سیامند رحمان درگذشت / قویترین مرد معلول جهان چشم از جهان فرو بست

ورزشی 🔥 ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

سیامند رحمان درگذشت / قویترین مرد معلول جهان چشم از جهان فرو بست

سیامند رحمان درگذشت, درگذشت سیامند رحمان, درگذشت قویترین مرد جهان, علت فوت سیامند رحمان, علت مرگ سیامند رحمان, دلیل مرگ سیامند رحمان, اصالت سیامند رحمان

سیامند رحمان درگذشت, درگذشت سیامند رحمان, درگذشت قویترین مرد جهان, علت فوت سیامند رحمان, علت مرگ سیامند رحمان, دلیل مرگ سیامند رحمان, اصالت سیامند رحمان

سیامند رحمان درگذشت, درگذشت سیامند رحمان, درگذشت قویترین مرد جهان, علت فوت سیامند رحمان, علت مرگ سیامند رحمان, دلیل مرگ سیامند رحمان, اصالت سیامند رحمان

«سیامند رحمان» قویترین مرد پارالمپیکی جهان عصر امروز، یکشنبه در شهرستان مرزی اشنویه از توابع آذربایجان‌غربی درگذشت و حسرت و آه را برای هواداران بی‌شمار خود در جای جای جهان برجا گذاشت.


گزارش ویژه IPC از درگذشت رحمان: سیامند در ورزش الهام بخش بود

۱۳۹۸/۱۲/۱۳

وب سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک در پی درگذشت «سیامند رحمان» گزارش ویژه ای از زندگی او منتشر کرد و نوشت او در ایران و جهان برای ورزشکاران الهام بخش بود.

در گزارش ویژه IPC از درگذشت «سیامند رحمان» آمده است؛ سیامند با داشتن ۳۱ سال سن وعنوان قوی‌ترین ورزشکار معلول جهان در ۲ دوره بازی‌های پارالمپیک برای بسیاری از وزنه برداران و ورزشکاران فعال در جنبش پارالمپیک همواره بعنوان یک مدل مطرح است؛ ورزشکاری که همواره با رفع محدویت‌ها توانست رکوردهای جهانی را ثبت نماید و سبب الهام بخشی زنان و مردان بی شماری در ورزش شود.

در بخش دیگری از گرازش کمیته بین‌المللی پارالمپیک آمده است ورزشکاران، مربیان و انجمن‌های مختلف ورزشی از فوت وی شگفت زده شده‌اند.

همچنین در بخش دیگری از گزارش به صحبت‌های راشد ماجد رییس کمیته پارالمپیک آسیا (APC) در توصیف سیامند اشاره شده و آمده است: دستاوردهای سیامند نشان از یک ورزشکار باوقار حتی بیرون از میادین ورزشی بود؛ مردی با شخصیت که همواره در برابر دیگران از خود فروتنی نشان می داد. او خیلی زود از میان ما رفت و بواقع فقدان وی بسیار تاسف بار است.

در بخش‌های دیگری گزارش ضمن اشاره به تمام افتخارات و رکوردشکنی های رحمان آمده است: سیامند خود را برای شرکت در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می‌کرد، جایی که می‌خواست مجددا رکوردجهانی پارا وزنه‌برداری را جابجا نماید. لیکن با فوت وی همچنان سیامند با لبخند مهربانانه و پشتکارش به عنوان نمونه مثال زدنی امید، انسانیت ، ایمان، عشق و دوستی در اذهان ما باقی خواهد ماند.


وداع زود هنگام قویترین مرد پارالمپیکی جهان

۱۳۹۸/۱۲/۱۱

در ایامی که بخاطر شیوع ویروس کرونا شاهد ترس و واهمه در بین مردم هستیم و هر روز خبر ابتلا و فوت مردم عزیز ایران دل همه را به درد می آورد خبر فوت سیامند رحمان پسر دوست داشتنی خطه ارومیه داغ دل ایرانیان را صدچندان کرد.

سیامند رحمان که همواره با رکوردهای فوق العاده خود در دسته فوق سنگین وزنه برداری معلولین جهان و المپیک، نامش بر سر زبان ها بود، در اتفاقی تلخ و به صورت ناگهانی به خاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

این پسر قدرتمند ارومیه که همواره لبخند بر لب داشت و به خوش اخلاقی در میان پارالمپیکی‌ها مشهور بود، بارها رکورد جهان و پارالمپیک را با دستان توانمند خود جابجا کرد.

اوج شاهکارهای او به پارالمپیک ریو برمی‌گردد که توانست بالاتر از ۳۰۰ کیلوگرم وزنه را بالای سر ببرد و با رکورد افسانه‌ای ۳۱۰ کیلوگرم، یک وزنه جاودانه را برای خود در تاریخ پارالمپیک ثبت کرد.

سیامند رحمان که بارها در مصاحبه‌های خود از مشکلات‌اش برای جابجایی و تمرین در محل زندگی خود گفته بود، این روزها خود را آماده یک افتخارآفرینی دیگر در پارالمپیک توکیو می‌کرد تا شاید حتی رکورد افسانه‌ای ۳۱۰ کیلوگرم را افزایش دهد، اما اجل به او مهلت نداد و در یک اتفاق تلخ و غم‌انگیز عصر امروز باخبر شدیم که او در محل زندگی خود بخاطر ایست قلبی جان خود را از دست داده است.

بدون شک، درگذشت قوی‌ترین مرد معلول جهان شوکی بزرگی نه تنها به ورزش ایران، بلکه به ورزش جهان به ویژه در حوزه پارالمپیک خواهد بود.

به نظر می‌رسد در روزهایی که کاروان پارالمپیکی ایران خود را برای حضور قدرتمند در توکیو آماده می‌کند، این اتفاق شوکه کننده می‌تواند تاثیر بسزایی روی عملکرد تمام ورزشکاران ایران در این رقابت‌ها بگذارد.

سیامندِ خوش خنده همواره در یادها باقی خواهند ماند و بعید به نظر می‌رسد رکوردهای او نیز تا مدت‌ها توسط فردی شکسته شود.

روحش شاد و یادش گرامی

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments