مناجاتی: برخی «کَلّاش‌ها» سال‌هاست فوتبال را رها نمی‌کنند/ نباید برای سود کارچاق‌کن‌ها سراغ غذای مانده کشورهای دیگر برویم

ورزشی 🔥 ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

مناجاتی: برخی «کَلّاش‌ها» سال‌هاست فوتبال را رها نمی‌کنند/ نباید برای سود کارچاق‌کن‌ها سراغ غذای مانده کشورهای دیگر برویم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم مهدی مناجاتی، پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است تا زمانی که مربیان بزرگی در کشور خودمان داریم، نباید به سراغ مربیان درجه سه خارجی برویم.
مناجاتی: برخی «کَلّاش‌ها» سال‌هاست فوتبال را رها نمی‌کنند/ نباید برای سود کارچاق‌کن‌ها سراغ غذای مانده کشورهای دیگر برویم

مهدی مناجاتی در واکنش به انتقادات مطرح شده درباره قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: اکنون که بهترین بازی‌های جهان پخش می‌شود و مربیان ما هم همان تاکتیک‌ها را در تمرینات تیم‌های خود اجرا می‌کنند، از آنها کمتر استفاده می‌کنیم. متأسفانه چشم امید مدیران به مربیان خارجی است که برای ما کلاس اروپایی بودن خود را می‌گذارند. اکنون بهترین کلاس‌های مربیگری در ایران برگزار می‌شود و از خارج از کشور هم به ایران می‌آیند.

وی با بیان اینکه ما مربیان و بازیکنان بزرگی داریم، تصریح کرد: باید از داشته‌های خود استفاده کنیم و نباید این‌قدر برای جاهای دیگر تبلیغ کنیم. وقتی غذای حاضری داریم، نباید سراغ غذای مانده کشورهای دیگر برویم تا سودی نصیب دلالان و کارچاق‌کن‌ها شود. مربیان ما از باهوش‌ترین افراد هستند و بهترین کارایی را دارند. در کوچه‌های خودمان، بچه‌های ایرانی تلاش می‌کنند از تکنیک‌های روز دنیا استفاده کنند و ما باید در فکر صادر کردن علم خود باشیم، نه اینکه مربیان کشورهای درجه سوم فوتبال را بیاوریم و به آنها پول بدهیم.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره نقش کمیته فنی در انتخاب ویلموتس برای هدایت تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: برای یافتن کمیته فنی به سراغ زمین‌های خاکی جنوب شهر بروید. جایی که مردم با پای برهنه از بهترین تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها استفاده می‌کنند. متأسفانه برخی «کَلّاش‌ها» سال‌هاست دست روی فوتبال گذاشته‌اند و آن را رها نمی‌کنند. معلوم نیست آنها چه زمانی سیر می‌شوند تا چند متخصص، سکان فوتبال را در دست بگیرند.

مناجاتی درباره احتمال محکومیت پنج میلیون یورویی فوتبال کشورمان در پرونده ویلموتس بلژیکی بیان کرد: ما با این پنج میلیون یورو می‌‌توانیم در استان‌های مختلف روی فوتبال پایه سرمایه‌گذاری کرده و سال‌ها از آن استفاده کنیم. ما حرف اول را در آسیا می‌زدیم، اما افراد کارنابلد زیادی سر کار آمدند و وقتی می‌روند، دار و دسته آنها سال‌هاست در فوتبال ما می‌مانند. امیدوارم امام زمان (عج) ظهور کند تا این افراد را رد کند و بروند دنبال کارشان! ما که نتوانستیم حق‌مان را بگیریم، امیدوارم ایشان چنین کاری را انجام دهد!

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ببینید چند سال این فدراسیون روی کار است؟ ما روزی آقای آسیا بودیم، اما الان خبری از ایران نیست. بروید خجالت بکشید! اگر قبلاً مدیری کاربلد نبود، مطالعه می‌کرد یا از افراد کاربلدی کنار خود استفاده می‌کرد.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments