سرمربی تیم ملی / سرمربی جدید تیم ملی ایران / سرمربی جدید تیم فوتبال ایران

ورزشی 🔥 ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ بدون دیدگاه

سرمربی تیم ملی / سرمربی جدید تیم ملی ایران / سرمربی جدید تیم فوتبال ایران

سرمربی تیم ملی, مارک ویلموتس, تغییر مارک ویلموتس, شایعه مذاکره با برانکو برای تیم ملی, شایعه اخراج ویلموتس, شایعه اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال, آیا ویلموتس از ایران اخراج میشود, آیا برانکو جانشین ویلموتس میشود, برانکو جانشین ویلموتس, برانکو جانشین ویلموتس در تیم ملی

سرمربی تیم ملی ، این مطلب از وب سایت ویکی ویو به آخرین اخبار سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می پردازد . پس با جدیدترین اخبار مربوط به سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ما همراه باشید.

سرمربی تیم ملی, مارک ویلموتس, تغییر مارک ویلموتس, شایعه مذاکره با برانکو برای تیم ملی, شایعه اخراج ویلموتس, شایعه اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال, آیا ویلموتس از ایران اخراج میشود, آیا برانکو جانشین ویلموتس میشود, برانکو جانشین ویلموتس, برانکو جانشین ویلموتس در تیم ملی

سرمربی تیم ملی, مارک ویلموتس, تغییر مارک ویلموتس, شایعه مذاکره با برانکو برای تیم ملی, شایعه اخراج ویلموتس, شایعه اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال, آیا ویلموتس از ایران اخراج میشود, آیا برانکو جانشین ویلموتس میشود, برانکو جانشین ویلموتس, برانکو جانشین ویلموتس در تیم ملی


اسکوچیچ: هیچکس نمی‌تواند من را بخرد؛ لیست سیاه نداریم

۱۳۹۸/۱۱/۲۶

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه فدراسیون فوتبال بداند با یک مربی راستگو روبه‌رو است، گفت: هیچکس نمی‌تواند من را بخرد و لیست سیاهی در تیم ملی وجود نخواهد داشت.

«دراگان اسکوچیچ» امروز (شنبه) در نشست خبری خود در خصوص برنامه‌های آینده تیم ملی فوتبال ایران، اظهار داشت: انتخابم به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی برایم است. شاید برای اولین بار باشد که یک سرمربی خارجی بعد از ۵ سال فعالیت باشگاهی برای تیم ملی ایران انتخاب می شود.

وی ادامه داد: تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی در مسیر درستی قرار نگرفته است ولی من اینجا هستم تا شرایط را تغییر دهم. انرژی مثبت باید به فوتبال ایران تزریق شود تا پس از آن، صعود تیم ملی به جام جهانی را جشن بگیریم.

این مربی اهل کرواسی با اشاره به ارتباطی که با مربیان باشگاهی خواهد داشت، تصریح کرد: با علاقه و اشتیاق زیاد با باشگاه‌ها در ارتباط بوده و ۲۴ ساعته در خدمت آنها خواهم بود.

اسکوچیچ ادامه داد: با فوتبال ایران آشنا هستم و ذهنیت بازیکنان ایرانی را به خوبی درک می کنم. کار خود را در تیم ملی شروع کردم و مرحله اول آن که تجزیه و تحلیل مسابقات تیم ملی بوده به پایان رسیده است. همچنین کار باشگاه های خارجی که بازیکنان تیم ملی در آن بازی می کنند را هم زیر نظر گرفته ام.

وی ادامه داد: باید با تمرکز زیاد کار خود را شروع کنیم و از همین جا یک پیام برای بازیکنان ایرانی دارم. همه شما از شانس یکسان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی برخوردار هستید و هر کسی که آماده تر باشد به تیم ملی دعوت خواهد شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در پنج روز آینده عملکرد لژیونرها را زیر نظر خواهم گرفت و سعی می کنم با این بازیکنان ملاقات داشته باشم. در مدت کوتاه نمی توان انتظار تغییرات جدی داشته باشید اما رفته رفته شخصیت و افکارم به تیم تزریق خواهد شد.

وی تاکید کره پس از اجرای برنامه‌هایش، شاهد یک تیم ملی بسیار پویا و توانمند خواهیم بود.

اسکوچیچ خاطرنشان کرد: باید میان تیم ملی، بازیکنان و باشگاه‌ها ارتباط جدی وجود داشته باشد. نمی خواهم در مورد این ارتباط در دوره کی روش صحبت کنم اما در دوره من این موضوع بسیار سازنده خواهد بود. باید در کنار هم یک برنامه مشترک را پیش ببریم تا تیم ملی به موفقیت برسد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: خیلی از مربیانی که بازیکنان ما به عنوان لژیونر در باشگاه‌های آنها بازی می کنند از دوستان نزدیکم هستند و می توانیم از این موضوع برای بیشتر بازی کردن این بازیکنان استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار هستید دوباره به روزهای خوش گذشته که در دوران سرمربیگری کی‌روش داشتیم برگردیم؟ گفت: همه اینجا هستیم که حمایت خود را از تیم ملی نشان دهیم. جو مثبتی که در تیم ایجاد می‌کنیم در کنار سطح خوب بازیکنان به ما کمک می‌کند. با شناختی که از فوتبال ایران دارم، مطمئن هستم که برنامه‌های خود را پیش می‌بریم.

اسکوچیچ افزود: امیدوارم بازیکنان نیز پیام من را بشنوند که آنها را تشویق می‌کنم که دست در دست هم فصل جدیدی در فوتبال ایران آغاز کنیم. باید نتایج اخیر تیم ملی را فراموش کنیم و به فکر ساختن شرایط بهتری باشیم. از رسانه‌ها کمک می‌خواهم که برای اجرای این برنامه‌ها به ما کمک کنند. تک تک اعضای جامعه فوتبال هم باید کمک کنند چون یک نفر به تنهایی نمی‌تواند این خواسته را عملی کند.

سرمربی تیم ملی درباره بازیکنان شاغل در باشگاه‌های اروپایی گفت: بخشی از شخصیتم این است که انگیزه بازیکنانم را بالا ببرم. این موضوع درباره بازیکنان مختلف فرق می‌کند. لژیونرها حرفه‌ای هستند و می‌دانند که پوشیدن پیراهن تیم ملی چه افتخار بزرگی است. باید خواسته و هدف مشترک را برای آنها توضیح بدهم تا دست در دست هم به سوی موفقیت حرکت کنیم.

وی درباره انتخاب دستیارانش در تیم ملی گفت: این روزها درگیر مذاکرات گوناگون درباره دستیاران تیم ملی هستیم. کاری که انجام می‌دهیم ادامه راه مربیان قبلی است. در چند روز آینده اسامی دستیارانم اعلام خواهد شد. در کرواسی یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید: «هر سری عقلی دارد.» باید نظر دوستان دیگر را هم بگیریم و سپس تصمیم‌گیری کنیم.

اسکوچیچ درباره شایعاتی که درباره نقش افراد غیرفوتبالی در انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی مطرح شده است، گفت: نمی‌توانم درباره این مسائل حرف بزنم. فدراسیون باید درباره این مسئله اظهار نظر کند. به خاطر دانش و شناختم از فوتبال ایران، فدراسیون به این نتیجه رسید که سرمربی تیم ملی شوم. شناختم از فوتبال ایران نکته مهمی بود که فدراسیون بر آن تاکید داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا با مربیان کرواتی که پیش از این سرمربی تیم ملی ایران بوده‌اند مشورت کرده‌اید؟ گفت: افتخار می‌کنم که رابطه نزدیکی بین ایران و کرواسی از نظر فوتبالی وجود دارد. افتخار می‌کنم که به عنوان یک مربی کروات دیگر در تیم ملی ایران خدمت می‌کنم. پیش از انتخابم به عنوان سرمربی، با مربیان هموطنم صحبت نکردم ولی پس از انتشار خبر انتخابم، برانکو ایوانکوویچ نخستین کسی بود که به من تبریک گفت. میروسلاو بلاژویچ هم در رسانه‌ها از من حمایت کرد ولی خودم با او حرف نزده‌ام. خبر انتخابم به عنوان سرمربی تیم ملی در رسانه‌ها کرواسی بسیار خبرساز بود زیرا برای رسانه‌های این کشور بسیار مهم است که هموطن آنها در تیم بزرگی مثل ایران کار کند.

وی درباره محدودیت‌های مالی تیم ملی فوتبال ایران و اینکه آیا از روابط شخصی خود برای برگزاری بازی‌های دوستانه تیم ملی استفاده می‌کنید؟ گفت: تقویم ما در این فصل مشخص است. ارتباطات بسیار خوبی در اسپانیا و ایتالیا دارم که امیدوارم بتوانیم از آنها سود ببریم. فدراسیون فوتبال از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند که بهترین شرایط را برای تیم ملی رقم بزند.

اسکوچیچ درباره جدایی خود از تیم صنعت نفت آبادان گفت: در خیلی از رسانه‌ها می‌خوانم که مشکل قلبی دارم و در همین رسانه‌ها در جریان بیماری‌ام قرار گرفتم. مشکل حساسیت دارم که در آبادان بیشتر بود و الان درمان شده است. وقتی صنعت نفت را ترک کردم اطلاعی از اینکه قرار است در تیم ملی باشم نداشتم. حتی این بحث از سوی مدیرعامل باشگاه مطرح شد که بهتر است سرمربی تیم ملی شوم ولی این موضوع در آن زمان از سوی فدراسیون مطرح نشده بود. زمانی که ۵-۶ باشگاه مهم ایرانی با من تماس گرفته بودند، طبق تعهد اخلاقی که به باشگاه صنعت نفت داده بودم تصمیم گرفتم که با هیچ باشگاهی در ایران کار نکنم ولی تیم ملی ایران شرایط متفاوتی دارد. افتخار است که سرمربی تیم ملی باشم و فدراسیون هم باید بداند که با یک مربی راستگو روبرو است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه گفته می‌شود اعتبار کمی برای هدایت تیم ملی ایران دارد، گفت: بله من پیش از این سرمربی هیچ تیم ملی دیگری نبوده‌ام ولی تحصیلاتم درباره کاری است که الان انجام می‌دهم. در مسابقات بزرگی در اروپا و آسیا بوده‌ام. در چهار کشور به پنج فینال رسیده‌ام. همه اینها تجربیات ارزشمندی است. در ایران مربی تیم‌هایی بوده‌اند که شاید بازیکنان صاحب نامی نداشته‌اند ولی الان می‌تواند بهترین‌های ایران را انتخاب کنم تا آن مدلی از فوتبال را که دوست دارم، در زمین پیاده کنم. در باشگاه و تیم ملی یک بازی انجام می‌شود که آن هم فوتبال است.

اسکوچیچ در خصوص نیازهای وی برای موفقیت تیم ملی، توضیح داد: خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم و توانم را با گذشته می‌سنجم تا پیشرفت کنم. به نظرات مربیان احترام می گذارم و هر کمکی را از رسانه‌ها، مربیان و حتی افراد منتقد را می‌پذیرم.

این مربی اهل کرواسی تصریح کرد: جوی که می خواهم فعالیت کنم خیلی مهم است و فردی هستم که تمرکزم روی شغل خودم است و به مسائل بیرونی و حاشیه‌ای چندان اهمیت نمی‌دهم.

سرمربی سابق فولاد، صنعت نفت و ملوان، گفت: باید بگویم هدف ما بالاتر بردن استانداردها و نمایش بهتر تیم ملی است. انتظار دارم ارتباط مستمر بین من و مربیان باشگاه‌ها باشد. باید محیط خوبی برای بازیکنان تیم ملی فراهم کنیم تا به اهدافمان دست یابیم. صعود تیم ملی به جام‌جهانی منافع شخصی‌ام نیست و اگر کشورمان به جام‌جهانی برسد و موفق باشد، افتخاراش برای همه خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی نگران ارتباط شما با مدیر برنامه های بازیکنان هستند که شاید شما نفرات را از سوی آنان به تیم ملی دعوت کنید، گفت: انتظار این سوال را نداشتم. در ۲ دانشگاه و یک آکادمی فعالیت می‌کنم و در کرواسی و اسلوونی برنده چهار جام بوده‌ام. در لیگ قهرمانان آسیا با باشگاه‌های عربی بوده‌ام، اما فقط در مورد حضورم در ایران صحبت کردم.

اسکوچیچ که از این سوال عصبانی بود، ادامه داد: واضح بگویم اگر قرار باشد مدیران برنامه، من را ببرند شمال و جنوب ایران که بعدا بخواهند به تیم ملی برسم، خیلی عملکرد بدی داشتند. در پارک از روی گل‌ها عبور نمی‌کنم و مسیر صحیح را انتخاب می‌کنم. درگیر این بازی‌ها نمی‌شوم و فوتبال را با عشق و علاقه و دانش خودم دنبال می‌کنم.

اسکوچیچ در خصوص وضعیت کمپ تیم ملی ایران گفت: در مورد امکانات کمپ تیم ملی باید بگویم پس از بازدید بسیار متعجب شدم. خوشبختانه تیم ملی امکانات بسیار خوبی برای رسیدن به هدف در اختیار ما می گذارد.

وی افزود: باید یکبار دیگر اعلام کنم در خصوص بازیکنان ایرانی که می‌توانند برای تیم ملی بازی کنند، بسیار حرفه‌ای عمل خواهم کرد. برای من فرقی نمی‌کند که یک بازیکن در چه کشوری برای باشگاه خود بازی می‌کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: باید در مورد صنعت نفت آبادان صحبت کنم. صبح و شب برای این تیم وقت گذاشتم تا بتوانم یک بازیکن خارجی خوب خریداری کنیم اما مشکلات مالی مانع از حضور این بازیکن در آبادان شد.

وی تصریح کرد: چالش دیگر من در آبادان این بود که چهار ماه متوالی پول نگرفته بودم. البته هدف من این بود تا زمانی که بازیکنان پول نگرفته‌اند من هم هیچ پولی نگیرم. متاسفانه بازیکنان پول نگرفته بودند و این شرایط را سخت می‌کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: وقتی در مورد تیم ملی صحبت می‌شود همه از شرایط آگاه هستند و این موقعیتی است که همه باید کمک کنند تا به بهترین شکل ممکن شرایط مدیریت شود. برای کار در تیم ایران آماده هستم و در این تیم به بحث مالی در پایان فکر خواهم کرد.

وی در مدت قرارداد خود افزود: این قرارداد می‌تواند تا سال ۲۰۵۰ هم باشد اما همه از شرایط ادامه کار مربیان در فوتبال آگاهی دارند. اگر نتایج من خوب باشد خواهم ماند و اگر این‌طور نباشد قطعا فرد بهتری جایگزین من می شود.

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که آیا توان جمع کردن حواشی تیم ملی را دارد، اظهارداشت: شخصیت من به گونه‌ای است که می‌توانم با همه کار کنم. سعی می کنم در بهترین شرایط تیم ملی را مدیریت کنم و مطمئن هستم می‌توانم این کار را انجام دهم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه در تیم ملی، فوتبال هجومی را در پیش خواهید گرفت یا دفاعی؟ گفت: تیم من فوتبالی پویا با برنامه‌های روشن و واضح ارائه می‌کند. تیم ملی در سازماندهی دفاعی ضعف‌هایی دارد که باید رفع شود. مربی بیش‌فعالی هستم و دوست دارم تیمم فوتبال تهاجمی بازی کند. اما اگر قرار باشد دفاع کنیم آمادگی کاملی داریم.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: مهم‌تر از اینکه درباره تهاجمی یا دفاعی بودن بازی تیم ملی حرف بزنیم این است که باید ارتباط خوبی بین هر ۲ نفر از بازیکنان و بین هر بازیکن و کادر فنی وجود داشته باشد. این ارتباط باعث می‌شود که روحیه تیمی بالا برود. تیم ملی از این نظر دچار ضعف‌هایی است. بازیکنان می‌توانند به ۲ روش این کار را انجام دهند. یکی اینکه روش‌های قبلی را اصلاح کنند و دیگری اینکه بازیکنان جدیدی به تیم ملی اضافه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنان لژیونر را فقط در روزهای فیفا خواهیم داشت. ولی کیفیت برای من از کمیت اهمیت بیشتری دارد. تا جایی که بتوانیم از بازیکنان استفاده کنیم برنامه‌های آماده‌سازی را پیش می‌بریم. اگر اردوی ما خارج از روزهای فیفا باشد نمی‌توانیم بازیکنان را در اختیار داشته باشیم اما این بازیکنان را رصد می‌کنیم.

این مربی درباره زمان اردوی تیم ملی پیش از ۲ بازی بعدی تیم ملی فوتبال و تداخل آن با مسابقه فولاد و استقلال در روز ۲۸ اسفند، گفت: این موضوع را مدیریت می‌کنیم. هم به باشگاه‌ها کمک می‌کنیم و هم تیم ملی. تصمیمی می‌گیریم که برای همه بهترین باشد. هیچ‌وقت کاری نمی‌کنم که به ضرر تیم ملی باشد، اما به تیم‌های باشگاهی هم احترام می‌گذاریم. باید ارتباط خوبی بین فدراسیون و باشگاه‌ها وجود داشته باشد.

وی درباره واکنش برخی بازیکنان تیم ملی در شبکه‌های اجتماعی به انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: سوال خنده‌داری پرسیدید. شما نمی‌توانید من را بخرید. مطمئن باشید با ۵۱ سال سن هیچکس نمی‌تواند من را بخرد. مربی راستگویی هستم و لیست سیاهی وجود ندارد. بازیکنی به تیم ملی دعوت می‌شود که استحقاق آن را داشته باشد.

اسکوچیچ در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات شما با فدراسیون فوتبال فقط در همان ۴۸ ساعت پس از جدایی از صنعت نفت انجام شد؟‌ گفت: شاید صحبت‌هایی بین مسوولین باشگاه و فدراسیون انجام شده باشد اما حضور در تیم ملی، انگیزه من برای جدایی از صنعت نفت نبود.

وی در پاسخ به سوال دیگری که گفته می‌شود که جلسه با یک آقازاده خارج از فدراسیون فوتبال باعث انتخاب شما به عنوان سرمربی تیم ملی شد، گفت: فدراسیون سرمربی را انتخاب می‌کند. اگر شما چیز بیشتری می‌دانید بگویید که من هم بدانم. من با حیدر بهاروند قرارداد امضا کرده‌ام.

اسکوچیچ در پاسخ به این سووال که قرار است تیم ملی با او به چه موفقیت هایی برسد؟ خاطرنشان کرد: فقط چند روز است که کار خود را به صورت جدی شروع کردم اما اولین هدف ما موفقیت در بازی های پیش رو است و بعد از آن صعود به جام جهانی هدف ما خواهد بود.

وی افزود: موفقیت تیم ملی و صعود به جام جهانی هدف همه ما است و برای این موضوع سخت کار خواهیم کرد. اطمینان دارم اگر همدل باشیم موفق خواهیم بود. ۸۰ میلیون هوادار پشت تیم ملی هستند و این افتخار بسیار بزرگی است. باز هم تکرار می کنم پنج سال است مردم خونگرم ایران را به خوبی می شناسم و جالب است بدانید من حتی غذاهای ایرانی را هم به خوبی می شناسم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: تمام این مسایل مسوولیت من را سنگین می کند و این را بدانید من مربی خارجی نیستم که به دنبال منافع شخصی باشم. با تمام وجود برای موفقیت تیم ملی ایران آمدم و فقط به صعود ایران به جام جهانی فکر می کنم.

اسکوچیچ در پاسخ به این پرسش که آیا وی می تواند تیم ملی را مانند کی‌روش کنترل کد، گفت: اگر بخواهم همان شرایط را در تیم ملی داشته باشم فقط باید خودم باشم و اگر اینگونه پیش بروم مطمئن باشید با هیچ بازیکنی به مشکل نخواهم خورد. قبل از بازی با بحرین و عراق با عمان بازی دوستانه خواهیم داشت.

وی در مورد رییس آینده فدراسیون فوتبال و حمایت فدراسیون از وی اظهار داشت: چه حمایتی بهتر از اینکه آنها من را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی کردند. من فقط بر کار در تیم ملی ایران تمرکز می کنم و به چیز دیگری فکر نمی کنم.

اسکوچیچ در مورد دعوت نشدن جهانبخش در دوره ویلموتس، گفت: اینکه یک بازیکن در تیم خود بازی کند بسیار مهم است اما اگر بازیکن مهمی باشد که شرایط خاصی داشته باشد حتما از سوی ما دعوت خواهد شد.

وی درباره شایعه پیشنهاد از تیم امید و چرایی رخ ندادن این اتفاق، اظهار داشت: باید بگویم که تلاش کردم تا به اهدافم برسم و سال ۲۰۱۱ که با النصر مقابل استقلال قرار گرفتم هدفم حضور در تیم ملی ایران بود. زمانی کی‌روش را در هتل دیدم و فکر نمی‌کردم روزی جانشین او شوم. برای این مهم تلاش کردم و این می‌تواند آرزوی هر مربی باشد که با تلاش به خواسته خود برسد. درباره تیم امید نیز باید بگویم که در این پنج سال از باشگاه‌های مختلف ایران و همچنین ۲ مرتبه در خصوص تیم امید پیشنهاد داشتم که این امر میسر نشد.

سرمربی تیم ملی ایران در خصوص اینکه زمانی کی‌روش در خصوص بازیکن اسکوچیچ در ملوان بندر انزلی نظری داد و با واکنش تند وی مواجه شد، توضیح داد: موضوع به این شکل نبود و بحث در مورد پست مازیار زارع بود که کی‌روش از من خواست از او به عنوان دفاع وسط استفاده کنم و موضوع دخالت نبود.

وی در خصوص غرامتی که باید به باشگاه صنعت‌نفت آبادان پرداخت کند، عنوان کرد: با شفافیت جواب می‌دهم. نمی‌خواستم در تیم باشگاهی دیگری باشم اما تیم ملی متفاوت است و هیچ تخطی صورت نگرفته است. باشگاه مایل بود پس از جدایی، من در خدمت تیم ملی باشم و فکر می‌کنم نفت آنقدر مدیران باهوشی دارد که این مساله را درک کنند. طبیعی است از موضع خود دفاع کنند، اما توافق کردیم در باشگاه دیگری نباشم. از این باشگاه و هوادارانش تشکر می‌کنم چراکه به من شانس دادند تا در این تیم کار کنم و در نهایت به تیم ملی ایران برسم.


قرارداد «اسکوچیچ» با فدراسیون فوتبال امضاء شد

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

اسکوچیچ امروز (دوشنبه) با حضور در فدراسیون فوتبال و پس از دیدار با «حیدر بهاروند» سرپرست فدراسیون فوتبال، قراردادش را با فدراسیون به طور رسمی به امضا رساند.

سرمربی تیم ملی, مارک ویلموتس, تغییر مارک ویلموتس, شایعه مذاکره با برانکو برای تیم ملی, شایعه اخراج ویلموتس, شایعه اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال, آیا ویلموتس از ایران اخراج میشود, آیا برانکو جانشین ویلموتس میشود, برانکو جانشین ویلموتس, برانکو جانشین ویلموتس در تیم ملی

قرارداد «اسکوچیچ» با فدراسیون فوتبال امضاء شد

با این اوصاف وی به طور رسمی فعالیت خود را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران از امروز آغاز کرد.


اسکوچیچ از ابتدا یکی از کاندیداها بود

۱۳۹۸/۱۱/۲۰

امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره فرآیند انتخاب سرمربی تیم ملی بیان کرد: فدراسیون فوتبال بعد از قطع همکاری با کادر قبلی تیم ملی، مراحل گزینش سرمربی جدید را بلافاصله آغاز کرد. در این زمینه برگزاری جلسات کمیته فنی و توسعه در نهایت به تهیه فهرست اولیه جهت تصدی عنوان سرمربی جدید تیم ملی انجامید.

وی ادامه داد: آقایان برانکو ایوانکوویچ، امیر قلعه‌نویی، علی دایی، دراگان اسکوچیچ و یحیی گل‌محمدی فهرست نهایی کاندیداهای مربوط به سرمربیگری تیم ملی در همان مقطع بودند که در همین خصوص مذاکراتی انجام شد. در این میان، سیر مذاکرات به صورت منظم و همزمان با گزینه‌ها توسط فدراسیون فوتبال انجام شد و در نهایت با عنایت به جمیع جهات و مخالفت جدی باشگاه‌های تحت قرارداد برخی سرمربیان و مذاکرات جمعی از گزینه‌ها با سایر پیشنهادات، دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی برگزیده شد.

علوی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال از همراهی صمیمانه آقایان قلعه‌نویی، دایی، برانکو و گل‌محمدی نهایت سپاس را دارد و به طور حتم این نفرات با شایستگی و سابقه درخشان خود کاندیدای هدایت تیم ملی شدند. بی‌شک، فوتبال ملی در آینده همچنان از دانش و شایستگی مربیان داخلی بهره‌مند خواهد شد.


سایه‌روشن‌های سرمربی جدید تیم ملی؛ اسکوچیچ در دنیای مثبت و منفی

۱۳۹۸/۱۱/۱۹

دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران انتخاب شد تا نفر اول نیمکت تیم بزرگسالان در چهار بازی حساس پیش رو در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و دور نهایی انتخابی جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ چین باشد.

به محض انتخاب این سرمربی کروات پالس‌های مثبت و منفی زیادی به وجود آمد. دسته‌ای این انتخاب را منطقی و مثبت ارزیابی کردند و بعضی دیگر آن را منفی و توهین به مربیان داخلی قلمداد پنداشتند. اما اگر کمی منطقی به این مساله توجه داشته باشیم انتخاب اسکوچیچ نکات مثبت و منفی زیادی را در دل خود جای داده است.

+ آشنا به فوتبال ایران

حدود هفت سال است که دراگان اسکوچیچ به فوتبال ایران آمده و در این مدت به تیم و کشور دیگری نرفته است. ملوان بندرانزلی، فولاد خوزستان، خونه به خونه بابل و صنعت نفت آبادان چهار تیم تحت هدایت او بوده‌اند. او با فوتبال ایران و طرز فوتبال بازی کردن بازیکنان ایرانی و سلیقه علاقمندان ایرانی آشناست و این یک حسن بزرگ است. هر مربی خارجی اگر می‌خواست به فوتبال ایران بیاید نیاز به زمان داشت تا خودش را با شرایط جدید وفق دهد اما اسکو این مشکل را ندارد و با توجه به نزدیکی مسابقات، این یک فاکتور مثبت و مهم محسوب می‌شود.

-عدم سابقه ملی

تیم ملی فوتبال ایران اولین تجربه ملی اسکوچیچ در دوران ۱۵ ساله مربیگری‌اش است. او پیش از این در ۹ باشگاه حاضر بوده و دهمین تجربه کاری‌اش، تیم ملی بزرگسالان ایران است. کار کردن در سطح باشگاهی و ملی باهم تفاوت‌های فراوانی دارد و همین مساله نگران‌کننده خواهد بود. ۲ سرمربی قبلی تیم ملی کاملا در فضای ملی کار کرده بودند و با این قضیه آشنا بودند.

+تفکرات هجومی مطابق با سلیقه فوتبال ایران

اسکوچیچ یک مربی با تفکرات هجومی است. دقیقا همان چیزی که فوتبالدوستان ایرانی به آن علاقه دارند. تیم‌های تحت هدایت او فوتبال بابرنامه و روبه جلویی را کار می‌کنند و این همان چیزی است که پتانسیلش در بین بازیکنان تیم ملی نیز دیده می‌شود.

-عدم حضور در تیم‌های بزرگ

پیش‌تر گفته شد که اسکو تجربه حضور در سطح ملی را به عنوان سرمربی و حتی بازیکن ندارد. اما او در سطح باشگاهی نیز نتوانسته در بالاترین سطح حضور داشته باشد. سرمربیگری در یک تیم متوسط کروات، یک تیم متوسط اسلوونیایی، ۲ تیم شناخته‌شده عربی و چند تیم متوسط و حتی دسته دومی در لیگ ایران، آن چیزی است که اسکو از خودش به جا گذاشته است. حال باید دید در بزرگترین چالش دوران مربیگری خود چه عملکردی دارد.

+پروازی نیست؛ ارزان است و قابل کنترل

شنیده می‌شود او با حدود ۲۰۰ هزار دلار و حتی به صورت ریالی با فدراسیون فوتبال به توافق رسیده است. بدون تردید او از گزینه‌های داخلی که کاندید شده بودند مبلغ بیشتری را دریافت نمی‌کند و این یعنی دیگر دغدغه شکایت و غرامت تا حد زیادی وجود ندارد. با توجه به جمیع جهات او برای فدراسیون در حال حاضر نمی‌تواند دست بالا را داشته باشد و با شرایط فدراسیون کنار می‌آید. در کنار اسکو حتما دستیار ایرانی حضور دارد. با حضور این مرد کروات دیگر نگران پروازی بودنش نیستیم. او تقریبا به صورت کامل در ایران حضور دارد و خبری از مرخصی‌های بلند مدت و خسته‌کننده نیست.

-کارنامه کم‌عنوان

بازهم به گذشته این مرد ۵۱ ساله باز می‌گردیم. او در همان باشگاه‌هایی که فعالیت داشته نتوانسته عناوین زیادی را به دست بیاورد. ۳ قهرمانی با ریِکای کرواسی و اینتربلاک اسلوونی که هیچکدام در لیگ نبوده و از آخرین عنوان ۱۲ سال می‌گذرد. با این حال او نتایج جالب توجهی را در این سالها به دست آورده که با توجه به کیفیت تیم‌هایی که سرمربی‌شان بوده هیچکدام در حد قهرمانی نبوده‌اند.

+آشنا به فوتبال عربی

۲بازی حساس پیش روی تیم ملی ایران در این مرحله با بحرین و عراق است. ۲ تیم عربی که شرایط بازی با آنها بسیار مهم خواهد بود. اسکوچیچ سابقه حضور در تیم العربی کویت و النصر عربستان را دارد و با فوتبال حوزه خلیج فارس آشناست و این مساله می‌تواند به او و تیم ملی ایران در ۲ مسابقه مذکور کمک کند. در صورت صعود تیم ملی به مرحله بعد نیز قطعا رقبای عربی خواهیم داشت که این آشنایی بازهم برای کادر فنی و بازیکنان یک نکته مثبت محسوب می‌شود.

-پسرفت نیمکت تیم ملی از لحاظ نام و اعتبار

نیمکت تیم ملی ایران بعد از سال ۲۰۱۱ به این سمت در اختیار ۲ مربی بوده که از لحاظ اعتبار و شهرت در وضعیت بسیار خوبی قرار داشتند. کی‌روش در کارنامه‌اش سرمربیگری تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید و چند تیم دیگر وجود داشت و مارک ویلموتس نیز یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ بلژیک و همچنین سرمربی پیشین این تیم به حساب می‌آمد. اما اسکوچیچ سابقه بازی ملی ندارد و در دنیای مربیگری نیز شخص شناخته شده‌ای نیست.

+می‌شود او را دوست داشت

اسکوچیچ یک سرمربی کاریزماتیک است. شخصیت او به شخصیت ایرانی‌ها نزدیک است؛ مثل اکثر کروات‌هایی که به فوتبال ما آمده‌اند. گاهی اوقات شوخ است و گاهی اوقات عصبی. او از آن دست مربیان به حساب می‌آید که خیلی زود می‌تواند در دل هواداران برای خود جا باز کند و دوست داشته شود. خاصیتی که در مارک ویلموتس وجود نداشت.

-نزدیکان نه‌چندان قابل اعتماد

آخرین و شاید مهمترین نگرانی پیرامون اسکوچیچ این است که او در این سالهایی که به فوتبال ایران آمده نزدیکان چندان خوشنام و مورد اعتمادی را ندارد و همین مساله حواشی را درباره او به وجود آورده است. مطمئنا با حضور در تیم ملی ایران و ذره‌بینی که رسانه‌ها و مردم برای رصد او در اختیار دارند باعث می‌شود تا همه چیز به صورت دقیق‌تر مشخص شود. گرچه خود اسکوچیچ هم می‌داند که در بزرگترین چالش مربیگری خود باید مراقب همه اتفاقات حول و هوش خود باشد.

منبع : ایرنا


رسمی : اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۷

اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد

اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امیر مهدی علوی،سخنگوی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: فدراسیون فوتبال در روزهای گذشته مذاکرات فشرده ای را با گزینه های سرمربیگری تیم ملی انجام داده بود.در این میان،به دنبال عدم فراهم شدن شرایط جهت نهایی شدن امور مربوط به گزینه های داخلی و ضمن تشکر ویژه از همراهی این عزیزان و تاکید بر شایستگی آنان جهت به دست گرفتن سکان هدایت تیم ملی،فدراسیون فوتبال بلافاصله اقدام به تشکیل جلسه کمیته فنی کرد و به دنبال آن باب مذاکره با آقای دراگان اسکوچیچ را گشود.

وی افزود: بر این اساس،امروز اسکوچیچ در جلسه ای با حضور اعضا کمیته فنی شرکت کرد و برنامه هایش را ارائه داد.به دنبال برگزاری این جلسه و دیدگاه مثبت کمیته فنی و با اخذ نظر اعضا محترم هیات رییسه،آقای دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد.برنامه های مرتبط و آتی تیم ملی به زودی از سوی فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.


قلعه نویی به نیمکت تیم ملی نزدیکتر شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۴

یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال اعلام کرد که قرار است تا ساعاتی دیگر این فدراسیون به صورت رسمی اعلام کند که امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران انتخاب شده است.

منبع : خبرنگاران جوان

سرمربی تیم ملی, مارک ویلموتس, تغییر مارک ویلموتس, شایعه مذاکره با برانکو برای تیم ملی, شایعه اخراج ویلموتس, شایعه اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال, آیا ویلموتس از ایران اخراج میشود, آیا برانکو جانشین ویلموتس میشود, برانکو جانشین ویلموتس, برانکو جانشین ویلموتس در تیم ملی

قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد


برانکو رسما به عنوان سرمربی عمان معارفه شد

۱۳۹۸/۱۱/۱۰

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس امروز به صورت رسمی در مقر فدراسیون فوتبال عمان حضور پیدا کرد و معارفه شد.


برانکو رسما از گزینه‌های هدایت تیم ملی ایران کنار رفت

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

با اعلام سعد الحارثی، خبرنگار سعودی؛ برانکو ایوانکوویچ با امضای قراردادی هدایت تیم ملی عمان را پذیرفت.


قرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران فسخ شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۶

جلسات متوالی مهدی تاج همراه با وکلای فدراسیون فوتبال ایران با مارک ویلموتس به اتمام رسید تا خروجی آن فسخ قرارداد با سرمربی بلژیکی باشد.

بنابراین قرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران امروز عصر در استانبول بطور رسمی به پایان رسید.


برانکو دوباره گزینه تیم ملی شد

۱۳۹۸/۱۰/۲۶

با وجود اینکه برانکو می‌گوید گزینه سرمربیگری در تیم ملی ایران نیست، ولی به نظر می‌رسد او دوباره وارد این چرخه شده است.

وضعیت فوتبال در رده ملی ایران چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد؛ بعد ازحذف مفتضحانه تیم امید از مرحله انتخابی بازی‌های المپیک حالا زنگ خطر برای مسئولان فدراسیون فوتبال به صدا درآمده که نکند تعویق انتخاب سرمربی کار دست تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی بدهد.

بعد از رفتن مارک ویلموتس بلژیکی از تیم ملی، مسئولان فدراسیون با توجه به ادامه رقابت‌ها که در فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود به این نتیجه رسیدند که وقت کافی برای انتخاب سرمربی دارند و بهتر است زیاد عجله نکنند.

در همین فکر کردن‌ها بود که آن‌ها به این نتیجه رسیدند بهتر است به جای مذاکره با سرمربی خارجی این بار شانسی به مربیان داخلی بدهند تا روی نیمکت تیم ملی بنشینند. گزینه‌ها سه نفر بیشتر نبودند: علی دایی، امیر قلعه نویی ویحیی گل محمدی.

اولی که خیلی زود با فدراسیون نشین‌ها وارد مذاکره شد وخیلی زود هم از طرف فدراسیونی‌ها اعلام شد با دایی به توافق توافق نشد. سومی هم که وارد ماجراجویی دیگری شد وپرسپولیس را به عنوان مقصد بعدی اش انتخاب کرد. پس در این بین فقط ماند امیر قلعه نویی.

قلعه نویی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی مشکلی نداشت تا اینکه پیشنهاد عجیب وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال اورا به فکر فرو برد؛ ماجرا از این قرار است که به قلعه نویی گفته شده تا پایان مرحله انتخابی فقط سرمربی تیم ملی باشد و اگرایران به جام جهانی صعود کرد آن وقت باید جایش را به مربی دیگری بدهد.

قلعه نویی، اما میخواهد خودش درجام جهانی روی نیمکت باشد. به این ترتیب مذاکرات با قلعه نویی هم به بن بستی نسبی خورده تا دوباره فدراسیون فوتبال به سراغ گزینه اولش بعد از قطع همکاری با ویلموتس برود: برانکو ایوانکوویچ.

برانکو با وجود مطرح شدن شایعاتی که می‌گویند قرار است سرمربی عمان شود هنوزچیزی را به صورت رسمی نپذیرفته است. اختلاف او با فدراسیون فوتبال ایران مالی است. فدراسیون میخواهد نسبت به ویلموتس وکی روش پول کمتری به برانکودهد. از طرف دیگراصرار دارد که برانکودرپرونده مالی اش با باشگاه پرسپولیس هم کوتاه بیاید و تخفیف دهد تا سکو‌های حامی اش را هنوز داشته باشد.

برانکو هم البته پالس‌های مثبتی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ایران نشان داده، ولی با توقعات مالی فدراسیون هنوزکنار نیامده است. مسئولان فدراسیون البته یک گزینه جانشینی احتمالی هم در نظرگرفته اند که باز نامش آشنا است: علی دایی.

در واقع اگر مذاکرات درچند روز آینده با برانکوخوب پیش نرفت آن وقت احتمالا با شروط علی دایی موافقت میشود و او روی نیمکت خواهد نشست. / فرارو


سخنگوی فدراسیون فوتبال: برانکو هنوز جزء گزینه های انتخاب سرمربی تیم ملی است

۱۳۹۸/۱۰/۲۱

سرمربی تیم ملی فوتبال تا اوایل هفته آینده مشخص می شود.


واکنش فدراسیون فوتبال به نهایی شدن نام دایی و قلعه‌نویی برای تیم ملی

۱۳۹۸/۱۰/۱۸

علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال:

سرمربی تیم ملی فوتبال ظرف ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود.

حضور امیر قلعه‌نویی و علی دایی در تیم ملی را تایید یا تکذیب نمی‌کنم.


مارک ویلموتس از ایران به فیفا شکایت کرد

۱۳۹۸/۱۰/۸

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از فسخ قراردادش به فیفا شکایت کرده و به دنبال گرفتن غرامت از ایران است. فدراسیون فوتبال هم متقابلا این شکایت را از مارک ویلموتس انجام داده است.


رییس فدراسیون فوتبال: برانکو از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی است

۱۳۹۸/۹/۲۵

تاج: برانکو ایوانکوویچ یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتبال کشورمان است و مذاکراتی با وی در این رابطه صورت گرفته شده است

به زودی اقدام به انتخاب سرمربی تیم ملی خواهد شد و نگرانی از این بابت وجود ندارد

اسنادی داریم که منتشر نمی‌کنیم چرا که غیر از قرارداد چیزی برای انتشار ملاک نیست/ جام جم


پول مارک ویلموتس توسط یک پتروشیمی در بندرماهشهر پرداخت شده است!

۱۳۹۸/۹/۲۰

مبلغ ۳۰ میلیارد تومان توسط مدیرعامل یک پتروشیمی و از حساب ارزی خارج از کشور این پتروشیمی، بدون اخذ مصوبه هیات مدیره مرکزی به مارک ویلموتس سرمربی تیم‌ملی پرداخت شده است.

گفته می‌شود با ورود بازرسی و قوه قضائیه به قصد حمایت از حقوق سهامداران، احتمال بازداشت افرادی در این زمینه را قوی تر کرده است./ صداوسیما


قرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران فسخ شد

۱۳۹۸/۹/۱۳

جلسات متوالی مهدی تاج همراه با وکلای فدراسیون فوتبال ایران با مارک ویلموتس به اتمام رسید تا خروجی آن فسخ قرارداد با سرمربی بلژیکی باشد.

بنابراین قرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران امروز عصر در استانبول بطور رسمی به پایان رسید.


لحظاتی قبل در توییتر برانکو به عنوان سرمربی ایران معرفی شد

۱۳۹۸/۸/۳

هنوز نمیتوان با قطعیت این خبر را تایید کرد. آنچه مسلم است برانکو در جلسه ای سرنوشت ساز برای بدست گرفتن سکان هدایت ایران قرار دارد.

صبح امروز و بعد از انتشار اخباری مبنی بر استخدام برانکو ، مسئولان فدراسیون در ارتباط با خبرنگران ، این مسئله را نه تایید کردند و نه تکذیب که این خود نشانه ای دال بر جدی بودن گمانه زنی ها بود.

اما آنچه حالا از اطراف شنیده میشود این است که مذاکرات برای بازگشت پروفسور به ایران جدی است و اگر مذاکرات بین فدراسیون و برانکو به خوبی پیش برود ، بزودی این مربی با سابقه و مطرح کروات جانشین ویلموتس بلژیکی خواهد شد.


پس از دومین شکست ایران در دور مقدماتی جام جهانی حالا از گوشه و کنار شایعاتی مبنی بر نارضایتی مسئولین فدراسیون فوتبال شنیده میشود.

این نارضایتی شاید حق مسئولین باشد چرا که تیم ملی در هشت سال گذشته با کمترین دردسر ممکن و با کسب حداکثر امتیاز تحت رهبری کارلوس کیروش موفق به حضور در مرحله نهایی جام جهانی میشد.

حالا اما با گذشت مدتی از رفتن کیروش از ایران انگار ایران علاقمند به برگشتن به همان شرایط پر استرس گذشته و صعود با اما و اگر های فراوان است. طبیعی است که مسئولین از حالا برای شرایط بحرانی تدارکات لازم را دیده باشند ولی تصور تعویض مربی به این زودی برای کسی قابل هضم نیست. با این وجود دیروز در برخی شبکه های اجتماعی خبری دست به دست شد که نه میشد آن را تکذیب کرد و نه تایید.

خبر، حضور سرمربی موفق و مطرح پرسپولیسی ها روی نیمکت تیم ملی است.

سرمربی تیم ملی, مارک ویلموتس, تغییر مارک ویلموتس, شایعه مذاکره با برانکو برای تیم ملی, شایعه اخراج ویلموتس, شایعه اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال, آیا ویلموتس از ایران اخراج میشود, آیا برانکو جانشین ویلموتس میشود, برانکو جانشین ویلموتس, برانکو جانشین ویلموتس در تیم ملی

سرمربی تیم ملی, مارک ویلموتس, تغییر مارک ویلموتس, شایعه مذاکره با برانکو برای تیم ملی, شایعه اخراج ویلموتس, شایعه اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال, آیا ویلموتس از ایران اخراج میشود, آیا برانکو جانشین ویلموتس میشود, برانکو جانشین ویلموتس, برانکو جانشین ویلموتس در تیم ملی

با وجود دومین شکست متوالی نشانه‌هایی مبنی بر تغییر رویه در ویلموتس دیده نشده و او پس از باخت در اردن هم حاضر نشد به تهران بیاید. فدراسیون هرچند در روز‌های اول تلاش کرد از این مربی حمایت کند، ولی شنیده‌ها حکایت از این دارد که با توجه به زمان نسبتاً طولانی تا دو بازی حساس دور برگشت بی‌میل نیست که گزینه مطمئن‌تری انتخاب کند. در بلژیک هم احتمال برکناری این مربی مطرح شده و عجیب نیست که خبر اخراج ویلموتس همین روز‌ها تیتر اول خبرگزاری‌ها شود.

حتی گمانه‌زنی برای پیدا کردن جانشین ویلموتس هم شروع شده و نامی که بیش از همه در رسانه‌های ایرانی شنیده می‌شود، برانکو ایوانکوویچ است. البته مشخص نیست نام سرمربی سابق پرسپولیس از فدراسیون به بیرون درز کرده یا دوستان مطبوعاتی‌اش تلاش کرده‌اند آن را سر زبان‌ها بیندازند. مربی کروات که پس از اخراج از الاهلی وقتش آزاد است در روز‌ها و هفته‌های گذشته مصاحبه‌های زیادی داشته که می‌توان آن‌ها را به چراغ سبز او برای بازگشت به ایران تعبیر کرد.

البته فدراسیون برای انتخاب برانکو توجیه دارد. پیدا کردن مربی خارجی در این زمان کوتاه کار آسانی نیست و هر نام جدیدی برای شناخت فوتبال ایران نیاز به زمان دارد. برانکو گزینه دست به نقد است که به درخواست احتمالی فدراسیون پاسخ مثبت خواهد داد.

با این حال پذیرش بازگشت برانکو برای جامعه فوتبال به این سادگی نخواهد بود. موضع‌گیری‌های سال‌های اخیر این مربی علیه تیم ملی از یاد‌ها نرفته و قطعاً بخش بزرگی از هواداران نسبت به این انتخاب گارد می‌گیرند. در تمام روز‌هایی که او به عنوان سرمربی پرسپولیس علیه تیم ملی مصاحبه می‌کرد، این بحث مطرح بود که او به نیمکت تیم ملی چشم دوخته و حالا اگر فدراسیون سراغ او برود، این نظریه تأیید خواهد شد. انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی در واقع تأیید این رویه غیراخلاقی است و فوتبال ایران را به سمتی می‌برد که برای رسیدن به پست مورد علاقه هر کاری جایز است.

این انتخاب می‌تواند آرامش را هم از تیم ملی دور کند؛ عاملی که برای موفقیت در دور برگشت بیش از همه به آن نیاز دارد. با نشستن برانکو روی نیمکت تیم ملی، بازی‌های خانگی به مکانی برای تسویه حساب‌های قدیمی و حمله به این مربی تبدیل می‌شود.

منبع : ایران ورزشی

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments