واکنش اورژانس تهران به اظهارات مربی بانوی رکاب‌زنی که در تصادف فوت کرد

ورزشی 🔥 ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

واکنش اورژانس تهران به اظهارات مربی بانوی رکاب‌زنی که در تصادف فوت کرد

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم رئیس مرکز اورژانس‌ تهران در واکنش به اظهارات مربی بانوی رکاب‌زن که هفته گذشته طی یک تصادف جان باخت، گفت: موتورلانس اوژانس تقریبا ۸ دقیقه پس از اولین تماس به محل وقوع حادثه رسیده و زمان رسیدن آمبولانس هم حدود ۱۱ دقیقه از زمان دریافت اولین تماس بوده است.
واکنش اورژانس تهران به اظهارات مربی بانوی رکاب‌زنی که در تصادف فوت کرد

رئیس مرکز اورژانس‌ تهران در واکنش به اظهارات مربی بانوی رکاب‌زن که هفته گذشته طی یک تصادف جان باخت، گفت: موتورلانس اوژانس تقریبا ۸ دقیقه پس از اولین تماس به محل وقوع حادثه رسیده و زمان رسیدن آمبولانس هم حدود ۱۱ دقیقه از زمان دریافت اولین تماس بوده است.

به گزارش ایسنا بانوی رکابزن،‌ ونوس نوری (زرین خاک) که عضو هیات دوچرخه سواری تهران بود، صبح روز چهارشنبه ۱۴ خردادماه بر اثر تصادف با خودرویی که پس از حادثه متواری شد جان خود را از دست داد.

تقاطع بزرگراه شیخ فضل الله و حکیم یک خودرو از پشت با او که در حال تردد با دوچرخه بوده برخورد می‌کند و متاسفانه این حادثه منجر به جانباختن این بانوی رکابزن می‌شود. مربی این رکابزن که در لحظه فوت وی بالای سرش حضور داشته توضیحاتی را در مورد علت فوت و حواشی که بعدا پیش آمد ارائه کرده و طی آن گفته است که «ابتدا آمبولانس موتوری آمد که نتوانست کاری انجام بدهد و سپس ۴۰ دقیقه طول کشید تا ماشین آمبولانس بیاید»

دکتر پیمان صابریان -رئیس مرکز اورژانس تهران- در گفت و گو با ایسنا ضمن اظهار تاسف از جانباختن این بانوی دوچرخه سوار گفت: موتورلانس اوژانس تقریبا ۸ دقیقه پس از اولین تماس به محل وقوع حادثه رسیده و زمان رسیدن آمبولانس هم حدود ۱۱ دقیقه از زمان دریافت اولین تماس بوده است.

وی ادامه داد: این درحالی بود که این بانو پس از رسیدن نیروهای امدادی اورژانس به محل حادثه علائم حیاتی نداشت و حین انتقال وی به بیمارستان عملیات احیای قلبی و ریوی برای وی انجام و به بیمارستان حضرت رسول منتقل شد .

صابریان با بیان اینکه ضمن رد ادعای مربی این دوچرخه‌سوار، گفت: ما هم از جانباختن این بانوی ورزشکار بسیار متاسف شدیم و امیدواریم که دیگر شاهد وقوع این دسته از حوادث تلخ نباشیم، اما درباره این موضوع که گفته می‌شود آمبولانس ۴۰ دقیقه پس از وقوع حادثه به محل رسیده است باید گفت که تمام مکالمات با اورژانس ضبط می‌شود و مسیر حرکت آمبولانس‌ها و زمان رسیدن آن‌ها مشخص است و ثبت شده است.

رئیس مرکز اورژانس تهران افزود: بر اساس شرایطی که از بیمار اعلام می‌شود گاهی فقط موتورلانس و گاهی هم آمبولانس و هم موتورلانس اعزام می‌شود. در این مورد نیز با توجه به شرایط حاد بیمار هم موتورلانس و هم آمبولانس به محل اعزام شده بودند که موتور معمولا با توجه به دسترسی راحت تر چند دقیقه زودتر می‌رسد.

وی گفت: البته در این موقع برای اطرافیان بیمار یا مصدوم زمان بسیار دیر می‌گذرد که بسیار طبیعی است چون شرایط بسیار دشوار و سخت است.

رئیس مرکز اورژانس تهران در واکنش به ادعای مربی این دوچرخه سوار درمورد اعزام آمبولانس از بیمارستان میلاد نیز اظهار کرد: اگر منظور مربی این فرد این بوده که چرا آمبولانس از بیمارستان میلاد اعزام نشده است باید گفت که نیروهای اورژانس از پایگاه‌ها اعزام می‌شوند. این در حالی است که ما پایگاهی در بیمارستان میلاد نداریم.

صابریان ادامه داد: اگر منظورشان این بوده است که چرا مرحوم را به بیمارستان میلاد انتقال ندادیم باید گفت که از آن جایی که محل حادثه بعد از بزرگراه شیخ فضل الله بوده است، آمبولانس باید از بزرگراه یادگار امام دور میزده و پس از آن از بزرگراه چمران به سمت بزرگراه حکیم غرب می‌آمده. پس مسیر بسیار طولانی تر می‌شده و با توجه به بررسی‌های انجام شده بیمارستانی که وی منتقل شده نزدیک تر بوده است.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments