اینترنت / اخبار مربوط به اینترنت ایران / قطعی اینترنت / اینترنت ملی

تکنولوژی و فناوری ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

اینترنت / اخبار مربوط به اینترنت ایران / قطعی اینترنت / اینترنت ملی

اینترنت, اخبار مربوط به اینترنت ایران, قطعی اینترنت, اینترنت ملی, قطعی اینترنت در ایران, دلیل قطعی اینترنت, دلیل قطعی اینترنت ایرانسل, آخرین اخبار قطعی اینترنت, دلیل قطعی اینترنت, علت قطعی اینترنت همراه اول, دلیل قطعی اینترنت همراه اول, دلیل قطعی اینترنت رایتل, علت قطعی اینترنت رایتل

اینترنت (به انگلیسی: Internet) (مخفف interconnected network شبکه به هم پیوسته) را باید بزرگ‌ترین سامانه‌ای دانست که تاکنون به دست انسان طراحی، مهندسی و اجرا شده‌است.

اینترنت, اخبار مربوط به اینترنت ایران, قطعی اینترنت, اینترنت ملی, قطعی اینترنت در ایران, دلیل قطعی اینترنت, دلیل قطعی اینترنت ایرانسل, آخرین اخبار قطعی اینترنت, دلیل قطعی اینترنت, علت قطعی اینترنت همراه اول, دلیل قطعی اینترنت همراه اول, دلیل قطعی اینترنت رایتل, علت قطعی اینترنت رایتل

اینترنت سامانه‌ای جهانی از شبکه‌های رایانه‌ای به هم پیوسته‌

اینترنت سامانه‌ای جهانی از شبکه‌های رایانه‌ای به هم پیوسته‌ است که از پروتکلِ «مجموعه پروتکل اینترنت» برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر اینترنت، شبکهٔ شبکه‌ها است که از میلیون‌ها شبکه خصوصی، عمومی، دانشگاهی، تجاری و دولتی در اندازه‌های محلی و کوچک تا جهانی و بسیار بزرگ تشکیل شده‌است که با آرایه وسیعی از فناوری‌های الکترونیکی و نوری به هم متصل شده‌اند. اینترنت در برگیرنده منابع اطلاعاتی و خدمات گسترده‌ای است که برجسته‌ترین آن‌ها وب جهان‌گستر و رایانامه هستند.


راه اندازی سامانه نت سنج

۱۳۹۸/۱۱/۲۴

آذری جهرمی: برای اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری بهتون بدهند،سایت نت‌سنج‌پلاس رو راه‌اندازی کردیم

به گفته جهرمی در این وبسایت به نشانی netsanjplus.ir میتوانید وضعیت پوشش و کیفیت ارائه دهندگان adsl را مشاهده کنید و شکایات مردمی را از این ارائه دهندگان ببینید.


آذری جهرمی از رونمایی مکانیزمی برای بهبود کیفیت اینترنت، از امشب خبر داد.

۱۳۹۸/۱۱/۲۴

در ۴سال اخیر، در رشدی بی‌نظیر در دنیا۳۰۰هزار ایرانی متصل به اینترنت موبایل را به ۷۰ میلیون رساندیم.

همچنین بخوانید:  غذاساز هوشمند به بازار می‌آید / سیستم هوشمند به نام جولیا (Julia)

به کیفیت اهتمام داشتیم اما حالا یک جهش دیگر در راه است


حجم باقیمانده اینترنت پرسرعت به ماه بعد منتقل می‌شود

۱۳۹۸/۱۱/۲۲

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:
با توجه به صدور صورتحساب اینترنت پرسرعت مشتریان در روز ۲۵ هر ماه، حجم باقیمانده مشتریان در این زمان به ترافیک قابل استفاده ماه بعد اضافه می‌شود.


موج دوم حملات سایبری همچنان ادامه دارد

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت:

حمله سایبری به زیر ساخت های ارتباطی کشور شناسایی و دفع شده است.


گسترده‌ترین حمله علیه زیرساخت‌های کشور

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

پس از آنکه حوالی ظهر دیروز، اختلال گسترده در دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت گزارش شد، اکنون یکی از مقامات شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گوید دلیل این رخداد، حمله‌ای سایبری بوده که در ساعت ۱۱و ۴۴ دقیقه رخ داده است.

سجاد بنابی، نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به خبرنگاران گفته که این حمله حدود ۱ ساعت ادامه داشته است.

شرکت ارتباطات زیرساخت یکی از شرکت های تابعه وزارت ارتباطات است که تامین‌کننده انحصاری ارتباطات مخابراتی و پهنای باند اینترنت در کل کشور است.

بنابی می‌گوید که پس از دریافت اخطار حمله سایبری، سپر دژفا فعال شده و حملات را دفع کرده است. با فعال شدن دژفا اختلالات گسترده‌ای در دسترسی ایران به شبکه جهانی اینترنت ایجاد شده است که بنا به گفته این مقام دولتی، پس از چند ساعت برطرف شد.

دژفا، سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات در ایران برای مقابله با حملات سایبری است که امسال از آن رونمایی شده است.

بنابی گفته است که حمله انجام‌شده از نوع DDoS بوده است. این نوع حمله سایبری با هدف از کار انداختن سرورهای هدف با ایجاد درخواست‌های فراوان انجام می‌شود.

همچنین بخوانید:  آیفون / آیفون ۱۱ به بازار عرضه شد / تمامی امکانات و تجهیزات آیفون ۲۰۱۹

نت‌بلاکز نیز که وضعیت دسترسی جهانی به اینترنت را رصد می‌کند، اختلالت ظهر دیروز را تایید کرده و در توییتر نوشته است که از ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه، پهنای باند اینترنت به ۷۵ درصد وضعیت عادی افت کرده است.

اینستاگرام ویکی آوا
توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of