قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال / جدیدترین اخبار

ورزشی 🔥 ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال / جدیدترین اخبار قیمت گذاری پرسپولیس و استقلال

قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال ، طبق اعلام معاون حقوقی وزارت ورزش و جونانان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در اوایل بهمن ماه قیمت گذاری می شوند.

قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال, جدیدترین اخبار قیمت گذاری پرسپولیس و استقلال / پرسپولیس و استقلال بهمن‌ماه قیمت‌گذاری می‌شوند

قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال, جدیدترین اخبار قیمت گذاری پرسپولیس و استقلال , پرسپولیس و استقلال بهمن‌ماه قیمت‌گذاری می‌شوند


نیمه اول سال ۹۹ سرخآبی‌ها واگذار می‌شوند

۱۳۹۸/۱۲/۰۶

وزیر ورزش و جوانان گفت: باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در نیمه نخست سال ۹۹ از طریق سازمان خصوصی و مصوبه دولت واگذار خواهند شد که خصوصی شدن این ۲ باشگاه یک اتفاق ملی است.

«مسعود سلطانی‌فر» این اظهارات را در مجمع باشگاه استقلال مطرح و اظهار امیدواری کرد تا با تمهیداتی که در نظر گرفته شده است، مراحل تکمیلی را پایان داده و با روشن شدن وضعیت املاک و دارایی‌ها در نیمه اول سال آینده با توافق وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی، واگذار شود.

وی گفت: خوشبختانه شفافیت مالی و روند درست مدیریتی و تعیین و تکلیف بدهی‌ها و مالیات‌ها وضعیت خوبی را برای واگذاری استقلال و پرسپولیس فراهم کرده است.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اگر یک روز زودتر هم امکان‌پذیر باشد، این واگذاری را سریعتر انجام می‌دهم زیرا راه توسعه فوتبال پرسپولیس و استقلال، واگذاری آنها به بخش خصوصی است و تردید ندارم این بخش می‌تواند به خوبی موجب توسعه و سامان بیشتر این ۲ باشگاه شود.

سلطانی‌فر گفت: تا زمانی که این باشگاه‌ها دولتی اداره می‌شوند، مشکلات آنها ادامه‌دار خواهد بود.

در جلسه مجمع باشگاه استقلال گزارش‌های حسابرسی شرکت استقلال منتهی به تیرماه امسال به تصویب اعضا رسید.

واگذاری سرخ‌آبی‌ها از آنجا آغاز شد که هیات وزیران دولت دهم در جلسه ششم مهرماه ۱۳۹۰ به‌ استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و با توجه به تشکیل وزارت ورزش و جوانان و ضرورت حفظ سهم بخش دولتی در ورزش، سهام ۲ باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را از گروه یک بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی موضوع ماده ۲ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به گروه ۲ منتقل کرد تا به‌جای واگذاری صد درصد سهام این باشگاه‌ها، ۲۰ درصد از سهام‌شان در اختیار دولت باقی بماند و ۸۰ درصد باقی‌مانده را به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی واگذار کند.

سازمان خصوصی‌سازی نیز با روی کار آمدن دولت یازدهم عزم خود را برای واگذاری این باشگاه‌ها جزم کرد و وعده داد که تا ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۳ و پیش از آغاز جام جهانی واگذاری این ۲ باشگاه انجام شود که قرار بود این اتفاق تا پایان سال ۱۳۹۸ رخ دهد که به گفته وزیر ورزش این اتفاق در نیمه نخست سال۹۹ اتفاق خواهد افتاد.

قیمت‌گذاری شرکت‌ها، چه برند و چه شرکت در صلاحیت سازمان خصوصی‌سازی بوده و این امر مستلزم انعقاد قرارداد با مشاور یا کارگزار است.


جهانگیری: واگذاری استقلال و پرسپولیس مورد تاکید رییس جمهور است

۱۳۹۸/۱۰/۲۶

به گزارش وزارت ورزش و جوانان، جلسه گزارش روند واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای سازمان‌های خصوصی سازی و بورس در دفتر معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه با قابل قبول خواندن تلاش‌های وزارت ورزش و جوانان و سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس برای واگذاری دو شرکت استقلال و پرسپولیس گفت: سیاست دولت و شخص رییس جمهور واگذاری هر چه سریع‌تر شرکت‌های دولتی از جمله این دو باشگاه است.

معاون اول رییس جمهور همچنین تاکید کرد: رضایت هوادران پر شمار استقلال و پرسپولیس و مردم باید مد نظر باشد و البته وزیر ورزش و جوانان به این مورد توجه زیادی دارد و مایه خرسندی است.

وی افزود: امیدوارم با خصوصی شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شاهد رشد بیشتر فوتبال باشگاهی و در نهایت ارتقای کیفیت بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران باشیم. وزارت ورزش و جوانان با سازمان‌های بورس و خصوصی سازی در اجرای قانون خصوصی سازی برای واگذاری این دو باشگاه همکاری خوبی دارند.

جهانگیری همچنین بیان کرد: واگذاری هر چه سریع‌تر دو باشگاه فرهنگی – ورزشی استقلال و پرسپولیس مورد تاکید دولت است و امیدوارم بزودی و با طی مراحل کارشناسی و فنی این اتفاق خوب بیفتد.


آمادگی سازمان بورس برای عرضه سهام پرسپولیس و استقلال

۱۳۹۸/۱۰/۱۷

بحث واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، در قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ به شکل مشخص تعریف شده است. بر اساس این قانون، واگذاری به روش‌های مختلف از جمله مزایده، بورس (واگذاری به مردم) و روش مذاکره (قانون مبنای واگذاری تمام شرکت‌های اصل ۴۴) امکان‌پذیر است.

علی بیک زاده، مدیر بازار اولیه سازمان بورس اوراق بهادار در خصوص واگذاری این دو باشگاه اعلام داشت: در قانون بودجه سال ۹۸ تکلیف شده است که ۵ درصد از سهام استقلال و پرسپولیس در بورس عرضه و کشف قیمت شود و بعد بلوکی فروخته شود، قانون گذار، این را برای حکمران در بند «ح» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸ تکلیف کرده است.

بیک زاده عنوان داشت: وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی طی ۲۰ جلسه، مسأله را بررسی کرده‌اند ولی اهم مطالب و اساس ساز و کار بورس بحث شفافیت صورت‌های مالی است بدین معنا که وقتی یک شرکت به مردم عرضه می‌شود اولین موضوعی که مردم بر اساس قوانین و قانون تجارت مطالبه می‌کنند صورت‌های مالی شفاف است.

مدیر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه گفت: در این دو باشگاه، حساسیت بسیار خاصی وجود دارد که یک فرصت به وجود آورده است؛ ما می‌توانیم هواداران را به سهامداران تبدیل کنیم اما سهامداران و هواداران هم باید شفافیت داشته باشند. این دو باشگاه سال‌ها به شکل دولتی اداره شده‌اند و اکنون نیازمند این موضوع هستند. در حالی که در صورت‌های مالی زیان دارند و بندهایی در حسابرسی دارند که باید تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: ازدیاد بدهی‌ها به دارایی‌ها ایجاد زیان می کند، یعنی اگر در باشگاه یا مجموعه درآمدها کفاف هزینه‌ها را ندهد زیان ایجاد می‌شود. در قانون تجارت تعریف زیان مشخص است و موارد متعددی دارد باید توجه داشت که صورت های مالی شرکت‌ها، دارایی‌ها و بدهی‌ها می‌تواند متعلق به سال فعلی یا منتقل شده از گذشته باشد. یک شرکت یا مجموعه اقتصادی گردش حساب دارد و ممکن است بدهی‌هایی از گذشته داشته باشد.

مدیر بازار اولیه سازمان بورس در ادامه بیان داشت: ما باید در صورت‌های مالی به دنبال جزییات باشیم. یادداشت‌ها و اسناد مالی شرکت باید در صورت‌های مالی شرکت دیده شود زیرا نگاه به صورت‌های مالی از بعد اقتصادی، وضعیت بدهی های گذشته را مشخص می‌کند، همه این‌ها در بحث‌های مالی تعریف دارد. در تعیین تکلیف بدهی گفته می‌شود طلب چقدر است و بابت آن چک داده می‌شود. نیاز مردم برای حمایت از این باشگاه‌ها شفافیت است. ممکن است تعداد سهامداران این دو باشگاه بیشترین تعداد سهامداران تاریخ بورس کشور شود.

وی در این خصوص افزود: موضوع دوم اصلاح ساختار مالی است. ما در این دو باشگاه یک مقدار زیان و یک مقدار سرمایه داریم که باید تعیین تکلیف شود. در یک باشگاه یک میلیون تومان و در یک باشگاه ۱۰ میلیون تومان سرمایه داریم. اگر قرار بر واگذاری باشد باید ظرفیت دادن سهم به خریداران را داشته باشد و این نیازمند افزایش سرمایه است و این سرمایه به واسطه قانون تجارت باید افزایش پیدا کند. طبق قانون تجارت سرمایه و سهام شرکت به مردم عرضه می‌شود، بنابراین سرمایه باید افزایش پیدا کند که بتوان سهام را به مردم عرضه کرد.

این مقام مسوول با اشاره به بندهای قانونی این واگذاری اظهار داشت: بر اساس بند «ح» تبصره ۲ قانون بودجه ۹۸، باید ۵ درصد از سهام این دو باشگاه به مردم عرضه و کشف قیمت شود و سپس به صورت بلوکی فروخته شود.

وی با اشاره به عرضه های بازار سرمایه بیان داشت: میزان عرضه‌های اولیه بستگی به متقاضیان عرضه و بورس‌ها دارد، در فرابورس هر ماه یک تا دو عرضه داریم. در مورد عرضه این دو باشگاه، وزارت ورزش و هیات مدیره استقلال و پرسپولیس مسوول هستند. چارچوب و بستر آماده است ولی احصا این شرایط به این دو باشگاه مربوط است. لذا، اگر دوستان اسناد و مدارک را ارائه کنند و شرایط داشته باشند واگذاری انجام می‌شود، اما اینکه آیا می توانند این شرایط را داشته باشند یا خیر باید از هیات مدیره استقلال و پرسپولیس این موضوع را جویا شویم.

بیک زاده در ادامه با اشاره به اطلاعات لازم برای واگذاری سهام این دو باشگاه گفت: قانون برخی از ابهامات این واگذاری اعم از شرایط و ضوابط شفافیت اطلاعاتی، سرمایه کافی و بحث اظهار نظر حسابرس و بحث برند این دو باشگاه را برای ما مشخص کرده است. ‌ اگر با این موارد همه ابهامات برطرف شود، ما بر اساس قانون مکلف هستیم و عرضه را انجام می دهیم.

بیک زاده با بیان اینکه ما بیشترین تعداد صنایع را در بورس داریم افزود: جای شرکت‌های ورزشی در بورس خالی است که اگر درآمدزایی و شفافیت مالی آنها بررسی و مشخص شود می توانند در بورس عرضه شوند.

مدیر بازار اولیه سازمان بورس اوراق بهادار کشور در پاسخ به این سوال که آیا عرضه باشگاه ها به بورس را راهکار مناسبی می دانید یا خیر؟ گفت: بورس برای صنایع سودده و گسترش تامین مالی بهترین راهکار است و در اکثر کشورهای دنیا نیز سهام باشگاه ها در بورس پذیرفته شده اما متاسفانه باشگاه های ما درآمد مشخصی نداشته و بیشتر به صنایع یا دولت وصل هستند.

قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال, جدیدترین اخبار قیمت گذاری پرسپولیس و استقلال , پرسپولیس و استقلال بهمن‌ماه قیمت‌گذاری می‌شوند

آمادگی سازمان بورس برای عرضه سهام پرسپولیس و استقلال


واگذاری سرخآبی‌ها به معنای تضعیف فوتبال نیست

۱۳۹۸/۱۰/۰۹

«جمشید تقی زاده» روز دوشنبه درخصوص واگذاری سرخآبی ها اظهار داشت: مرحله مهم واگذاری ۲ باشگاه بعد از طی شدن موارد مد نظر سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس، قیمت گذاری است.

وی ادامه داد: واگذاری و خصوصی شدن ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس به معنای تضعیف دولت یا فوتبال نیست و اطمینان دارم با خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس کارآرایی آنها ارتقا پیدا می‌کند و اثربخشی و خدمات بهتری به فوتبال باشگاهی و ملی عرضه می‌شود.

قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال / جدیدترین اخبار قیمت گذاری پرسپولیس و استقلال / پرسپولیس و استقلال بهمن‌ماه قیمت‌گذاری می‌شوند

قیمت گذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال / جدیدترین اخبار قیمت گذاری پرسپولیس و استقلال / پرسپولیس و استقلال بهمن‌ماه قیمت‌گذاری می‌شوند

 

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: امیدوارم مدل واگذاری و خصوصی شدن ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس با سرعت و صحت به پیش برود و الگو ‌و نمادی برای مشارکت بخش خصوصی و توسعه ورزش و فوتبال کشور باشد و قضاوت رسانه‌ها و مردم مبین آن شود.


واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس

۱۳۹۸/۱۰/۰۴

جمشید تقی زاده معاون حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش در گفت و گو با خبرنگاران درباره واگذاری باشگاه ها گفت: ۱۹ جلسه متعدد حقوقی برای رفع موانع مالی برگزار و اقداماتی هم در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: واگذاری باشگاه ها شدنی است و اوایل ماه آینده آخرین مجمع ۲ باشگاه برای قیمت گذاری برگزار می‌شوند که البته روی اهلیت خریداران باید بررسی شود.

معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان درباره بدهی مالیاتی این ۲ باشگاه افزود: که سازمان حسابرسی درحال بررسی آن است.

معاون وزیر ورزش اظهار داشت: تلاش ما این است تا پایان سال مقدمات واگذاری استقلال و پرسپولیس فراهم شود.

تقی زاده گفت: مسائل مالی اگر زودتر تمام شود کار واگذاری زودتر به نتیجه می رسد.

 

منبع : ایرنا

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments