پریسا عرب: تنها در ارتفاع ۱۹۰۰ متری تمرین می‌کنم/ سختی زیادی کشیده‌ام

ورزشی 🔥 ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

پریسا عرب: تنها در ارتفاع ۱۹۰۰ متری تمرین می‌کنم/ سختی زیادی کشیده‌ام

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم بانوی دونده ایران می‌گوید بدون رقیب و تنها در ارتفاع هزار و ۹۰۰ متری تمرین می‌کند و به دنبال جابجایی رکود ملی در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور است.
پریسا عرب: تنها در ارتفاع ۱۹۰۰ متری تمرین می‌کنم/ سختی زیادی کشیده‌ام

بانوی دونده ایران می‌گوید بدون رقیب و تنها در ارتفاع هزار و ۹۰۰ متری تمرین می‌کند و به دنبال جابجایی رکود ملی در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور است.

به گزارش ایسنا، پریسا عرب، دونده استقامت و نیمه استقامت ایران در مرحله اول مسابقات دوومیدانی باشگاه‌های کشور زمان ۱۷:۳۲.۶۳ را ثبت کرد و رکورد باشگاهی این ماده را که پیش از این با زمان ۱۷:۴۰.۵۷ در اختیار خودش بود، جابجا کرد.

عرب در مورد این رکوردشکنی به ایسنا گفت: عملکردم در مسابقات قهرمانی باشگاه‌ها قابل قبول بود. روز اول در ماده ۵۰۰۰ متر شرکت و رکورد باشگاهی را جابجا کردم و روز دوم هم در ماده ۱۰۰۰۰ متر اول شدم. این رکوردشکنی‌ها واقعا سخت است چون رقیبی ندارم و با خودم رقابت می‌کنم از طرف دیگر در باد می‌دوم که همین کار را سخت‌تر می‌کند.

او به تلاش برای جابجایی رکورد ملی در مرحله دوم قهرمانی باشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: همه تمرکزم را به کار می‌گیرم  که در مرحله بعد رکورد ملی را بزنم. با اینکه فاصله مراحل قهرمانی باشگاه‌ها با هم کم است اما تلاش می‌کنم تا این کار را انجام دهم.

این دونده به سختی‌هایی که برای حضور موفق در دوومیدانی کشیده است اشاره و بیان کرد: سختی‌های زیادی کشیده‌ام. بدون مربی و رقیب در ارتفاع ۱۹۰۰ متر تمرین می‌کنم که شاید هر دختری این سختی را قبول نکند. با این حال برای مسابقات هفته‌ای ۱۵۰ کیلومتر تمرین می‌کنم و از آنجایی که سختی و زحمت زیادی می‌کشم، رقابت برایم راحت‌تر می‌شود.

او در مورد شرکت در مسابقات بین‌المللی و دویدن با رقیب گفت: اولین مسابقه‌ای که قصد شرکت در آن را داشتم، صحرانوردی آسیا بود که لغو شد. اکنون هم با وجود شیوع کرونا مسابقات بین‌المللی برگزار نمی‌شود. با این حال امکان حضور در مسابقات نیمه ماراتن خارجی را دارم اما باید خودم به صورت شخصی هزینه کنم که با شرایط فعلی کرونا و قیمت دلار و بلیت نمی‌دانم بتوانم یا خیر.

همچنین بخوانید:  لغو پلی‌آف لیگ برتر پینگ‌پنگ بانوان/ شهرداری بابک قهرمان شد

عرب در پایان به احتمال کسب سهمیه المپیک توکیو اشاره و بیان کرد: اگر برایم اردو برگزار کنند و شرایط دویدن با رقیب را داشته باشم قطعا سهمیه می‌گیرم چون توانایی آن را دارم.

انتهای پیام

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of