فتحی: سلطان تسویه حساب با بازیکنان هستم/ پول داشتیم به شفر می‌دادیم

ورزشی 🔥 ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

فتحی: سلطان تسویه حساب با بازیکنان هستم/ پول داشتیم به شفر می‌دادیم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت که در زمان حضورش در این باشگاه پول بازیکنان را داده و سلطان تسویه حساب با بازیکنان است.
فتحی: سلطان تسویه حساب با بازیکنان هستم/ پول داشتیم به شفر می‌دادیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرحسین فتحی درباره صحبت‌هایی که درباره عملکرد او مطرح می‌شود، گفت: ۶،۷ ماه سکوت کرده بودم تا باشگاه در آرامش باشد و از جانب بنده آسیبی نرسد. بدترین شیوه، انداختن مشکلات گردن مدیران قبلی است. هر مدیری به اندازه خودش تلاش کرده و اگر نتوانسته، بضاعتش همین بوده است. صحبت‌هایی به من نسبت داده شد که اصلا در جریان آن نبودم یا برای زمان ما نبوده است.

وی افزود: گفتند بویان نایدونف، هافبک مقدونیه‌ای در زمان فتحی جذب استقلال شده است، در صورتی که قراردادش زمان قبل من یعنی دوره رضا افتخاری بسته شده بود. مدیربرنامه این بازیکن دو ماه قبل از حضور من در استقلال، نامه‌ای به باشگاه ارسال کرده و رسما قرارداد را فسخ می‌کند. هر چقدر هم می‌خواستیم شفر راضی کنیم که این بازیکن در لیست قرار بگیرد، اما نپذیرفت. من اصلا یک‌بار هم قیافه بویان را ندیده‌ام.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به قرارداد وینفرد شفر تصریح کرد: بستن قرارداد شفر در زمان بنده نبود. ایرادی که در هیئت مدیره داشتم این بود که قرارداد شفر گران بسته شده بود و آنقدر ارزش نداشت. اگر شفر را برکنار نکرده بودیم، امسال قرارداد داشت و مبلغ قرارداد او و کادرش حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برای استقلال آب می‌خورد. در هیئت مدیره و مجمع توضیح دادم شفر مربی خوبی است و به درد استقلال می‌خورد، اما نه با این مبلغ. در جام جهانی چند مربی بالای یک میلیون دلار گرفته بودند؟ قرارداد مربی چون دالیچ زیر یک میلیون دلار بود. منکر دانش شفر نیستم اما رقم او اینقدر نبود.

فتحی در خصوص اینکه گفته بود با هزینه نزدیک به صفر، قرارداد شفر فسخ خواهد شد، گفت: در کمیته فنی و پیش از دربی، نظرمان حذف شفر بود و از همان زمان دنبال سرمربی جدید بودیم و در دیدار با شهر خودرو او را برکنار کردیم. مربی با دانشی مثل استراماچونی آوردیم و به این نتیجه رسیدیم که اگر به شفر ۵۵۰ هزار دلار بدهیم و قرارداد استراماچونی نیز ۷۰۰ هزار یورو باشد، باز هم کمتر از مبلغ قرارداد سال جاری شفر هزینه کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که شما حقوق شفر را پرداخت نکردید و به همین دلیل فیفا استقلال را محکوم کرده است، خاطرنشان کرد: وقتی شفر را اخراج کردیم، بحث حقوق و پرداختی‌ها معنا ندارد. مربی در فیفا طرح دعوی کرد. قرارداد استراماچونی و دستیارانش ۷۰۰ هزار یورو بود که با ۵۵۰ هزار دلار طلب شفر باز هم زیر یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار قرارداد شفر و دستیارانش می‌شد. شفر از ما در فیفا درخواست یک میلیون و ۶۲۰ هزار دلار کرده بود. با شفر تسویه نکردیم.

فتحی اضافه کرد: روزی که قصد داشت برود، چند جلسه با او برگزار کردیم، اما توافق نکرد که پول بگیرد و برود. ایشان بالای یک میلیون دلار درخواست کرده بود و بدانید که قراردادش برای فصل جاری ۹۰۰ هزار دلار بود. در ابوظبی و در دیدار استقلال با الهلال عربستان از طریق اطلاعات دوستان‌مان متوجه شدیم که با باشگاه بنی‌یاس امارات مذاکره کرده و حتی عدد قرارداد را گفته بودند. بنابراین، منطقی بود که صبر کنیم. شفر ۳۲۵ هزار دلار طلب داشت که چه می‌‌رفت و چه می‌ماند، باید می‌گرفت.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال بار دیگر با این سؤال روبه‌رو شد که چرا حقوق شفر پرداخت نشد، گفت: من سلطان تسویه حساب با بازیکنان داخلی و خارجی هستم. با مارکوس نیومایر، الحاجی گرو، طارق همام و ایسما گونکالوس تسویه کردیم. به شفر نیز باید ۳۲۵ هزار دلار می‌دادیم و کم و زیاد شدن دلار برای من قابل پیش‌بینی نبود. با دفاعیات مستند، درخواست یک میلیون و ۶۲۰ هزار دلاری شفر را به ۲۰۰ هزار دلار، ما به تفاوت قراردادش با بنی‌یاس و استقلال تغییر دادیم.

فتحی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، در مورد اینکه چرا طلب باشگاه پاختاکور ازبسکتان برای انتقال ایسما پرداخت نشده است، گفت: من به همراه علی خطیر (معاون پیشین باشگاه استقلال) در استانبول جلسه‌ای با ایسما برگزار کردیم و پای برگه قراردادش را انگشت زد و تسویه کرد. باید دو مبلغ ۵۰ هزار دلار به پاختاکور پرداخت می‌کردیم. تلفنی با مدیران این باشگاه صحبت کردیم و ایمیل زدیم که فرصت دهند تا در زمان مناسب پرداخت کنیم. مرداد ماه از این باشگاه فرصت گرفتیم که بهمن پرداخت کنیم، اما این زمان بنده در باشگاه نبودم.

وی در رابطه با اینکه چرا طلب شفر را پرداخت نکردند، گفت: قطعا باید پرداخت می‌شد اما پول نداشتیم. می‌گویند «بیرون نیامدن بی‌بی از خانه از بی‌چادری است». شفر در ماه رمضان سال گذشته گفت که چقدر روی میز پول دارید. باشگاه آن زمان پول نداشت و اگر داشت، قطعا پرداخت می‌کردیم. اینکه ساشا پسر او مدعی است که فلان چیز را به من گفته بود، درست نیست چون ما درخواست یک میلیون و ۶۲۰ هزار دلاری او را تبدیل به ۲۰۰ هزار دلار کردیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: بنده و همکارانم تلاش‌مان را کردیم طلب بازیکنی چون جپاروف که برای دوره بنده نبوده را، پرداخت کنیم تا رها نشود. بنده ۳۰ هزار دلار از طلب جپاروف را پرداخت کردم. به خاطر دارم در مراسم چهلم درگذشت مرحوم دانایی‌فرد کنار پسرش نشسته بودیم و روز جمعه‌ای بود و نزدیک ۱۳،۱۴ ساعت به همراه خطیر چانه زدیم تا رضایت‌شان را برای فسخ قرارداد بگیریم تا شکایت نکنند.

فتحی در خصوص اینکه گفته می‌شود قرارداد کارگزار قبلی باشگاه استقلال در زمان او بسته شده است، گفت: این قرارداد در زمان من و با مصوبه هیئت مدیره و با اطلاع مجمع بوده است. ما به قرارداد پایبند بودیم و این شرکت زیرساخت‌های خوبی ایجاد کرده است. پس از من، شنیدم باشگاه با کارگزار جدید قرارداد بسته که خلاف مقررات است. از شکایت کارگزار قبلی بی‌اطلاع هستم، اما تصور می‌کنم که چون رضایت این کارگزار گرفته نشده، از استقلال شکایت کرده است.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments