد. به گزارش این سایت، این سیستم هوشمند که جولیا (Julia) نام دارد، ضمن تهیه و خرید مواد غذایی می‌تواند غذای دلخواه کاربر را به طور تمام خودکار طبخ کند. این سیستم از قابلیت خرد کردن، هم زدن، مخلوط کردن و بخارپز کردن مواد غذایی برخوردار است و نیازی به شستن هم ندارد زیرا حتی این کار را نیز می‌تواند به طور خودکار انجام دهد.

این سیستم هوشمند از دو بخش تشکیل شده است. بخش نخست شامل یک اسمارت هاب شبیه به یک تبلت بزرگ است که ابتدا با فهمیدن این که کاربر چه غذایی دوست دارد یا چه مواد غذایی در خانه موجود است، غذاهای مختلف را برای پختن پیشنهاد داده و سپس دستورالعمل گام به گام پخت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با استفاده از این تبلت همچنین می‌توان مواد غذایی و خواروبار مورد نیاز را سفارش داد. این اسمارت هاب را می‌توان از طریق لمس صفحه یا فرمان صوتی کنترل کرد.

بخش دوم این سیستم هوشمند شامل دستگاهی است که به یک پردازنده بزرگ غذا شباهت دارد. این دستگاه می‌تواند اکثر فعالیت‌های مربوط به پخت غذا از جمله وزن کردن مواد، خرد کردن، مخلوط کردن، رنده، ورز دادن، جوشاندن و بخارپز کردن را انجام دهد. سیستم جولیا همچنین در هنگام طبخ بنابر نیاز می‌تواند دما را تا ۲۶۵ درجه فارنهایت (۱۳۰ درجه سانتیگراد) افزایش دهد.

به گفته کمپانی سازنده، وقتی این سیستم به طور خودکار قادر به انجام کاری نباشد، راهنمایی‌های لازم را در مسیر انجام آن فرآیند در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از این غذاساز هوشمند در نمایشگاه امسال CES رونمایی خواهد شد.

غذاساز هوشمند به بازار می‌آید, سیستم هوشمند به نام جولیا (Julia), غذاساز هوشمند, غذاساز هوشمند جولیا, غذاساز هوشمندی به نام جولیا

غذاساز هوشمند به بازار می‌آید, سیستم هوشمند به نام جولیا (Julia), غذاساز هوشمند, غذاساز هوشمند جولیا, غذاساز هوشمندی به نام جولیا


توضیحی در خصوص اینترنت اشاء

اینترنت اشاء به اختصار آی‌اوتی (به انگلیسی: IoT، مخفف Internet of Things) یا اینترنت چیزها ، شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان است که به شبکه اینترنت متصل شده و توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت قابل کنترل و مدیریت هستند. اینترنت اشیاء به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند. این مفهوم می‌تواند به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت‌های شهری و ترافیک. از ماشین لباسشویی و یخچال گرفته تا پوشاکمان؛ این شبکه بسیاری از دستگاه‌های اطراف ما را در برمی‌گیرد.

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments