فریده شجاعی: امکان برگزاری اردوهای تیم سه نفره دختران را نداریم

ورزشی 🔥 ۱۱ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

فریده شجاعی: امکان برگزاری اردوهای تیم سه نفره دختران را نداریم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال می‌گوید این رشته پربرخورد است و در حال حاضر امکان برگزاری اردوهای تیم ملی بانوان وجود ندارد.
فریده شجاعی: امکان برگزاری اردوهای تیم سه نفره دختران را نداریم

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال می‌گوید این رشته پربرخورد است و در حال حاضر امکان برگزاری اردوهای تیم ملی بانوان وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی بسکتبال(فیبا) زمان، مکان و  گروه‌بندی مسابقات بسکتبال سه نفره انتخابی المپیک را اعلام کرد که بر اساس آن تیم ملی بانوان ایران به عنوان صدرنشین گروه B با تیم‌های ژاپن، استرالیا، ترکمنستان و اوکراین هم گروه است. این مسابقات ۵ تا ۹ خرداد  ۱۴۰۰ به میزبانی اتریش برگزار می شود اما با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و ادامه توقف فعالیت برخی از رشته‌های ورزشی از جمله بسکتبال، مشخص نیست که اردوهای تیم ملی و برنامه ریزی برای این مسابقات چگونه و چه زمانی انجام می‌شود.

فریده شجاعی، نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در گفت‌وگو با ایسنا به گروه‌بندی مسابقات انتخابی المپیک اشاره کرد و گفت: همه تیم‌های حاضر در این تورنمنت قوی هستند و از ابتدا مشخص بود که در گروه سختی قرار می‌گیریم. در گروه ما هم چهار تیم از بهترین‌های جهان قرار دارند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در مورد عدم دریافت مجوز از وزارت ورزش و جوانان برای شروع اردوهای تیم ملی گفت:  ما بیکار نمی‌نشینیم و به محض دریافت مجوز برگزاری اردو از سمت وزارت ورزش و جوانان تمریناتمان را آغاز می‌کنیم. بسکتبال بازی  پربرخوردی است و وزارت هنوز مجوز برگزاری اردو و مسابقه را نداده است.

او در ادامه افزود: در حال حاضر اقداماتی انجام داده‌ایم؛ کمیته فنی تشکیل شده، ‌بازیکنان را تا حدودی مشخص کرده‌ایم و به دنبال راهکار هستیم. برنامه‌های فیبا مشخص شده است و ما هم بر اساس آن و پس از دریافت مجوز کار خود را آغاز می‌کنیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در ادامه بیان کرد: با وزارت ورزش و جوانان در مورد برگزاری اردوها صحبت کرده‌ایم اما بسکتبال مشکلات خاص خود را دارد چون رشته‌ای پربرخورد است و در فضای بسته برگزار می‌شود در حالی که فوتبال در فضای باز است و رشته‌های انفرادی مثل تنیس و بدمینتون برخورد چندانی ندارند، بنابراین هنوز امکان برگزاری اردوها را نداریم.

شجاعی در پایان گفت: با فدراسیون پزشکی ورزشی هم صحبت کرده‌ایم  و راهکار خواسته‌ایم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری اردوها را داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments