مشکل احتمالی تیراندازان بعد از بحران کرونا

ورزشی 🔥 ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

مشکل احتمالی تیراندازان بعد از بحران کرونا

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم فدراسیون تیراندازی باید به دنبال یک استراتژی برای تامین فشنگ مورد نیاز ملی پوشان باشد تا با تمام شدن بحران کرونا و آغاز اردوهای تیم ملی مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.
مشکل احتمالی تیراندازان بعد از بحران کرونا

فدراسیون تیراندازی باید به دنبال یک استراتژی برای تامین فشنگ مورد نیاز ملی پوشان باشد تا با تمام شدن بحران کرونا و آغاز اردوهای تیم ملی مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، تیراندازان ایرانی با آمادگی در مسابقات کسب سهمیه شرکت و ۶ سهمیه المپیک توکیو برای ایران کسب کردند، اما ملی‌پوشان بعد از اردوی تدارکاتی آلمان ( اوایل اسفندماه ۹۸) با شیوع ویروس کرونا مجبور به خانه نشینی و انجام تمرینات خشک شده‌اند؛ تمریناتی که کمک زیادی به پیشرفتشان نمی‌کند و تنها سبب می‌شود آمادگی بدنی آن‌ها حفظ شود. آغاز اردوهای متمرکز هم هنوز مشخص نیست و ممکن است یک ماه دیگر نیز به طول انجامد.

شیوع ویروس کرونا در جهان سبب تعویق و یا لغو رویدادهای ورزشی در کل دنیا شده و فدراسیون جهانی تیراندازی نیز برگزاری مسابقات خود را تا چند ماه آینده به تعویق انداخته است. همچنین المپیک توکیو نیز قرار است که با یک سال وقفه برگزار شود.

فدراسیون تیراندازی ایران مجبور است مهمات خود را از کشورهای دیگر نظیر آلمان تامین کند و تیراندازان با هر بار سفر به آلمان تعدادی فشنگ تست شده برای تمرینات و مسابقات خود خریداری می کنند. اکنون تعویق و لغو رویدادهای ورزشی جهان سبب خواهد شد تا فدراسیون تیراندازی از جهت تامین مهمات مشکلاتی را داشته باشد.

البته تیراندازان ایرانی در آخرین سفر خود به آلمان توانستند تعدادی فشنگ تست شده خریداری کنند که حدود یک ماه بعد از گمرک ترخیص و به فدراسیون تیراندازی تحویل داده شد. با تعطیلی اردوها این تعداد فشنگ هنوز بی استفاده باقی مانده اما قطعا با وقفه یکساله المپیک جوابگوی تمرینات ملی پوشان نخواهد بود.

حال به نظر می رسد فدراسیون تیراندازی باید به دنبال یک استراتژی برای تامین فشنگ مورد نیاز ملی پوشان باشد تا با تمام شدن بحران کرونا و آغاز اردوهای تیم ملی مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد. تاکنون فدراسیون تیراندازی با کسب ۶ سهمیه المپیک، در این زمینه خوب عمل کرده اما نکته اصلی عملکرد تیراندازان در المپیک توکیو است.

نحوه عملکرد تیراندازان در المپیک هم بستگی به این دارد که  فدراسیون در این فاصله زمانی چگونه می تواند شرایط اردوها را فراهم کند. قطعا ملی پوشان با بازگشت به اردوها و ادامه تمرینات خشک نمی توانند انتظارت را برآورده کنند. نتیجه گرفتن آنها در المپیک منوط به فراهم کردن نیازهای آنها در اردو است.

الهام هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ در گفت و گو با ایسنا، در مورد مشکلات سر راه تیم ملی با آغاز اردوها گفت: با توجه به این که فدراسیون به دنبال تهیه مهمات مورد نیاز تیم است، امیدوارم با شروع اردو مشکلی از این بابت نداشته باشیم. مهم‌ترین چالش، نظارت کامل بر رعایت اصول بهداشتی است، خصوصا برای تیراندازانی که در خوابگاه ساکن خواهند شد. آن طور که از مربیان کشورهای دیگر شنیده ام به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۰ هیچ مسابقه‌ای نخواهد بود، اگر باشد ما هم به طور قطع از آن استقبال می‌کنیم.

احمد نجفی سرمربی تیم ملی تپانچه نیز در مورد کافی بودن مهمات برای تمرین، به ایسنا گفت: فشنگ‌هایی که از هانوفر خریداری کردیم ترخیص شده است و در حال حاضر برای شروع تمرینات مشکلی نداریم. اگر در ادامه فشنگ کم باشد باید خریداری کنند. در حال حاضر مقداری فشنگ برای تمرینات وجود دارد.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments