گل‌محمدی: آغاز فوتبال به شناسایی مبتلایان کمک کرده است/ حداقل ۹۰ درصد تیم باید حفظ شود

ورزشی 🔥 ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

گل‌محمدی: آغاز فوتبال به شناسایی مبتلایان کمک کرده است/ حداقل ۹۰ درصد تیم باید حفظ شود

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد آغاز دوباره مسابقات فوتبال در کشور، به شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا کمک کرده است.
گل‌محمدی: آغاز فوتبال به شناسایی مبتلایان کمک کرده است/ حداقل 90 درصد تیم باید حفظ شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، درخصوص آخرین وضعیت بازیکنان تیم فوتبال این باشگاه پس از شروع دور جدید تمرینات، توضیحاتی را اعلام کرد.

* پس از حدود ۷۰ روز، تمرینات تیم دوباره شروع شد. این مدت دوری از فوتبال چطور بود؟

واقعاً ۷۰ روز خیلی سخت را گذراندیم. برای ما فوتبالیست‌ها و فوتبالی‌ها خیلی سخت بود این دوران را سپری کنیم. برای من به شخصه خیلی سخت بود. به هر صورت خوشبختانه تصمیم خوبی برای فوتبال گرفته شد و آن این که تمرینات و مسابقات ادامه پیدا کند. به نظرم یک تصمیم شجاعانه گرفته شد و علی‌رغم همه فشارهایی که وجود داشت و خیلی‌ها دوست نداشتند لیگ بنا بر شرایط خودشان ادامه یابد. تمرینات ما شروع شد و از بازیکنان تست آمادگی جسمانی گرفتیم. شرایط بچه‌ها بد نیست و پس از این مدت انتظار، این که اوضاع خوبی داشته باشند درست نیست. به نظرم با انجام تمرینات اختصاصی و داشتن بازی‌های تدارکاتی، یک ماه فرصت خوبی برای شروع مسابقات است.

* گفتید بازیکنان در تست آمادگی خوب بودند، اما به هرحال ذهن‌شان از فوتبال دور بوده است. برای آماده شدن دوباره آنها در مسیر قهرمانی برنامه دارید؟

برای بازیکنان نگرانی ندارم، چون با نفراتی کار می‌کنیم که ذهنیت خیلی قوی و قهرمانی دارند. من در مصاحبه‌های قبلی هم گفته‌ام که این بازیکنان قهرمان به دنیا آمده‌اند. در چند ماه گذشته یکسری مشکلات از جمله مشکلات مالی بود که خوشبختانه با تلاش اعضای هیئت‌مدیره، به‌خصوص رسول‌پناه، بخش عمده‌ای از آن حل شد. از او و هیئت‌مدیره تشکر می‌کنم که زحمات زیادی کشیدند تا این مشکلات حل شود. فکر می‌کنم تیم از لحاظ مالی به ثبات خوبی رسیده است. در جلساتی که با تیم داشتیم، همه اذعان داشتند که این مشکلات در حال برطرف شدن است و بدهی‌هایی که در فیفا داریم، به زودی حل خواهد شد.

نگرانی خاصی وجود ندارد، به‌جز مسائل بهداشتی که محل تمرین برای برطرف شدن آن هر روز ضدعفونی شده و بچه‌ها چک می‌شوند. هر هفته از بازیکنان تست کرونا می‌گیریم. از بچه‌های پزشکی تیم دکتر حقیقت و دکتر علیپور تشکری می‌کنم که در کنار تدارکات و ماساژورها، فضای تمرین را به خوبی آماده می‌کنند تا بچه‌ها در یک فضای پاک کار کنند.

* همان طور که گفتید،‌ در این دو، سه ماه برخی در تلاش بودند به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال فشار بیاورند و به هدف خود یعنی تعطیلی لیگ برسند. به نظر شما هدف آنها واقعاً قهرمان نشدن پرسپولیس بود؟ چون دلیل علمی مناسبی نداشتند.

مسئله‌ای که در رسانه‌ها می‌بینیم این است که همه مشاغل و حرفه‌ها باز شده است. حتی رستوران‌ها و دیگر مجامع عمومی باز شدند تا مردم به کارشان برسند. اگر فوتبال را بخواهند تعطیل کنند، تصمیم درستی نیست. در هر صورت ما تافته جدا بافته از جامعه و اجتماع نیستیم و ما فوتبالی‌ها باید در این جامعه حضور پیدا کنیم. مسئله مهم این است که شغل ما فوتبال است و خود من به شخصه کار دیگری ندارم. اگر قرار است فوتبال را تعطیل کنند، واقعاً چه زمانی می‌خواهند شروع کنند؟

آیا باید منتظر واکسن کرونا باشیم که معلوم نیست چه موقع می‌آید؟ یک سال دیگر یا هشت ماه دیگر. به هرحال همه اقشار جامعه ما این مشکل را دارند و باید با این مسئله کنار بیاییم، با رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل‌ها که برای همه اعضا مهم است. یک گلایه و صحبت با فدراسیون و فدراسیون پزشکی ورزشی داریم و آن این است که قبل از انجام تست‌ها، برخی تیم‌ها تمرین خودشان را شروع کردند.

مسئله‌ای که خیلی به شناسایی افراد مبتلا کمک کرده، این است که فوتبال شروع شد. خیلی از این افرادی که مشخص شده مبتلا به این ویروس هستند، اگر تست نمی‌دادند، پنهان می‌ماندند و امکان سرایت در خانواده خودشان بود. درخواستم از همه فوتبالی‌ها نه به خاطر اینکه در صدر جدول هستیم، این است که فوتبال نباید تعطیل شود. تمام مخارج ما از فوتبال تامین می‌شود و اگر فوتبال تعطیل شود، هم مربیان و هم فوتبالیست‌ها ضرر خواهند کرد. این بدترین تصمیم ممکن است که بخواهند فوتبال را تعطیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد، چه موقع لیگ را شروع کنند.

* خیلی از هواداران نگران قرارداد بازیکنان تیم هستند که با پایان فصل تمام می‌شود. به‌خصوص علی علیپور و بشار رسن. سیاست شما در این زمینه چیست؟

بخشی از تصمیم‌گیری برای ماندن دست خود بازیکن است، به‌جهت قراردادی که دارد. ممکن است قراردادش تمام شده باشد و یا اینکه بندی در قرارداد دارد که اگر بخواهد، می‌تواند جدا شود. به هر صورت هرچقدر ما برای ماندن آنها تلاش کنیم، فایده‌ای ندارد. با این حال با صحبتی که در باشگاه داشتم، تاکید بر این بود که حداقل ۹۰ درصد تیم باید حفظ شود تا استخوان‌بندی و شاکله پابرجا بماند. برخی بازیکنان مثل بیرانوند و استوکس و یکی دو نفر دیگر می‌روند، اما اکثر بازیکنان با ما هستند و به باشگاه اعلام شده که به آنها نیاز داریم و قراردادشان باید تمدید شود. برنامه ما این است که قبل از شروع تمرینات، قرارداد بازیکنانی که در این تیم زحمت کشیدند و مورد قبول هستند، تمدید شود و بتوانیم به قرارداد آنها از نظر سالی و فصلی اضافه کنیم.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments