نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد/ برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم

ورزشی 🔥 ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد/ برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال کشورمان تأکید کرد، مجموعه فوتبال کشور برای پیگیری مسابقات باشگاهی نیازمند مجوز فیفاست.
نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد/ برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره تصمیمات اخیر اتخاذ شده در هیئت رئیسه و بحث اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات این فدراسیون گفت: امروز مهلت نهایی فیفا برای ارسال جدول زمان‌بندی پیشنهادی بود که خوشبختانه ما روز دوشنبه آن را در هیئت رئیسه مطرح کردیم، تأیید شد و روز گذشته هم برای فیفا ارسال کردیم. در این جدول زمان‌بندی ۲۰ موضوع مشخص شده که هر کدام از این موضوعات با دقت، استفاده از تجربه گذشته و ایده‌ای که خودمان داشتیم، است.

وی افزود: یک نگاه آن مربوط به نظرات اعضای مجمع است که ما در این جدول زمان‌بندی اعضای مجمع را در مشارکت خواهیم داشت. این موضوع در اساسنامه سال ۹۰ هم وجود دارد که با اعتبار همان اساسنامه اعضا می‌توانند نقطه نظرات‌شان را برای ما ارسال کنند. پس از اخذ پیشنهاد از اعضای مجمع، این موضوع در کمیته تدوین و مقررات با کارشناسان بررسی می‌شود تا نقاط ضعف اساسنامه قبلی مورد اشاره با نظرات فیفا منطبق شود و پیش‌نویس اساسنامه در اختیار هیئت رئیسه قرار گیرد. این اساسنامه به صورت موازی دوباره به اعضای مجمع ارسال می‌شود و مذاکرات سال قبل با فیفا نیز در آن گنجانده می‌شود. برخی از مفادی که نیاز به تغییر و ترمیم داشته باشند را بررسی می‌شود و این اساسنامه با آیین‌نامه انتخاباتی به مجمع می‌آید تا رأی‌گیری شود و سپس برگزاری انتخابات را خواهیم داشت. ضمن اینکه ممکن است فیفا روی جدول زمان‌بندی ما پیشنهاداتی داشته باشد که تا دریافت آن پیشنهادات کار متوقف نمی‌شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: اساسنامه چراغ راه فوتبال است که باید با قوانین کشورمان و همچنین مرجع بالادستی‌مان که فیفاست، هماهنگ باشد. کار آسان نیست و ما طبق تجربه گذشته باید از نظرات همه کارشناسان استفاده کنیم و باید از پیشنهادات خوب بهره ببریم، به شرطی که باعث هرج و مرج نشود و شأن فوتبال را حفظ کنیم.

نبی درباره اینکه آیا جدول زمان‌بندی پس از تأیید فیفا اعلام خواهد شد، گفت: یکی از موضوعاتی که همیشه مطرح می‌شد، این بود که در فدراسیون شفاف‌سازی نمی‌شد یا این کار کمتر کمتر صورت می‌گیرد. به اعتقاد بنده باید این کار صورت بگیرد و پس از تأیید جدول زمانی از سوی فیفا برای اصلاح اساسنامه و تأیید هیئت رئیسه، این جدول زمانی رسانه‌ای خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه فدراسیون برای شروع مجدد لیگ، گفت: در مورد تعویق لیگ ما چند موضوع داریم که ناخواسته و شوک کرونا بوده است. سازمان لیگ در این خصوص مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در ورزش را داشته است و ما هم دو مرجع داریم که یکی در کشور است و دیگری فیفا و AFC هستند که باید از آنها کسب تکلیف کنیم. پس از آن هم باید با باشگاه‌ها مشورت کنیم که تمرینات چه زمانی آغاز شود، جدول مسابقات و پایان آن به چه شکل باشد و نقل‌وانتقالات را چه زمانی آغاز کنیم که در هیئت رئیسه سازمان لیگ در برنامه دارد و باید تصمیم‌گیری کنیم.

وی در خصوص اینکه آیا انتخاب یکی از چهار تیم بالای جدول به عنوان قهرمان هم جزو برنامه‌هاست یا نه، گفت: فردی که این مصاحبه را انجام داده، مسئولیتی در سازمان لیگ ندارد و نقطه نظرات شخصی خودش را بیان کرده است. سازمان لیگ جمع بندی نداشته است و عجیب بود و متوجه نشدم این فرد بر چه اساسی این صحبت را کرده است که این موضوع را تکذیب می‌کنم. سازمان لیگ متولی است و هیئت رئیسه آن باید تصمیم‌گیری کند که آن هم با اجازه از ستاد مبارزه با کرونا در کشور و نهادهای بالادستی بین‌المللی خواهد بود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص شایعه جایگزینی گابریل کالدرون به جای دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی، اظهار داشت: این موضوع صحت ندارد و آقای اسکوچیچ برای مرخصی به زاگرب رفته است و به خاطر شیوع ویروس کرونا هنوز نتوانسته به ایران بیاید. مطمئناً با پایان مرخصی و عادی شدن شرایط به ایران بازمی‌گردد و برنامه‌های تیم ملی از سر گرفته می‌شود. ضمن اینکه احتمالاً مسابقات ما از ماه اکتبر (مهر ماه) آغاز می‌شود که دو مسابقه در این تاریخ خواهیم داشت و دو مسابقه در نوامبر (آبان ماه) داریم که باید این مسابقات را برگزار کنیم. اسکوچیچ کماکان سرمربی تیم ملی است و جانشینی مربی دیگری به جای او صحت ندارد.

نبی در خصوص اینکه آیا قرارداد اسکوچیچ تا پایان تیر ماه است، گفت: قرارداد او در اختیار دپارتمان تیم‌های ملی است و من هنوز ندیدم، اما درخواست کردم قرارداد برای بنده ارسال شود تا بررسی کنم و چون هنوز قرارداد او را ندیده‌ام، نمی‌توانم اظهارنظر کنم، اما مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون همکاری با اسکوچیچ بوده است و با او ادامه می‌دهیم. در تماس تلفتی با آقای بهاروند هم این موضوع را جویا شدم و طبق نظر او همکاری با اسکوچیچ ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments