ملی‌پوش هندبال: اردو و بازی تدارکاتی به هندبال بانوان کمک می‌کند/ اسپانسر باید دیده شود

ورزشی 🔥 ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

ملی‌پوش هندبال: اردو و بازی تدارکاتی به هندبال بانوان کمک می‌کند/ اسپانسر باید دیده شود

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم شقایق باپیری گفت: وقتی تیم ملی یا باشگاهی به مسابقات بین‌المللی اعزام نشود تعداد اسپانسرها کم خواهد شد، اسپانسرها در رشته‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که دیده شوند.
ملی‌پوش هندبال: اردو و بازی تدارکاتی به هندبال بانوان کمک می‌کند/ اسپانسر باید دیده شود

شقایق باپیری گفت: وقتی تیم ملی یا باشگاهی به مسابقات بین‌المللی اعزام نشود تعداد اسپانسرها کم خواهد شد، اسپانسرها در رشته‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که دیده شوند.

ملی‌پوش هندبال بانوان در گفت و گو با ایسنا در خصوص شرایط تیم ملی و آغاز اردوها اظهار کرد: در حال حاضر به خاطر شرایط موجود و شیوع کرونا هیچ چیز مشخص نیست. وزارت ورزش هم مجوز آغاز اردوها را نمی دهد. با این وجود ما تمرینات خود را داریم و با دویدن در کوه، دوچرخه سواری و یا با تمرینات بدنسازی در خانه آمادگی خود را حفظ می‌کنیم.

باپیری در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی نیاز به جوانگرایی دارد گفت: ۱۰۰ درصد نیاز به جوانگرایی وجود دارد اما نه اینکه کل شاکله تیم تغییر کند. در حال حاضر جوانان کم تجربه هستند و باید در کنار بزرگسالان کار کنند تا تجربه کسب کنند. به نظر من باید میانگین سنی تیم ملی بین ۲۵ تا ۲۶ سال باشد. از طرفی اگر همه بازیکنان تیم ملی بزرگسال به یکباره کنار گذاشته شوند باعث دلسردی آنها می‌شود و دیگر حتی شرایط خوبی در سطح باشگاهی نخواهند داشت.

وی در مورد کادر فنی تیم ملی هندبال گفت: هنوز که اسامی کادر فنی معرفی نشده است و قرار است به زودی اعلام شود. در این شرایط کرونا که مربی خارجی فکر نکنم قبول کند به ایران بیاید اما در ایران هم مربیان خوبی داریم که می‌تواند کنار یک مربی آقا تیم را جلو ببرند.

باپیری گفت: اردوهای زیاد و بازی ‌های تدارکاتی می‌تواند به هندبال ملی بانوان کمک کند. تیم ملی ایران پتانسیل‌ و استعدادهای خوبی دارد اما بایستی به هماهنگی برسد. همیشه مدت اردوها کوتاه بوده و متاسفانه بازی تدارکاتی هم نداشتیم. برای قهرمانی آسیا ژاپن فقط ۶ اردو داشتیم اما با آن وجود خوب بودیم.

ملی‌پوش هندبال در مورد اعزام نشدن نمایندگان ایران به جام باشگاه های آسیا گفت: من سه دوره با تیم‌های سنندج و لارستان در این مسابقات شرکت کردم. سطح هندبال در آسیا خیلی بالا رفته است. ایران دو سالی است که نتوانسته در این مسابقات نماینده داشته باشد. شرایط اقتصادی کشور خوب نیست و تیم‌ها توان مالی کافی را ندارند. در این شرایط اقتصادی باید یک ارگانی باشد که از تیم‌ها حمایت کند تا بتوانند تیم را به مسابقات اعزام کنند. احتمال دارد ایران در مسابقات غرب آسیا نماینده داشته باشد.

وی گفت: وقتی در یک رشته ورزشی تیم ملی و یا باشگاهی به مسابقات بین‌المللی اعزام نشود  تعداد اسپانسرها کم خواهد شد. اسپانسرها تمایل دارند در رشته‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که دیده شوند. آن‌ها قطعا از والیبال و فوتبال که مسابقاتشان بیشتر است حمایت خواهند کرد.

باپیری گفت: تغییراتی در فدراسیون هندبال رخ داد و اکنون افرادی در فدراسیون حضور دارند که امید داریم با برنامه‌ریزی‌های درستی که دارند شرایط را برای این رشته تغییر دهند.

وی در مورد آغاز لیگ برتر هندبال و شروع تمرینات اظهار کرد: هر سال آغاز لیگ برتر با وقفه روبه رو می‌شد یعنی اگر قرار بود شهریور شروع شود به مهر موکول می‌شد. امسال هم گفته بودند شهریور آغاز می شود اما با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی اردوها و باشگاه‌ها قرار است مهر یا شاید هم آذر شروع شود. هیچ چیز مشخص نیست. با این حال تیم‌های باشگاهی بر خلاف شاید رشته‌هایی مثل فوتسال و فوتبال اکثرا بازیکنان خود را گرفته اند و شاید تنها چند بازیکن باقی مانده باشد. البته چند تیم هم هست که هنوز بازیکن نگرفته است.

وی افزود: من احتمالا برای اشتادسازه مشهد بازی کنم اما هنوز اردوها شروع نشده است. تیم‌ها منتظر مجوز وزارت ورزش هستند. اشتادسازه منتظر است فدراسیون تاریخ شروع لیگ را مشخص کند تا یک ماه زودتر تمرینات تیم را شروع کند.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments