حیدری: نمی‌توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم/ سرباز فدراسیون هستیم

ورزشی 🔥 ۰۲ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

حیدری: نمی‌توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم/ سرباز فدراسیون هستیم

به گزارش وبسایت ویکی ویو و به نقل از تسنیم داور بین‌المللی فوتبال کشورمان خود و دیگر داوران را سرباز فدراسیون خواند و تأکید کرد که هر تصمیمی مسئولان این فدراسیون بگیرند، می‌پذیرند.
حیدری: نمی‌توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم/ سرباز فدراسیون هستیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بیژن حیدری داور فوتبال کشورمان درباره برگزاری سمینار یک روزه داوران اظهار داشت: این سمینار دانش‌افزایی نیست و یک گردهمایی بود که داوران و اعضای دپارتمان داوری به خاطر وقفه‌ای که در مسابقات بود دیداری با هم داشته باشند و میزان  آمادگی جسمانی داوران مشخص شود. البته تست‌های کرونا از داوران هم گرفته شد که نتایج آن به زودی مشخص می‌شود.

وی درباره نگرانی داوران از شرایط قرمز برخی شهرها گفت: باید قبول کنیم هم نگرانی برای داوران وجود دارد و هم خانواده آنها. نمی‌توانیم داوران را جدا از بازیکنان و عوامل اجرایی مسابقات بدانیم. اگر داوری ناقل باشد خودش انتقال می‌دهد و این‌طور نیست که آنها از بدنه فوتبال جدا باشند و این نگرانی برای خانواده‌های آنها هم وجود دارد. رعایت پروتکل‌ها می‌تواند حداقل میزان انتقال را کم کند، ولی مطمئن باشید که نمی‌توانیم این موضوع را صفر کنیم.

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان ادامه داد: هر داور باید کاملاً رعایت کند، ولی بعضی از چیزها هم دست ما نیست. ما سرباز فدراسیون هستیم و هر تصمیمی بگیرند قبول می‌کنیم. فکر می‌کنم مثل AFC که گفت خود داوران آمادگی‌شان را برای حضور در مسابقات اعلام کنند، از داوران ما هم باید آنهایی که آمادگی کامل دارند در مسابقات شرکت کنند و اگر کسی آماده نباشد بتواند فرصت دو سه هفته‌ای را از کمیته داوران بگیرد و فعلاً در بازی‌ها حضور نداشته باشند. در نهایت امیدوارم هیچ‌کس به این ویروس مبتلا نشوند.

حیدری در مورد تست‌های گرفته شده از داوران گفت: با توجه به اینکه تست‌های PCR هم از نظر هزینه و هم از نظر امکان انجام آن محدودیت‌هایی دارند، می‌توان به جای تست PCR تست‌های سلولوژی هم از داوران گرفته شود. البته نمی‌توانیم بگوییم این تست‌ها جایگزین PCR است. مطمئن‌ترین تست، تست PCR است.

انتهای پیام/

منبع

توجه: مطالب بخش پزشکی و سلامت سایت ویکی ویو فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.
Subscribe
Notify of
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments