سهرابی: نمی‌دانم چرا برخی‌ به دنبال پیگیری لیگ هستند/ اگر بازیکنی کرونا بگیرد عمر فوتبالی‌اش تمام می‌شود!

ورزشی 🔥 ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

سهرابی: نمی‌دانم چرا برخی‌ به دنبال پیگیری لیگ هستند/ اگر بازیکنی کرونا بگیرد عمر فوتبالی‌اش تمام می‌شود!

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم سرپرست باشگاه تراکتور تبریز گفت: در شرایط کنونی و با وجود بیماری کرونا نمی‌دانم چرا برخی‌ها به دنبال شروع تمرینات و پیگیری مستبقات هستند.
سهرابی: نمی‌دانم چرا برخی‌ به دنبال پیگیری لیگ هستند/ اگر بازیکنی کرونا بگیرد عمر فوتبالی‌اش تمام می‌شود!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میرمعصوم سهرابی در گفت‌وگو با رسانه باشگاه تراکتور، در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال تراکتور اظهار داشت: از همان روز اولی که ستاد مقابله با کرونا، انجام تمرینات ورزشی را پرخطر اعلام کرد، تصمیم به تعطیلی تمرینات‌مان گرفتیم و تا کنون تمرینات تیم‌ تعطیل بوده و بازیکنان‌مان به انجام تمرینات انفرادی می‌پردازند.

وی افزود: مربی بدنساز تیم، هر روز به طور مرتب برنامه‌ای را برای تمرین در منزل در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا سطح آمادگی آنان حفظ شود تا در ادامه فوتبالشان دچار مشکل نشوند؛ هر چند با توجه به تعطیلی نزدیک به دو ماهه‌ تمرینات‌مان، مطمئناً نیاز زیادی برای آماده‌سازی مجدد بدن بازیکنان است تا به شرایط مطلوب سابق برگردند.

سرپرست باشگاه تراکتور عنوان کرد: متولیان امر و آن ارگان و اشخاصی که به ادامه مسابقات لیگ نوزدهم اصرار دارند، آیا می‌دانند که حتی اگر خدایی نکرده، یک بازیکن لیگ به این ویروس کرونا مبتلا شود، چه فاجعه ای رخ می‌دهد؟! آیا این موضوع را در نظر گرفته‌اند که به چه قیمتی به دنبال پیگیری لیگ هستند؟

سهرابی ادامه داد: بیشتر بازیکنان و ورزشکاران، با استناد به نظر کارشناسی شده‌ کمیته پزشکی فیفا، بر این عقیده‌اند که در صورتی که به کرونا مبتلا شوند، عمر فوتبالی‌شان به پایان خواهد رسید و دیگر قادر به ادامه‌ ورزش حرفه‌ای نخواهند بود. این اتفاق بزرگترین ضربه را به فوتبال حرفه‌ای آن شخص و سرمایه‌های فوتبال کشور ما خواهد زد و مسئولان مربوط باید این موارد را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید این را در نظر بگیریم که شرایط فوتبال حرفه‌ای با سایر مشاغل متفاوت است؛ چرا که فوتبال، شغل بازیکنان و منبع درآمد آنهاست و در صورتی که فوتبالیستی دچار مشکلی شود، عمر ورزشی‌اش به پایان می‌رسد و دیگر قادر به بازگشت به فوتبال حرفه‌ای و شغلش نخواهد بود.

سرپرست باشگاه تراکتور گفت: فوتبالیست‌ها حق دارند و به دنبال این موضوع هستند که در صورت بروز مشکل احتمالی، چه کسی پاسخگوی پایان عمر فوتبالی‌شان خواهد بود؟ آیا وزارت ورزش پاسخ آنها را خواهد داد یا فدراسیون و یا باشگاه‌ها و …؟! جان انسان‌ها بسیار مهم‌تر از همه‌چیز است و در اولویت نخست ارزش‌های انسانی قرار دارد و حتی کمیته پزشکی فیفا نیز اخیراً اعلام کرده که هیچ‌چیز به اندازه جان انسان‌ها مهم نیست و فدراسیون‌ها نباید عجله‌ای برای شروع تمرینات و ادامه‌ مسابقات داشته باشند و این نکته‌ای است که مطمئناً به طور کامل کارشناسی شده و قابل استناد است. حتی بسیاری از لیگ‌های معتبر در سرتاسر جهان، در حال تعطیل کردن و نیمه‌تمام گذاشتن لیگ امسال کشورهایشان هستند؛ اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها مصرانه به دنبال شروع تمرینات و پیگیری مسابقات هستند و به این موضوع پافشاری می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments