سلیمانی: داور ۲ پنالتی استقلال را نگرفت/ پرسپولیس از این داوری تحت تأثیر قرار می‌گیرد

ورزشی 🔥 ۰۶ مهر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

سلیمانی: داور ۲ پنالتی استقلال را نگرفت/ پرسپولیس از این داوری تحت تأثیر قرار می‌گیرد

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم کارشناس داوری فوتبال کشورمان معتقد است پرسپولیس از قضاوت ضعیف داور دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل پاختاکور، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.
سلیمانی: داور 2 پنالتی استقلال را نگرفت/ پرسپولیس از این داوری تحت تأثیر قرار می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حیدر سلیمانی درباره عملکرد احمد الکاف در دیدار تیم‌های فوتبال استقلال ایران و پاختاکور ازبکستان اظهار داشت: شب گذشته (شنبه) شاهد قضاوت ضعیفی از داور عمانی بودیم. سه چهار دقیقه اول بازی که داور دو کارت زرد نشان داد و برداشت ما این بود که شاید یک داوری کولینایی باشد، اما وقتی اشتباه مهلکی که باعث گل استقلال شد را انجام داد، متوجه شدیم که الکاف آنقدر هم با قدرت نیامده است. روی مهدی قائدی خطا نشد و داور پشت محوطه جریمه خطایی به نفع استقلال اعلام کرد که همان تبدیل به گل شد.

وی در ادامه تصریح کرد: از آنجا به بعد ورق برگشت و به محض اینکه نیمه دوم شروع شد، بازیکن شماره سه ازبکستان در کنار خط طولی محوطه پنج و نیم متر خطایی روی قائدی انجام داد که مستحق پنالتی بود و داور آن خطا را چشم‌پوشی کرد و دستور به ادامه بازی داد. در دقیقه ۸۰ توپ کاملاً ‌به دست مدافع ازبکستانی برخورد کرد که از فضای طبیعی خود خارج بود، بنابراین باید یک پنالتی محرز دیگر هم برای استقلال اعلام می شد که این اتفاق نیفتاد. در واقع دیشب باید دو پنالتی به نفع استقلال اعلام می‌شد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان به اشتباهی دیگر از داور دیدار اشاره کرد و به تسنیم گفت: داور درباره وقت‌های تلف شده خساست به خرج داد. مطابق چیزی که من محاسبه می‌کردم، او باید حداقل شش دقیقه وقت اضافه اعلام می‌کرد که تلاش کرد بازی را با چهار دقیقه به اتمام برساند.

همچنین بخوانید:  فریده شجاعی: امکان برگزاری اردوهای تیم سه نفره دختران را نداریم

«نداشتن یک کرسی مهم در کنفدراسیون فوتبال آسیا حتماً به فوتبال ملی و باشگاهی ما لطمه می‌زند.»، سلیمانی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: قطعاً پرسپولیس با دیدن بازی باشگاه هموطن خود که از داوری متضرر شده است، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، کما اینکه تیم مقابلش میزبان این دوره از بازی‌هاست و همه امکاناتی که در قطر به تیم‌ها داده شده، به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفته است. همه این عوامل روی عملکرد داور تأثیر می‌گذارد. وقتی داور به زمین می‌آید، فشارهای مختلفی به او وارد می‌شود. او ناخودآگاه تمرکزش را از دست می‌دهد و دچار اشتباه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع


توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of